Rozpatrywanie zażalenia przez sąd II instancji

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Rozpatrywanie zażalenia przez sąd II instancji

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 75)
  • Autor
    Wpisy
  • #13364
    Anonim
    Nieaktywne

    Dzisiaj dostałem informację że po tym jak wierzyciel wniósł zażalenie na postanowienie o psw sąd rejonowy przekazał sprawę do sądu okręgowego. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Jeśli tak to ile czasu to trwało? Dodam że sprawa toczy się w Warszawie

    #13366
    Anonim
    Nieaktywne

    Ciekawe Hiward jak zakinczy sie Twoja sprawa :/

    #13367
    moskit
    Uczestnik

    @Howard80
    Przygotuj się psychicznie na okres około 3 mies.

    #13481
    Anonim
    Nieaktywne

    Dzisiaj dotarł do mnie odpis Zażalenia na psw jednego z wierzycieli. W piśmie tym zrobili ze mnie bogacza… Ale po kolei. W swoim wniosku o psw wykazalem że zarabiam 3200 i wydaje na życie 2500. Wszystko to udokumentowalem. Wspomniałem również że żona zarabia 3500 i na życie też idzie 3500. W czasie rozprawy sedzina o to mnie pytała. Syndyk wszystko potwierdził.
    Wierzyciel w swoim zażalenieu wpisał że ja zarabiam 3200 żona 3500 a na miesiąc nam idzie 2500.
    W związku z tym pytanie czy ktoś pisał jakieś zażalenie na zażalenie? Czy wogole mogę ustosunkować się do tej bzdury?

    #13522
    Anonim
    Nieaktywne

    Ponawiam pytanie z poprzedniego postu… Ktoś? Coś?

    #13526
    Anonim
    Nieaktywne

    Możesz się odnieść do tego zażalenia wierzyciela – zobacz : na profilu Mecenasa/str.6/ostatnia rozprawa #3964, plan spłat #3967.
    Nie mam pewności czy to odniesienie Twoje musi być w terminie (sakramentalne 7 dni).

    #13777
    Anonim
    Nieaktywne

    Czy jest tu ktoś komu sąd okręgowy zmienił postanowienie o psw sądu rejonowego? Czy była to jakaś drastyczna zmiana?

    #13780
    d_z_p
    Uczestnik

    Też dołączam się do pytania, czy w sytuacji gdy wierzyciele nie zaskarżyli psw, ale upadły zaskarżył, że za dużo to czy sąd 2 instancji może rozpatrzyć na niekorzyść upadłego i dać większy psw ?

    #13786
    moskit
    Uczestnik

    „Też dołączam się do pytania, czy w sytuacji gdy wierzyciele nie zaskarżyli psw, ale upadły zaskarżył, że za dużo to czy sąd 2 instancji może rozpatrzyć na niekorzyść upadłego i dać większy psw ?”
    Według mnie nie.

    #13791
    Anonim
    Nieaktywne

    A jak to jest gdy wierzyciel złożył zażalenie? Czy często sąd okręgowy zmienia postanowienie? Drugi miesiąc czekam w niepewności…

    #13793
    Anonim
    Nieaktywne

    Zabieram tylko głos w tej dyskusji (bo jeszcze osobiście tego nie przerabiałam, i oby nie).
    Nie wiem czy czytaliście w wątku „plan spłat – poprawienie się sytuacji materialnej” post karola123 @konto usunięte – z dnia 25.03.2017r. W SO przedmiotem badania jest argumentacja uzasadnienia SR. Jeżeli SO ją podziela – to zażalenie (wierzyciela lub upadłego) zostaje oddalone. Tylko tyle wiem 🙂

    #13794
    moskit
    Uczestnik

    „Czy często sąd okręgowy zmienia postanowienie?”
    Raczej rzadko.
    „Drugi miesiąc czekam w niepewności…”
    To jeszcze z 1-2 mies. 🙂

    #13798
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam wszystkich upadlych jak i tych przed 🙂 podczepie sie pod watek aby nie tworzyc drugiego a tym samym nie zasmiecac forum
    A co jesli w sytuacji kiedy z posrod 15 wierzycieli swoje wierzytelnosci zglosili jedynie 4 wierzycieli i to na smiesznie niskie kwoty? Zaden z bankow sie nie zglosil a jest juz grubo po 30 dniach od zgloszen. Czy jest mozliwosc ze z czasem ktos sie jeszcze zglosi? Bo syndyk powiedzial ze nie beda brac potem pod uwage ale cos mi sie wierzyc nie chce… pozdrawiam

    #13799
    Anonim
    Nieaktywne

    Czekaj spokojnie… Miesiąc jest tylko na kwicie. Do czasu zatwierdzenia listy wierzytelności mija czasem pół roku. Dodam że potem nagle ktoś się może obudzić i trzeba tworzyć uzupełniająca listę wierzytelności. Dodam że jeśli zgłosi się tylko 4 z 15 wierzycieli to tych 4 bierze udział w postępowaniu. Reszta zostaje umorzona. Napiszę to kolejny raz….Upadłość uczy cierpliwości 🙂

    #13800
    Anonim
    Nieaktywne

    @moskit 1-2 miesiące to byłby sukces. Ostatnio dzwoniłem do rejonowego i okazuje się że moja teczka jest jeszcze u nich. Postanowienie o przekazaniu sprawy do okręgowego wydane zostało 12 marca…

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 75)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.