Relacje z bankami po zakończeniu upadłości

Forum Fora Życie po zakończeniu upadłości konsumenckiej Relacje z bankami po zakończeniu upadłości

Otagowane: , ,

Przeglądasz 12 wpisów - od 16 do 27 (z 27)
  • Autor
    Wpisy
  • #20541
    mhw1259
    Uczestnik

    Ja w trakcie procesu upadłości założyłem konto w Mbank (informowałem o tym syndyka). nikt mnie o nic nie pytał, nie było żadnych problemów z założeniem. Nie miałem w tym banku żadnej historii.
    Teraz po zakończeniu procesu upadłości próbuję pozamykać konta w bankach w których miałem zadłużenie. W styczniu złożyłem wniosek o zamkniecie konta w Credit Agricole. Miałem tam zobowiązanie objęte upadłością (bank brał udział w postępowaniu i był na liście wierzytelności). Do wniosku załączyłem prawomocne orzeczenie o umorzeniu wszystkich zobowiązań bez ustalania planu spłaty. Po dwóch tygodniach otrzymałam informację, że wniosek został przekazany do „odpowiedniej” jednostki i do czasu zamknięcia rachunek zostaje zawieszony i nie będą naliczane żadne opłaty. Do tej pory (miesiąc od tego pisma) nie mam żadnej decyzji o zamknięciu rachunku.

    #20554
    matt
    Uczestnik

    Mam pytanie czy ktoś z ,,upadłych,, dostał kredyt mieszkaniowy w banku?. Jestem na etapie spłat i zastanawiam się czy jest sens w ogóle próbować?

    #20558
    Anonim
    Nieaktywne

    Jakieś 3-4 lata temu pojawił się wpis na forum, przez jednego upadłego, że udało mu się uzyskać kredyt hipoteczny. Pisał wówczas, że to było łatwione przez jakiegoś doradcę/analityka. Ile w tym prawdy nie wiadomo.
    Nie ukrywam, że ja też pewnie będę próbował, w niedalekiej przyszłości, zagłębić się w ten temat, bo planuję zakończyć spłacanie w tym roku. Obecnie przygotowuje się do oczyszczenia nieco BIKu, tj. z zamkniętych zobowiązań, które tam widnieją, a których są dziesiątki (głównie chwilówki), tak aby przenieść to do części statystycznej BIKu.

    #20571
    michalina
    Uczestnik

    Otworzyłam w Credit Agricole. Za to konto w dawnym Bzwbk {dzisiaj już Santander). Które było kontem roboczym syndyka nie mogę zamknąć od ponad roku. Wyrok prawomocny w lipcu 2020.

    #20574
    mhw1259
    Uczestnik

    @michalina
    piszesz, że nie możesz zamknąć konta od roku, czy podają jakieś powody czy po prostu nie reagują na twój wniosek o zamknięcie konta?

    #21119
    Anonim
    Nieaktywne

    Uwaga na mBank! Konto owszem, można założyć i wszystko wydaję się w porządku do momentu zainstalowania aplikacji na telefon.
    Okazuje się, że nie da się z niej wykonać żadnego przelewu, BLIK jest zablokowany, logowanie do aplikacji za pomocą odcisku palca jest zablokowane. Generalnie aplikacja ma funkcję podglądu stanu konta. Karta debetowa podobno może być aktywowana zanim dojdzie do użytkownika ale aplikacja blokuje tą funkcję dla osób po upadłości. Ciężko w tym dostrzec jakieś logiczne uzasadnienie. Zgłosiłem reklamację, bank po miesiącu napisał, że ją zakończył. Zakończenie polegało na podaniu informacji, że pracują nad problemem i żebym się nie przejmował, ale przepisy ich obligują do zamknięcia reklamacji. I mogę się odwołać… Odwołałem się żądając zawieszenia naliczania opłat za prowadzenie konta i użytkowanie karty, bez względu na to czy kryteria do bezpłatności konta będą spełnione.
    Założyłem konto w Alior Banku i tam jakoś wszystko działa. Nikt nie robi łaski. A sprawa z mBankiem w toku. Ostatecznie zlikwiduje konto. Ale czuje się oszukany i potraktowany jak klient kolejnego sortu.
    Mój przypadek nie jest odosobniony, aplikacja przypisana do konta żony również blokuje wszystkie operacje finansowe poza podglądem stanu konta.
    Ostrzegam i pozdrawiam.

    #21368
    mhw1259
    Uczestnik

    Ja mam konto w Mbanku od 2020 r. założone już po ogłoszeniu upadłości i wszystko działa, aplikacja mobilna na telefonie też

    #21613
    mhw1259
    Uczestnik

    Ostatnio chciałem założyć konto przez internet w ING. Miałem tam aktywną bankowość internetową jeszcze z przed upadłości, ale nie miałem konta. Okazało się to niemożliwe. Po kilkukrotnej interwencji na infolinii w końcu stwierdzili, że miałem ogłoszoną upadłość i dlatego usługa założenia konta jest nieaktywna i musi to odblokować syndyk. Po mojej informacji, że nie ma już syndyka bo proces upadłości jest już zakończony prawomocnym postanowieniem sądu i mogę to przesłać, kazali mi dostarczyć postanowienie osobiście do placówki. Tak też zrobiłem i po kilu dniach mogłem założyć konto przez internet bez żadnego problemu.

    #21622
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    @mhw1259
    Wystarczyła im kserokopia, czy żądali oryginału? Jeżeli oryginał, to rozumiem jedynie do wglądu?

    #21623
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    @mhw1259
    Wystarczyła im kserokopia, czy żądali oryginału? Jeżeli oryginał, to rozumiem jedynie do wglądu?

    #21626
    mhw1259
    Uczestnik

    Miałem ze sobą oryginał i kopię, ale pani sama sobie zrobiła ksero z oryginału. Nigdy bym im nie dał oryginału raczej bym zrezygnował z tego konta.

    #22111
    Korki8877
    Uczestnik

    Witam Wszystkich
    Czekam na ustanowienie albo oddłużenie bez psw na starych zasadach. Ale już teraz nasuwa mi się pytanie. Tak teoretycznie ciekawe czy w przyszłości dałoby radę żeby wspólnie z żoną wziąć kredyt hipoteczny? Jak banki do tego podchodzą?

Przeglądasz 12 wpisów - od 16 do 27 (z 27)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.