Pytanie po ogłoszeniu upadłości

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Pytanie po ogłoszeniu upadłości

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #18865
  lukasz99992
  Participant

  Witam,
  W dniu 29.07.2021r. Sąd ogłosił moją upadłość, postanowienie wraz z pouczeniami odebrałem od listonosza w dniu 04.08.2021r. Moje pytanie dotyczy tego jakie kroki czekają mnie dalej i co mam robić. Mam wyznaczonego syndyka i nie wiem, czy mam się z nim skontaktować osobiście, czy nie? Czytałem forum i widzę, że ile ludzi tyle opinii, jedni się kontaktują, a drudzy czekają na ruch syndyka, więc która opcja jest lepsza? Jeśli według Was lepiej byłoby samodzielnie się skontaktować to co należy powiedzieć w tych pierwszych słowach, o co zapytać itd. Chcę, żeby wszystko wyszło po prostu dobrze i żebym nie palnął jakiejś głupoty, dlatego pytam.
  Dziękuję za konkretne odpowiedzi 🙂

  #18866
  Wiosna2019
  Participant

  Mam wyznaczonego syndyka i nie wiem, czy mam się z nim skontaktować osobiście, czy nie?

  Jak najbardziej, na co czekać. U mnie syndyk dowiedział się o mojej upadłości ode mnie i za parę dni już u mnie był.

  #18867
  lukasz99992
  Participant

  Dzięki z odpowiedź. Możesz mi jeszcze powiedzieć dlaczego zdania są podzielone i jedni mówią, żeby się samemu kontaktować, a drudzy czekaj na kontakt?

  #18869

  @lukasz99992
  Ponieważ wszystko zależy od syndyka, na którego się trafi. Aktualnie syndycy otrzymują informację o ich powołaniu w danej sprawie tego samego lub następnego dnia telefonicznie lub mailowo. Czyli zazwyczaj wiedzą o ogłoszeniu upadłości jeszcze przed samym zainteresowanym.

  To jak szybko faktycznie zajmą się sprawą zależy w zasadzie jedynie od ich decyzji – obłożenia pracą i „mocy przerobowych”. Niektórzy syndycy jeszcze tego samego dnia kontaktują się z upadłym, a inni nawet po kilku tygodniach. Niemniej zgodnie z przepisami syndyk ma podjąć swoje działania „niezwłocznie.

  Jeżeli chodzi o upadłego, to żaden przepis nie nakłada na niego obowiązku niezwłocznego kontaktu z syndykiem. Czasami jedynie niektóre sądy zobowiązują do tego upadłego w piśmie wysyłanym wraz z postanowieniem o ogłoszeniu upadłości. Niemniej upadli dłużnicy bywają w różnych sytuacjach i czasami w ich własnym interesie jest, aby syndyk jak najszybciej podjąć działania.

  #18870
  lukasz99992
  Participant

  Dziękuję bardzo za odpowiedź Panie Michale.

  #18913
  wiktoria195
  Participant

  otrzymałam pismo z sądu z następującym zdaniem ustosunkować się do w/w wniosku w terminie 7 dni pod rygorem przyjęcia ,że nie sprzeciwiam się wnioskowi. zrozumiałam to tak że jak nie odpisze w ciągu 7 dni to wniosek zostaje przyjęty bez mojej zgody.czy mam racje, jeśli nie to co mam zrobić.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.