Pytanie o rozprawę

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Pytanie o rozprawę

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #19339
  History2
  Participant

  Część, dostałem wezwanie na rozprawę, w piśmie jest mowa by złożyć dokumenty o leczeniu, rachunki itp. rozumiem że ja w dzień rozprawy mam je przynieść do Sądu?

  #19340

  Jeżeli w piśmie z sądu nie ma zakreślonego jakiegoś terminu na złożenie tych dokumentów, to jak najbardziej można je złożyć na rozprawie.

  #19350
  Snajper
  Participant

  Dzień dobry panie Mecenasie na portalu sądowym pokazało mi że pismo procesowe o kreślenie niewchodzących dochodów do masy upadłości doręczono do syndyka i ma 7 dni na odniesienie się do wniosku upadłego czyli mam rozumieć że musi syndyk wyrazić zgodę lub nie o zwolnienie z potrąceń z wynagrodzenia do masy upadłości?

  #19351
  perse
  Participant

  Zanim mecenas ci odpowie,u mnie był wniosek o wyłączenie z masy samochodu i faktycznie sad skierował pismo do syndyka ,żeby wypowiedział się co on na to(w sumie syndyk najlepiej zna sytuacje upadłego) i dopiero wtedy wydał postanowienie. Sad bierze pod uwagę stanowisko syndyka,choć pewnie nie musi.

  #19352

  @Snajper
  Jest to normalna procedura: upadły składa wniosek, syndyk się ustosunkowuje, sąd wydaje rozstrzygniecie. Syndyk nie jest od wyrażania zgody, a jedynie od przedstawienia swojego zdania. To sąd podejmuje decyzję. Jest dokładnie tak jak napisał @perse

  #19354
  Snajper
  Participant

  Ok dziękuję za informację Perse i panie Mecenasie ciekawi mnie jakie będzie rozstrzygnięcie na tą chwilę mam najniższą krajową i żona na utrzymaniu Syndyk zabiera około 700zl brakuje na opłacenie i utrzymanie. Pozdrawiam.

  #19359
  Snajper
  Participant

  Panie Mecenasie u żony na portalu sądowym pokazało że sąd każe wypłacić zaliczkę dla syndyka ze skarbu państwa czyli postępowanie będzie się kończyć? Jak to mam rozumieć?

  #19361
  perse
  Participant

  no nie tak szybko raczej,syndyk bierze zaliczkę od skarbu państwa na prowadzenie postępowania,bo jeszcze np nie ma środków w masie,a jak się pojawiają zwraca zaliczkę. Mój wziął zaliczkę krótko po ogłoszeniu upadłości ale całość skończyła się po 7 mcach( brak majątku itd)

  #19363
  Snajper
  Participant

  No ja już pół roku po ogłoszeniu i też bez majątku aż się boję pomyśleć jakie będą raty przy zarobkach 2700 i żona na utrzymaniu

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.