Pytanie o rozprawę

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Pytanie o rozprawę

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
    History2
    Participant

Część, dostałem wezwanie na rozprawę, w piśmie jest mowa by złożyć dokumenty o leczeniu, rachunki itp. rozumiem że ja w dzień rozprawy mam je przynieść do Sądu?

Jeżeli w piśmie z sądu nie ma zakreślonego jakiegoś terminu na złożenie tych dokumentów, to jak najbardziej można je złożyć na rozprawie.

Snajper
    Participant

Dzień dobry panie Mecenasie na portalu sądowym pokazało mi że pismo procesowe o kreślenie niewchodzących dochodów do masy upadłości doręczono do syndyka i ma 7 dni na odniesienie się do wniosku upadłego czyli mam rozumieć że musi syndyk wyrazić zgodę lub nie o zwolnienie z potrąceń z wynagrodzenia do masy upadłości?

perse
    Participant

Zanim mecenas ci odpowie,u mnie był wniosek o wyłączenie z masy samochodu i faktycznie sad skierował pismo do syndyka ,żeby wypowiedział się co on na to(w sumie syndyk najlepiej zna sytuacje upadłego) i dopiero wtedy wydał postanowienie. Sad bierze pod uwagę stanowisko syndyka,choć pewnie nie musi.

@Snajper
    Jest to normalna procedura: upadły składa wniosek, syndyk się ustosunkowuje, sąd wydaje rozstrzygniecie. Syndyk nie jest od wyrażania zgody, a jedynie od przedstawienia swojego zdania. To sąd podejmuje decyzję. Jest dokładnie tak jak napisał @perse

Snajper
    Participant

Ok dziękuję za informację Perse i panie Mecenasie ciekawi mnie jakie będzie rozstrzygnięcie na tą chwilę mam najniższą krajową i żona na utrzymaniu Syndyk zabiera około 700zl brakuje na opłacenie i utrzymanie. Pozdrawiam.

Snajper
    Participant

Panie Mecenasie u żony na portalu sądowym pokazało że sąd każe wypłacić zaliczkę dla syndyka ze skarbu państwa czyli postępowanie będzie się kończyć? Jak to mam rozumieć?

perse
    Participant

no nie tak szybko raczej,syndyk bierze zaliczkę od skarbu państwa na prowadzenie postępowania,bo jeszcze np nie ma środków w masie,a jak się pojawiają zwraca zaliczkę. Mój wziął zaliczkę krótko po ogłoszeniu upadłości ale całość skończyła się po 7 mcach( brak majątku itd)

Snajper
    Participant

No ja już pół roku po ogłoszeniu i też bez majątku aż się boję pomyśleć jakie będą raty przy zarobkach 2700 i żona na utrzymaniu

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.