Rezygnacja z usług kancelarii prowadzącej moją upadłość konsumencką

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Rezygnacja z usług kancelarii prowadzącej moją upadłość konsumencką

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    Frodo12345
    Participant

Witam, w 2017r, podpisałam umowę z pewną kancelarią zajmującą sie sprawami upadłości konsumenckiej.Czekaliśmy i nadal czekamy na nowelizacje ustawy, jednak jak widzę , będzie inna od początkowych założeń zmian, w moim przypadku niekorzystnych. Wcześniej nie znałam tego blogu a przede wszystkim , że głównodowodzącym 🙂 jest mec. Hajduk , może wtedy zwróciłabym się do niego, ale do sedna .Postanowiłam zrezygnować z usług tej kancelarii, nie mam do nich zastrzeżeń, a jedynie do nowych zmian. Uważam ,że nawet jak wygram sprawę, to jak widzę syndyk, będzie miał większe uprawnienia, wierzyciele mogą nadal mimo wyroku na moją korzyść żądać spłaty moich zadłużen,jak widze to wyrok Sądu nie będzie miał takiej mocy jak do tej pory.Obecnie mam w miarę dobry kontakt z komornikiem ,który prowadzi już 11 moich zajęć emerytury , i doskonale wie,że będzie ich jeszcze kilka.Mam dwa pytania pierwsze , czy kancelaria zwróci mi cokolwiek z 5000 tyś. które zapłaciłam im zaraz po podpisaniu umowy , drugie czy dobrze robię, według mnie tak,bo nie chcę pogorszyć jeszcze bardziej swojej sytuacji , suma moich zadłużeń to ponad 200 tysięcy , nie wliczam w to kosztów sądowych, komorniczych i innych więc będzie tego trochę więcej.
    Liczę na odpowiedzi, za które z góry dziękuję 🙂

Andi7
    Participant

Wszystko zależy od treści umowy jaka została zawarta pomiędzy Tobą a kancelarią. Proponuję rozmawiać bezpośrednio ze stroną i spróbować osiągnąć zadowalający konsensus dla obu stron.
    A dlaczego nie chcesz próbować przejść upadłości na obecnych zasadach?

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 2 months temu przez Andi7.
    Frodo12345
    Participant

Nie wszystkie moje zadłużenia skończyły się sprawą w sądzie , windykatorzy wydzwaniają do mnie straszą , tym akurat nie przejmuję się , poz tym z tego co wiem, ale może się mylę podobno , wszystkie sprawy muszą byc zakończone , czyli przekazane do komornika. Przed chwilą jeszcze bardziej się podłamałam, bo dowiedziałam się , że jeden z wierzycieli wysłał pismo do mojego komornika pismo o oszacowanie mojego mieszkania, którego jestem właścicielką w 1/8 części, jest to mieszkanie w tzw. czterorodzinnym bloku , mieszkania są nasze , zgodnie z hipoteką, lecz teren wokół domu tj, ogródki, garaże i teren gruntu wokół domu , należy do wszystkich mieszkańców, martwię się ,że ktoś będzie chciał kupić na licytacji moją część mieszkania , tylko według mnie było by to bez sensu , bo jakim prawem miałby się poruszać po innych częściach domu , ale mimo,wszystko jestem przerażona i to bardzo, zaraz założę drugi wątek odnośnie tego tematu , może przeczytam chociaż jakieś dobre wiadomości,po których trochę się uspokoje, ale złe też przyjmę jak to się mówi na klatę 🙂

Andi7
    Participant

Z tego co mi wiadomo, to o upadłości mówimy wtedy kiedy tracisz możliwość terminowej realizacji spłaty zadłużenia. Nie ma konieczności aby wszystkie zadłużenia były poddane egzekucji komorniczej, masz możliwość złożenia wniosku wcześniej. Z całą pewnością zaoszczędzisz sobie w takim przypadku wizyt komorników, co wiąże się przede wszystkim z mniejszym stresem. W przypadku bycia właścicielem części nieruchomości, to i komornik jak i syndyk będzie próbował ją zbyć, aby zaspokoić żądania wierzycieli. W Twoim przypadku sprawa jest dosyć skomplikowana, gdyż sprzedaż części nieruchomości jest niezwykle trudna i czasochłonna. Na chwilę obecną komornik będzie chciał zapewne zrobić operat nieruchomości, co w późniejszym terminie będzie jednoznacznie wskazywało do wystawienia prawnej części udziału w nieruchomości na licytację. Jedno mogę powiedzieć, że w przypadku upadłości sprzedaż udziału w nieruchomości z pewnością wydłuży okres jej trwania. Może będzie możliwość, aby ktoś z najbliższej rodziny odkupił Twój udział od Syndyka w trakcie trwania upadłości?

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.