Pytanie

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Autor
    Wpisy
    Mateusz992
    Participant

Witam serdecznie,

Mam następuje pytania :

1. Mam postanowienie o ogłoszeniu upadłości , które było wydane w Sierpniu 2019.
    Postępowanie trwa już ponad rok. Dopiero wczoraj dzwoniąc do Sądu dowiedziałem się, że Sędzia będzie chciał jakieś
    oświadczenie majątkowe czy to jest normalna procedura podczas upadłości, bo już na początku upadłości składałem z tego co
    pamietam takie oświadczenie.

2. W tamtym tygodniu zamówiłem telefon z UPC na raty na 36 miesięcy, bo chciałem sprawdzić czy w ogóle dostanę coś bo mam w UPC telewizje i internet i telefon na abonamet. Odebrałem go wczoraj i mam 14 dni na odstąpienie od umowy wiec mogę go w razie czego oddać , żeby nie zaszkodzić sobie w postępowaniu upadłościowym.

Czy lepiej dla mnie będzie jeśli odstąpię od umowy i oddam telefon ?
    Czy mogę go zachować i w oświadczeniu majątkowym , które dostanę w następnym tygodniu nie wpisywać tego telefonu ?

Nie wiem co mam zrobić , a chciałem tylko sprawdzić czy przejdzie mi wniosek , a Oni mi odrazu wysłali telefon.

Czy ta sytuacja może mieć wpływ na dalsze postępowanie ?

Wiem, że zrobiłem źle tak myśle , i chce odstąpić od umowy i oddać telefon. Chyba, że mogę go zatrzymać i nic nikomu nie mówić.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i proszę o szybką odpowiedz.

Mateusz992
    Participant

Rozmawiałem dziś ze swoim Syndykiem i powiedział, że to nie powinno wpłynąć na postępowanie , bo to jest rzecz życia
    codziennego i niezbędna do kontaktowania się Sądem czy Syndykiem i wysyłanie maili. A wspomniałem mu również, że mój obecny telefon został uszkodzony i nie posiadam laptopa czy komputera stacjonarnego, to mówi że tym bardziej nic się nie powinno
    zadziać złego w postępowaniu. Mówił Syndyk, że telefon który zamówiłem nie wejdzie do masy upadłościowej.

Syndyk również powiedział, że nie musi zgłaszać taki rzeczy Sędziemu-Komisarzowi bo to nie dotyczy masy upadłości.

Nie wiem co o tym sądzić , proszę was o opinie czy Syndyk dobrze mówi i faktycznie nie ma czego się bać.

Proszę również Pana mecenasa o opinie i poradę.

Kevin
    Participant

jak Ci tak syndyk powiedzial, to tego sie trzymaj.

joatob70
    Participant

Ja o takie rzeczy zawsze pytałam mailowo syndyka. Dostawałam informację zwrotną, że syndyk wyraża zgodę i miałam podkładkę. Jak syndyk się zgodził, to tego się trzymaj.

ArchibaldtArchibaldt
    Participant

U mnie było podobnie, w trakcie trwania upadłości kończyła mi się umowa na usługi telekomunikacyjne i syndyk nie widział przeciwwskazań do zawierania nowej ( w tym nowe telefony dla mnie i żony). Tym bardziej, ze operator wiedział o mojej upadłości i też nie widział problemu co do nowego kontraktu.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 days, 5 hours temu przez ArchibaldtArchibaldt.
    Mateusz992
    Participant

Czyli nie powinno to wpłynąć na decyzje Sądu i umorzeniu postępowania.

Boje się, że Sąd potraktuje to jako celowe dalsze zadłużenie i umorzy mi postępowanie…

Dziś dzwoniłem i Sędzia – Komisarz chce ode mnie takie oświadczenie o stanie majątkowym i rodzimym + opis aktualnej sytuacji życiowej wraz z dowodami, też mieliście taką sytuacje ? Co wpisywać, a czego nie ?

Mateusz992
    Participant

Z ciekawości zapytam ile u was trwało albo trwa postępowanie upadłościowe bez majątku ?

Bo u mnie już od Sierpnia 2019 to dnia dzisiejszego, z tego co dowiedziałem dzie to mam wypełnić tylko to oświadczenie i na podstawie tego będziemy wydane postanowienie.

ArchibaldtArchibaldt
    Participant

U mnie upadłość 18.06.2019, PSW 18.09.2020r., uprawomocnienie 08.10.2020r., zaczynam spłacać PSW od grudnia 2020r.

Kevin
    Participant

u mnie upadlosc 12.2019, jestem po prawomocnym zatwierdzeniu listy wierzytelnosci, czekam na posiedzenie sadu w sprawie PSW, syndyk powiedzial, ze w tym roku sie nie doczekam.

@Mateusz992
    Jeżeli syndyk nie widzi w tym problemu, to bardzo dobrze . Tym bardziej, że jest to słuszne podejście. Niemniej u innego syndyka mogłoby to skończyć się inaczej. Dlatego też zawieranie jakichkolwiek umów powinno zawsze odbywać się po konsultacji z syndykiem.

Mateusz992
    Participant

Dziękuje wszystkim za odpowiedz.

Ja mam dostać pismo z Sądu z jakiś oświadczeniem majątkowym i rodzimym , nie bardzo wiem co mam tam wspinać ?

Dopiero jak uzupełnię to pismo dowiem się czy będę miał plan spłaty czy też nie.

Tak jak wspominałem rozmawiałem z Syndykiem i mówi , że telefon to niezbędna rzecz codziennego użytku , tym bardziej powiedziałem mu , że nie mam żadnego sprzętu do wysyłania maili i szukania pracy, wiec myśle, że to tez jest jakiś argument w razie problemów przed Sądem.

Listę wierzytelności mam zatwierdzona i czekam póki co mam nadzieje, że do końca roku to się wyjaśni.

Pytanie do was i do Pana mecenasa :

Czy w tym oświadczeniu co dostanę z Sądu mam wspominać o tym telefonie co wziąłem od operatora czy w ogóle nie wspominać o nim ?

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.