Pytanie o rozprawe psw

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Pytanie o rozprawe psw

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Howard80 4 dni, 22 godziny temu.

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Autor
    Wpisy

Sqwiru
    Participant

Witam jak teraz wygląda taka rozprawa o ustalenie planu splaty wierzycieli albo umorzenie zobowiązań? Czego można się spodziewać?

Wyznaczyć termin rozprawy w przedmiocie umorzenia zobowiązań/planu spłaty

2. O terminie zawiadomić upadłego zobowiązując się do osobistego stawiennictwa celem
    przesłuchania pod rygorem pominięcia tego dowodu;
    3. Na termin posiedzenia wezwać Syndyka doręczając mu wniosek upadłego k. 124 i
    zobowiązując do wskazania aktualnego stanu środków masy upadłości najpóźniej na 7
    dni przed terminem rozprawy;
    4. Doręczyć odpis wniosku upadłego o umorzenie zobowiązań k. 124 wierzycielom ujętym
    na listach wierzytelności, których zawiadomić o terminie rozprawy;
    5. Wysłuchać wierzycieli w trybie art. 49114 ust. 1 PUiN w zw. z art. 217 ust. 1 PU
    zobowiązując ich do zajęcia stanowiska co do wniosku upadłej w terminie tygodniowym
    od doręczenia wezwania pod rygorem uznania, iż nie składają uwag co do wniosku;

moskit
    Participant

Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Należy się spodziewać „przepytywania” upadłego odnośnie sytuacji osobistej i majątkowej w celu ustalenia możliwości zarobkowych i kosztów utrzymania.

Sqwiru
    Participant

Witam proszę o pomoc
    Mam postanowienie a jak ma wyglądać wniosek o wydanie prawomocnosci? Może ktoś taki wysłać na maila oczywiście wzor
    Dziękuję pozdrawiam

moskit
    Participant

Wystarczy jedno zdanie:
    Proszę o wydanie odpisu postanowienia z dnia … w sprawie … z klauzulą prawomocności.

Howard80
    Participant

W lutym złożyłem wniosek o psw. Syndyk swój wniosek w marcu. Sprawa w dalszym ciągu się nie odbyła. Ale ostatnio dostałem postanowienie w którym jest napisane że i mój i syndyka wniosek sędzia komisarz zarzadza przedstawić sędziemu referentowi. Co to może oznaczac dla mnie? Upadłość uczy cierpliwości ale z czasem cierpliwość ma też swoje granice… Zastanawiam się ile można jeszcze czekać na rozprawę?

magenta
    Participant

Howard80 czy coś się u Ciebie zmieniło? Jestem w podobnej sytuacji, wniosek o psw złożyłam na początku maja, na początku listopada napisałam pismo do Sądu z prośbą o wyznaczenie terminu sprawy i cisza. Syndyk sprawdził na portalu informacyjnym sądu i niestety żadne czynności przez Sąd nie zostały podjęte. Upadłość ogłoszona w kwietniu 2016. Ćwiczę się w cierpliwości :/

Howard80
    Participant

Hej. Rozprawa odbyła się 7 listopada. Ale została odroczona na 10 stycznia. Czekałem 9 miesięcy plus teraz 2 to prawie rok.

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.