Rozpatrywanie zażalenia przez sąd II instancji

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Rozpatrywanie zażalenia przez sąd II instancji

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 75)
  • Autor
    Wpisy
    kmaro08
    Participant

@ewela1985 a czy podpisałaś już listę wierzytelności?

100nog@
    Participant

Dodam że jeśli zgłosi się tylko 4 z 15 wierzycieli to tych 4 bierze udział w postępowaniu. Reszta zostaje umorzona. Napiszę to kolejny raz….Upadłość uczy cierpliwości

Ja słyszałem, że nieważne ilu się zgłosi a w postępowaniu biorą udział wszyscy z listy wierzytelności i nie ma znaczenia czy się ktoś zgłosi czy nie.

ewela1985
    Participant

Tak podpisalam liste wierzytelnosci dokladnie wczoraj. No to niewiem co z tym fantem 🙂

Howard80
    Participant

We wniosku o upadłość wykazalem 24 wierzycieli. W czasie postępowania zgłosiło się 7. Podpisałem listę wierzytelności. Sąd zatwierdził. W między czasie obudzilo się dwóch kolejnych wierzycieli. Sąd nakazał zrobić uzupełniająca listę wierzytelności. Przyklepal. Następnie między tych 9 wierzycieli sporządzony został plan podziału. Syndyk wypłacił im to co przez rok uzbieralo się na koncie masy. Potem jest rozprawa o psw lub umorzenie zobowiązań. W moim przypadku sąd wydał postanowienie że mam wykonać plan spłaty. I nie między 24 wierzycieli których wykazalem we wniosku o upadłość a między 9 którzy po ogłoszeniu upadłości zgłosili się. Tak więc to że wczoraj podpisałas listę wierzytelności nie znaczy że nikt już się nie zgłosi…

Howard80
    Participant

Witam. W końcu iskierka nadziei… Dzisiaj dowiedziałem się że wczoraj moja teczka została przekazana z sądu rejonowego do okręgowego po tym jak wierzyciel 3 miesiące temu (!!!) złożył zażalenie na postanowienie o psw.
    Jeśli ktoś przez to przechodził to ile mniej więcej czasu czeka się na postanowienie sądu okręgowego od momentu przekazania akt z sr do so?

moskit
    Participant

1-3 mies.

Martawoz
    Participant

Witam wszystkich, moje zażalenie na psw leżało odłogiem 5 miesięcy w rejonowym… Dopiero po mojej osobistej interwencji coś się ruszyło. Do okręgowego sprawa wpłynęła 10 maja b.r. Podobno 14.05 zarządzono posiedzenie niejawne. Terminu na razie brak… W piątek 31.05 zawiozłam wniosek o przyspieszenie i wstrzymanie egzekucji do czasu gdy zostanie ustalony nowy psw. Musiałam osobiście lub pocztą. Mój psw był totalnym hardcorem. Nie jestem w stanie tego spłacać. Czy jeżeli okręgowy podtrzyma postanowienie I instancji zostaje mi jeszcze kasacyjny???
    Czy jest też szansa na cofnięcie do ponownego rozpatrzenia przez rejonowy?

Dodam że kasa z mojej pensji cały czas jest pobierana na konto mojej, już byłej, syndyk… Podobno ma być zwrócona ale obawiam się że zostanie zarządzono żeby poszła do wierzycieli…

kmaro08
    Participant

Martawoz, a można wiedzieć jak dokładnie miał wyglądać Twój PSW?

Martawoz
    Participant

@kmaro08

Po 2000 przez 1.5 r i kolejne 1.5 roku po 1500…
    Sędzią wzięła pod uwagę dochody mojego partnera z którym łączy mnie tylko dziecko.

Edward87
    Participant

Howard 80 w jaki sposób udokumentowałeś że na życie wydajesz 2500?

kmaro08
    Participant

Martawoz, a jaki to procent łącznego wynagrodzenia?

Martawoz
    Participant

60 % mam 2 dzieci, czynsz opłaty 1900 wliczając żłobek bo nie ma państwowego.

Howard80
    Participant

@Edward87 gdy pisałem wniosek załączyłem tabelkę w której napisałem ile na co wydaje. Za stałe opłaty dostarczyłem np ostatni rachunek. Wpisałem też że np na jedzenie idzie mi 1200. W czasie rozprawy powiedziałem sedzinie że mogę dołączyć paragony z całego miesiąca. Powiedziała że nie trzeba ale uwzglesnila ten wydatek

Howard80
    Participant

Nareszcie… Doczekałem się 🙂 ale w skrócie opiszę historie…
    1. 29.03.2017 złożyłem wniosek o upadłość
    2. 19.05.2017 ogłoszenie upadlosci
    3. 02.2018 składam wniosek o psw
    4. 11.2018 pierwsza sprawa o ustalenie psw
    5. 01.2019 druga sprawa i ustalenie psw
    6. 02.2019 wierzyciel składa zażalenie i moje akta idą do sądu okręgowego
    7. 20.08.2019 sąd okręgowy nie uznaje zażalenia wierzyciela 🙂
    Wszystko ponad 2 lata a jeszcze 3 przede mna. Wielokrotnie powtarzalem… Upadłość uczy cierpliwości 🙂

moskit
    Participant

Z perspektywy kogoś kto już przeszedł całą drogę (łącznie ponad 4,5 roku) powiem Ci, że to zleci zanim się obejrzysz. Szczególnie teraz, gdy już główna batalia za tobą. Wiadomo każdy by chciał mieć te wyboje drogi życiowej za sobą jak najszybciej.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 5 months temu przez moskit.
Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 75)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.