renta, umowa-zlecenia a upadłość

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk renta, umowa-zlecenia a upadłość

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  basia111 9 miesiące, 2 tygodnie temu.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy

basia111
    Participant

Być może gdzies już to było, ale nie moge znaleźć. Chcę złożyć wniosek o upadłośc w związku z moja pogłębiającą się choroba dwubiegunową. Obecnie utrzymuję się z renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy w wys. 1000 zł i pracy zdalnej (innej raczej nie mogę podjąć) na umowę-zlecenie. Zlecenie mam od 1,5 roku, wynagrodzenie płatne 10 dnia miesiaca w wysokości 1000-1100 zł. Wiem, żę z renty syndyk będzie potrącał chyba 25%, ale co z umową-zleceniem w tym przypadku.Dodam, że to jest jakieś 90 godzin w miesiącu. Niestety muszę wynając mieszkanie, kupować masę leków a raczej zdalnie nikt mnie nie zatrudni na umowę o pracę. Jak to wygląda w praktyce?

moskit
    Participant

Wynagrodzenie z umowy zlecenia powinno być potraktowane jak wynagrodzenie za pracę (periodyczne i jako główne źródło utrzymania) i nie powinno podlegać w tym przypadku zajęciu z uwagi na wysokość poniżej kwoty wolnej od zajęcia. W praktyce niestety bywa różnie.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 miesiące, 2 tygodnie temu przez  moskit.
    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 miesiące, 2 tygodnie temu przez  moskit.

basia111
    Participant

bardzo dziękuję za odpowiedź

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.