pytania techniczne w sporządzeniu wniosku

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania pytania techniczne w sporządzeniu wniosku

Ten temat zawiera 20 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Uzalezniony 3 miesiące, 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 21)
  • Autor
    Wpisy

mhw1259
    Participant

1. W przypadku braku miejsca w rubrykach wniosku należy informacje umieścić na kolejnych ponumerowanych kartach, czy numery mają mieć kontynuację tzn wniosek ma 6 str to pierwsza strona załącznika ma mieć kolejny nr 7 czy 1?
    2. Dodatkowe załączniki należy podpisać czy każdą stronę czy wystarczy na końcu załącznika?
    3. Czy numerowanie i podpisywanie dotyczy także załączników w postaci dokumentów (umowy pożyczek, kredytów, kopie wezwań do zapłaty itp)
    4. Chcę dołączyć zestawienie postępowań komorniczych wraz z kopiami pism od komornika czy mogę to zestawienie spiąć z tymi kopiami i opisać jako jeden załącznik czy muszę każdy dokument traktować jako oddzielny załącznik?

czesio
    Participant

Witam w przypadku braku miejsca w rubrykach pisz załącznik nr… itd. załączniki numerujesz , tyle ile potrzebujesz ,z doświadczenia mogę ci podpowiedzieć ,że załączniki typu tabela rób w wordzie (spis wierzycieli tam są tabele)
    -spis załączników też zrób, nie trzeba numerować stron załączników jeżeli je poukładasz po kolei ,oczywiście możesz każdą stronę numerować jak wolisz
    -jeżeli w piśmie zaczniesz używać sformułowania „zestawienie postępowań komorniczych wraz z kopiami pism od komornika „to możesz wszystko wrzucić do jednego załącznika

Aldonaa
    Participant

1) Jako, że ma być wykaz, rodzaj i liczba załączników to w rubr.9 wpisz : w załączeniu 1 wykaz + ….. szt kolejno ponumerowanych załączników. Na oddzielnej kartce napisz WYKAZ załączników – dotyczy rubr.9. I teraz kolejno wymienisz każdy załącznik:
    – 1. umowa pożyczki
    – 2. wezwanie do zapłaty
    – 3. pismo komornika X z dnia
    – 4. pismo komornika Y z dnia
    2) Na końcu takiego wykazu – Twój podpis.
    3) Ponumerować każdy dokument.
    4. Czytelniej będzie bez osobnego zestawienia postępowań komorniczych. Każdy dokument traktować jako oddzielny załącznik.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 miesiące, 1 tydzień temu przez  Aldonaa.

mhw1259
    Participant

@aldona, @czesio
    dzięki za odpowiedź ale chyba do końca mnie nie zrozumieliście
    W moim pytaniu nr 1 chodzi mi dokładnie o to:
    1. Jeżeli mój pierwszy załącznik podłączony do druku wniosku to „Załącznik nr 1 – Uzupełnienie spisu wierzycieli stanowiącego rubrykę nr 5 formularza” i ma on np 3 strony to czy jego pierwsza strona ma mieć nr 1 czy nr 7 (bo sam druk wniosku ma 6 stron)?
    3. W moim pytaniu nr 3 chodzi mi dokładnie o to:
    Wiadomo że na liście załączników (rubryka 9) każdy załącznik ma swój numer, ale jeżeli np. Umowa pożyczki na liście załączników (rubryka 9) ma nr 7 to czy na kopi tej umowy którą podłączam, na tym konkretnym dokumencie mam odręcznie napisać „Załącznik nr 7” i go podpisać na ostatniej stronie i dodatkowo ponumerować każdą stronę tej umowy?
    Jest dla mnie jasne że numeruję i podpisuję załączniki sporządzone przeze mnie ale czy mogę coś pisać po kopiach dokumentów czy wystarczy je podłączyć w kolejności w jakiej są wymienione w liście załączników?
    I jeszcze dodatkowo:
    a) Gdy mam np umowę ugody i aneks do niej to nie mogę ich spiąć i potraktować jako jeden załącznik i zatytułować na liście załączników np „Załącznik nr 50 – Umowa + aneks”?
    b) Czy sam wniosek i załączniki można drukować dwustronnie? (oszczędność papieru)

czesio
    Participant

1 nie musisz nr stron załączników -sam sobie robisz problem załącznik to załącznik weż sobie pospinaj zszywkami i będzie wiadomo np.
    3 kopia to kopia zrób tak byś miał najmniej roboty po prostu ,wiec wszystko zrób by moc to skserować jako kopia dla syndyka .Wiec jeżeli załącznik nie był robiony w wordzie gdzie możesz nadać tytuł dokumentowi . a np. to pit to nie pisz po nim tylko w spisie załączników daj pit z np. 2017 roku,poukładaj to po kolei jak w spisie załączników ,y miało to ręce i nogi ,i by sędzia tego nie szukał.
    -godę i aneks to 2 dokumenty wiec daj to osobno
    -jeżeli drukujesz dwustronnie to drukuj wszystko w ten sposób by jakoś to wyglądało

Moja rada formularz to nie wszystko, proponuję byś poczytał jak wypełnić wniosek też w pdf do pobrania,tam znajdziesz wszelkie odpowiedzi na twoje pytania ,od a do z ,co można a czego nie i co trzeba.
    Zatrzymujesz się na pierdach dosłownie

moskit
    Participant

Z instrukcji wypełniania wniosku:
    W przypadku, gdy informacje nie mieszczą się w odpowiednich rubrykach, należy je umieścić na kolejnych ponumerowanych kartach formatu A4 ze wskazaniem uzupełnianej rubryki. Pod dodaną do formularza treścią należy złożyć podpis.

Dodatkowe strony stanowią uzupełnienie wniosku, a nie dodatkowe załączniki. Załącznikami są dodatkowe dokumenty dołączane do wniosku (umowy kredytowe etc.). Stron załączników się nie numeruje, wystarczy spiąć je w ten sposób, by każdy załącznik stanowił całość. Załączniki oczywiście muszą być ponumerowane i podpisane (potwierdzenie zgodności z oryginałem).
    Ad. 3a) Można zrobić z tego 1 załącznik (np. umowa kredytowa wraz z późniejszymi aneksami)
    Ad 3 b) Tak

Aldonaa
    Participant

Zacznij numerować (k a ż d ą stronę każdego załączonego dokumentu) od 7. Można drukować dwustronnie.
    A przykładowy zał.nr 50 ( może być spięte) umowa + aneks – to może być : umowa + aneks (str.68-69).
    Podpisać się na ostatniej stronie wykazu uzupełnienia spisu wierzycieli oraz na ostatniej stronie wykazu załączników.

Aldonaa
    Participant

@ moskit się nigdy nie myli. Cofam więc swój post. Sorry.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 miesiące, 1 tydzień temu przez  Aldonaa.

moskit
    Participant

Pomimo tylu lat użerania się z upadłością ciągle istnieje szansa na pomyłkę, ale dziękuję za zaufanie 🙂

mhw1259
    Participant

@moskit
    Chciałem zrobić tak jak mówisz, czyli kolejne karty wniosku: uzupełnienie spisu wierzycieli (rub 5) , uzupełnienie spisu dowodów (rub 8), uzupełnienie spisu załączników (rub 9) ponumerowane od str. 7 bo sam formularz ma 6 stron, ale zacząłem się zastanawiać po analizie przykładowego wniosku załączonego przez mecenasa gdzie uzupełnienie spisu wierzycieli (rub 5) to załącznik nr 3 i występuje w spisie załączników

moskit
    Participant

Rozumujesz poprawnie. Jeśli będą drobne różnice (jak np. inny sposób numerowania stron) nie sądzę, żeby z tego powodu wniosek był oddalony 🙂

mhw1259
    Participant

@moskit i inni
    Wychodzi na to, że „co kraj to obyczaj” myślę, że tak jak piszesz rozszerzenie rubryk wniosku nie jest załącznikiem, ale propozycja mec. Hajduka że jednak tak i należy to traktować jako załącznik i umieścić to trzeba też na liście załączników (tak mam przygotowaną swoją roboczą wersję) nie będzie jakimś błędem.
    Ale większy problem mam z uzasadnieniem (hazardzista). Bardzo się boję, że tu popełnię błędy, które spowodują że sędzia po jego przeczytaniu nie będzie się wgłębiał w załączniki. Może ktoś już upadły z powodu hazardu mógłby podzielić się swoim uzasadnieniem dwie osoby mi pomogły ale dalej mam wątpliwości – mój mail: mhw1259@gmail.com

Uzalezniony
    Participant

Ale większy problem mam z uzasadnieniem (hazardzista). Bardzo się boję, że tu popełnię błędy, które spowodują że sędzia po jego przeczytaniu nie będzie się wgłębiał w załączniki.

Dobrze myślisz, gdzieś czytałem, ale spytam; jak długo jesteś bez gry, to ważne jest.

mhw1259
    Participant

Moją krótką historię opisałem na „Moja upadłość, problemy z hazardem” ale coś ostatnio jest tam mały ruch

Uzalezniony
    Participant

Trzy lata nie grasz, prawda? A leczenie, kiedy byłeś w tym ośrodku, masz dokumentacje?.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 21)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.