PSW

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #18442
  GaiussBaltar
  Participant

  Część,

  Syndyk sam wysłał projekt PSW i zaproponował wysokość swojego wynagrodzenia. Mam dwa banki jako wierzycieli. Idę według nowej upadłości bo wniosek wysłany mniej niż rok temu. Jak zachowują się banki? Przeważnie piszą zażalenie na PSW? Mogą zaproponować dwa razy większą ratę? Kolejna korespondencja to będzie odpowiedź banku na projekt PSW? Ile to może potrwać jeszcze do rozprawy? Liczę po cichu na niejawną.

  • Ten temat został zmodyfikowany 7 months, 3 weeks temu przez GaiussBaltar.
  #18476
  kmaro08
  Participant

  Jak ze wszystkim, reguły nie ma. Możesz mieć wyznaczoną rozprawę zarówno za miesiąc, jak i kilka miesięcy.
  A Ty nie wysyłałeś swojej propozycji PSW?
  Bank może i zaproponować 10 razy więcej, ale to i tak nic praktycznie nie zmieni. Z własnego doświadczenia wiem, jak i forumowiczów, że sędzia nie specjalnie bierze pod uwagę propozycje wierzycieli. W sumie nie dziwne, bo oni nie znają Twojej sytuacji. Jeśli czymś się sugeruje, to prędzej propozycją upadłego i syndyka. Niemniej, sędzia i tak podejmie decyzję jaką chce.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 7 months, 2 weeks temu przez kmaro08.
  #18479
  GaiussBaltar
  Participant

  Nie wyslalem. Ale syndyk wzial koszty z wniosku o pidniesienie kwoty woknej od zajecia.

  #18552
  Tur73
  Participant

  A jaki procent wynagrodzenia zaproponował Syndyk do spłaty miesięcznie i na jaki okres?
  Jestem przed propozycją PSW i zamierzam wysłać do Sądu swoją propozycję z bardzo niską ratą ok. 10% wynagrodzenia. Ma to sens?

  #18863
  GaiussBaltar
  Participant

  Bylem w czytelni sadu 3 tygodnie temu. Ostateczne sprawozdanie syndyka wplynelo na poczatku lioca. Banki oba wyoowiedzialy sie negatywnie co do wysokosci raty w psw prooonowanym orzez syndyka i zaakceptowanym orzeze mnie. Na co ja teraz czekam? Na portalu sadu nic sie nie dzieje od miesiecy.

  #18864
  perse
  Participant

  Mąż też czeka od miesiąca,syndyk złożył propozycje psw i czekamy na decyzje sędziego i ustalenie planu spłat,ale kiedy sędzia to rozpatrzy???? wielka niewiadoma.W męża przypadku syndyk proponuje 1000 zł na 3 lata,maż wystąpił o 500-700 zł,ale jak będzie to zobaczymy. Oczywiście,ze banki wypowiedziały się negatywnie,zawsze to robią,sędzia i tak postanawia ostatecznie.Problem byłby wtedy,gdyby któryś wierzyciel zaskarżył do wyższej instancji,wtedy następne miesiące oczekiwania,ale zwykle tego nie robią.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.