Pytanie prosze o pomoc

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Pytanie prosze o pomoc

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 17)
  • Autor
    Wpisy
    aaa
    Participant

Witam serdecznie moze juz byl taki watek jesli byl to przepraszam jesli pytam jeszcze raz. W przyszylym tyg. idziemy z mezem do prawnika z papierami prawnik bedzie potem pisal wniosek o upadlosc do tego czasu kazala nam byc cierpliwym i wyttzymac telefony listy i wizyty . I moje pytanie brzmi jak wy dawaliscie rade sobie z tym zanim doszlo do rozprawy. Mieliscie sposob na to jakis najbardziej zalezy mi na poradach w sprawie wizyt windykatorow. Co mowiliscie im a czego niemowic czy wogule z nimi rozmawialiscie ? Bede wdzieczna za jaka kolwoek odpowiedz. Pozdrawiam

Howard80
    Participant

Poczytaj sobie o prawach windykatora. Gdy zapuka to bez Twojej zgody nie ma prawa wejść do Twojego domu. Nie musisz z nim rozmawiać. Nie ma prawa rozmawiać na temat Twoich długów z innymi osobami. Jeśli zrobi coś bez Twojej zgody możesz iść z tym na policję. Zauważyłem że ludzie często porównują windykatora do komornika. A to jest wielki błąd 🙂
    Moja rada… Jak zapuka to grzecznie powiedz mu ze nie masz czasu z nim rozmawiać. Jak będzie upierdliwy to zamknij mu drzwi przed nosem 🙂

aaa
    Participant

@Howard80 a ty tak robiles ?? I pomogo cos ??

kmaro08
    Participant

Ja miałem podobną sytuację. Windykator odnośnie kredytu bankowego przyszedł do mnie do mieszkania. Był natarczywy, chciał na siłe ze mną rozmawiać i ustalić kwestię ewentualnej spłaty zaległych rat oraz mojej sytuacji. Nawet go nie wpuściłem do mieszkania, powiedziałem mu właśnie, że nie mam obowiązku z nim rozmawiać i udzielać mu żadnych informacji. Powiedziałem, że nie mam dziś czasu i zamknąłem drzwi.
    Listy oczywiście odbierałem wszystkie. Co do telefonów to starałem się nie odbierać wcale i nie wdawać się z nimi w polemikę. Z czasem tel ustały. Niestety na początku zdarzały się telefony do mojej pracy bądź do mojego brata, teraz jest już luz. Tylko sporadyczne telefony, które oczywiście sprawdzam w internecie i jeśli to nie windykacja to wtedy dopiero oddzwaniam 😉

kmaro08
    Participant

Do momentu ogłoszenia upadłości nie powinnaś informować wierzycieli o takim zamiarze. Najlepszy sposób to ich ignorować, ale mieć przy tym wiedzę co się dzieje

aaa
    Participant

Dziekuje wam wszystkim . Juz mialam z jedna firma taka sytuacje ze zadzwonili do moich sasiadow ale napisalam im meila ze jeszcze raz sie to zdarzy ide na policje o nekanie i do prawnika narazie spokoj . A czy ktos z was mial doczynienia z profi Credit okazalo sie ze oni dodatkowo zabezpieczajaja sie wekslem i nic nam o tym niepoinformowali :-/

Howard80
    Participant

Marta jeśli nie uda Ci się z Upadłościa (czego Ci nie życzę) polecę Ci firmę która firmy chwilowkowe rozkłada na łopatki. Zanim oglosilem upadłość wygrali 6 na 6 spraw przeciwko lichwom.

aaa
    Participant

@hmHoward80 super dziekuje jak cis to podaj mi linka do tej firmy tak na wszelki wypadek 😁 a jeszcze jedno pytanie ile czekaliscie od zloenia papierow na rozprawe no prawnik mi powiedziala ze od 5 do 10 miesiecy moze to potrwac ??

kmaro08
    Participant

Mój wniosek był składany pod koniec grudnia 2018r, a rozprawa w pierwszej połowie marca 2019r. Można powiedzieć, że 2,5 miesiąca
    Sąd Warszawski

Marcinp75
    Participant

Witam, mam pytanie co do linka do tej firmy, która rozkłada firmy chwilowkowe na łopatki… 🙂
    Ja czekam na wniosek, który pisze mi jedna z firm w Warszawie… W ten poniedziałek mam już
    przeczytać tekst wniosku i nauczyć sie go na pamięć w razie ewentualnych pytań
    w sądzie… Czytałem o : skuteczny sprzeciw, fundacja Eurolege, Anuluj dług…. itp…
    Pozdrawiam, Marcin

Edward87
    Participant

Marta w jakim sądzie składałaś? Ja 2 miesiące od złożenia do otrzymania listu z terminem, który był od otrzymania listu za miesiąc. Więc trzy miesiące.
    Miałem pożyczkę w profi credit i oni zabezpieczają się wekslem. Dlaczego mówisz że oni Cię o wekslu nie poinformowali? Przecież go podpisywałaś.

Wiosna2019
    Participant

Przecież go podpisywałaś.

Nie wiesz, jak ktoś jest w trudnej sytuacji to nie czyta wszystkiego ze szczegółami. Nie wiesz tego, dlaczego ? Nie wiem, brak inteligencji, zacofanie czy po prostu patologia, nie wiem co z tobą nie tak ?.

Aldonaa
    Participant

@Wiosna2019
    Twoja napastliwość jest rażąca. Identyczna jak @100nog@ vel @Uzależniony.

Edward87
    Participant

Wiosna 2019 czy Ciebie się dotyczy problem czy Marta 124? Ty masz jakieś dziwne ambicje, albo bezpośrednie obrażanie ludzi to Twoja pasja?

Wiosna2019
    Participant

Na głupoty trzeba reagować, tyle.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 17)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.