Psw warszawa ile do rozprawy?

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Psw warszawa ile do rozprawy?

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
    kaska2908@o2.pl
    Uczestnik

Witam.
    7.06.22 złożyłem wniosek o plan spłaty wierzycieli
    Idę po starych zasadach
    Sprawa w Warszawie czerniakowska
    Orientuje się ktoś ile czasu sie czeka na rozprawę o psw,?

kmaro08
    Uczestnik

Ja w tym sądzie czekałem 2-3 miesiące. Jednak to było ponad 2 lata temu, nie wiem jak jest teraz.

Hubert
    Uczestnik

Ja wniosek o ustalenie PSW składałem, gdy syndyk jeszcze wykonywał jakieś czynności, w grudniu 2019 roku. Dlaczego tak wcześnie ? Syndyk sam zasugerował, żeby jeszcze na tym etapie złożyć. Sąd zatwierdził wynagrodzenie syndyka 2 lutym 2021. Od tamtej pory były jeszcze dwie uzupełniające listy wierzytelności (zgłaszali się kolejni wierzyciele). W tej chwili od grudnia 2021 czekam na zatwierdzenie przez sędziego komisarza piątej uzupełniającej listy wierzytelności. Szlag mnie trafia że to tyle trwa , ale co na to poradzę? Mam nadzieję, że po zatwierdzeniu tej listy będzie w końcu posiedzenie w sprawie PSW. Już żaden wierzyciel się nie zgłosi, ponieważ zgłosili się wreszcie wszyscy.

Teraz chyba wszystko jest przytkane skoro głupie zatwierdzenie listy wierzytelności tyle trwa …

kmaro08
    Uczestnik

Też mnie to mega wkurzało. Miałem listę wierzytelności plus 3 listy uzupełniające. Jak już jedna była klepnięta, to zgłaszał się kolejny wierzyciel i tak parę razy. Niestety, wina przepisów, bo raz jest napisane (wg starych przepisów), że wierzyciel ma prawo zgłosić wierzytelność w terminie 30 dni od ogłoszenia upadłości w MSiG, a w innym art., że dopiero po zatwierdzeniu ostatecznego planu podziału masy upadłościowej zgłoszenie wierzytelności nie będzie brane pod uwagę w postępowaniu upadłościowym.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 6 dni temu przez kmaro08.
    Hubert
    Uczestnik

Wkurzające jest nie to, że są uzupełniające listy wierzytelności tylko czas jaki zajmuje sądowi „przemielenie” tych uzupełniających list wierzytelności. Gdyby sporządzenie, obwieszczenie i zatwierdzenie uzupełniającej listy trwało 1-2 miesiące to byłoby ok. A że trwa pół roku lub dłużej to już jest wkurzające.

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.