Psw warszawa ile do rozprawy?

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Psw warszawa ile do rozprawy?

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Autor
    Wpisy
  • #21120
    kaska2908@o2.pl
    Uczestnik

    Witam.
    7.06.22 złożyłem wniosek o plan spłaty wierzycieli
    Idę po starych zasadach
    Sprawa w Warszawie czerniakowska
    Orientuje się ktoś ile czasu sie czeka na rozprawę o psw,?

    #21129
    Anonim
    Nieaktywne

    Ja w tym sądzie czekałem 2-3 miesiące. Jednak to było ponad 2 lata temu, nie wiem jak jest teraz.

    #21155
    Hubert
    Uczestnik

    Ja wniosek o ustalenie PSW składałem, gdy syndyk jeszcze wykonywał jakieś czynności, w grudniu 2019 roku. Dlaczego tak wcześnie ? Syndyk sam zasugerował, żeby jeszcze na tym etapie złożyć. Sąd zatwierdził wynagrodzenie syndyka 2 lutym 2021. Od tamtej pory były jeszcze dwie uzupełniające listy wierzytelności (zgłaszali się kolejni wierzyciele). W tej chwili od grudnia 2021 czekam na zatwierdzenie przez sędziego komisarza piątej uzupełniającej listy wierzytelności. Szlag mnie trafia że to tyle trwa , ale co na to poradzę? Mam nadzieję, że po zatwierdzeniu tej listy będzie w końcu posiedzenie w sprawie PSW. Już żaden wierzyciel się nie zgłosi, ponieważ zgłosili się wreszcie wszyscy.

    Teraz chyba wszystko jest przytkane skoro głupie zatwierdzenie listy wierzytelności tyle trwa …

    #21158
    Anonim
    Nieaktywne

    Też mnie to mega wkurzało. Miałem listę wierzytelności plus 3 listy uzupełniające. Jak już jedna była klepnięta, to zgłaszał się kolejny wierzyciel i tak parę razy. Niestety, wina przepisów, bo raz jest napisane (wg starych przepisów), że wierzyciel ma prawo zgłosić wierzytelność w terminie 30 dni od ogłoszenia upadłości w MSiG, a w innym art., że dopiero po zatwierdzeniu ostatecznego planu podziału masy upadłościowej zgłoszenie wierzytelności nie będzie brane pod uwagę w postępowaniu upadłościowym.

    #21180
    Hubert
    Uczestnik

    Wkurzające jest nie to, że są uzupełniające listy wierzytelności tylko czas jaki zajmuje sądowi „przemielenie” tych uzupełniających list wierzytelności. Gdyby sporządzenie, obwieszczenie i zatwierdzenie uzupełniającej listy trwało 1-2 miesiące to byłoby ok. A że trwa pół roku lub dłużej to już jest wkurzające.

    #21331
    Anonim
    Nieaktywne

    W listopadzie 2021 poszła do sądu propozycja planu spłaty. W lutym nr. sąd ustalił wysokość wynagrodzenia syndyka. W zeszłym tygodniu dostałem pismo o terminie rozprawy . Termin 16.08.
    Ale między ustaleniem wysokości wynagrodzenia syndyka (luty 2022) a majem tego roku , moja sędzia odeszła na emeryturę i w czerwcu wylosowali nowego sędziego.
    Sąd warszawski.

    #21333
    Korki8877
    Uczestnik

    Ja sąd gorzowski i w marcu składałem wniosek o psw. I nadal czekam. Ale jak czytam że czekacie od listopada i teraz dopiero macie termin na sierpień to czuję że poczekam jeszcze.

    #21395
    Anonim
    Nieaktywne

    Za 2 godziny rozprawa o ustalenie PSW.

    #21396
    Anonim
    Nieaktywne

    Już po sprawie. 483zł przez 6 miesięcy.

    #21397
    Anonim
    Nieaktywne

    Xularp gratuluję 🙂👍
    Ja dopiero mam pismo od syndyka z psw. Także jeszcze troszkę przede mną.
    Rozprawę miałeś jawna? Jak było,dlugo trwała?

    #21398
    Lazik123
    Uczestnik

    Zazdroszczę. Ja dopiero na początku drogi… a powiesz coś więcej? Ile miałaś długu, a ilu wierzycieli się zglosilo?

    #21399
    Anonim
    Nieaktywne

    Katabo.
    Byłem na rozprawie. Opóźniła się o 60 minut. Ta przede mną się ciągnęła bo ktoś, kto reprezentował upadłego ,nie był przygotowany. Sąd mu robił przerwy, coś na korytarzu uzupełniał, dzwonił itp.
    Generalnie jak już wszedłem, czekaliśmy na połączenie z syndykiem, który był online. Ponieważ nie mógł się połączyć , sędzia zaczął i przyjął „zeznania” ode mnie. Jak już o wszystko zapytał, udało się połączyć z syndykiem. Syndyk wspomniał o kwocie jaka pozostała w masie upadłości jeszcze, i o tym, że współpraca ze mną układała się bardzo dobrze.
    Sędzia zarządził przerwę na naradę i za 10 minut wszedłem do sali. Przeczytał wszystko co miał przeczytać. Opowiedział jak plan spłaty będzie wyglądał i do domu :).
    Rata jak pisałem wcześniej 481zl przez 6 miesięcy. Syndyk w propozycji dał kwotę identyczna ale na 9 miesięcy.
    Ponieważ od tamtego momentu upłynęło 3 miesiące to sąd podjął decyzję o 6 miesiącach , czy mnie bardzo cieszy.
    Wszystko trwało 50 minut. Gdyby nie przerwy na połączenie z syndykiem , ogarnęli by mnie w 25-30 minut.

    #21400
    Lazik123
    Uczestnik

    A ilu się zglosilo w stosunku do zgłoszonych we wniosku wierzycieli?

    #21401
    Anonim
    Nieaktywne

    Łazik 123
    Syndyk zakwalifikował tylko 2 z 5 wierzycieli i tylko tych dwóch zgłosił do PSW.
    Jednym z odrzuconych był BEST, który odkupił od banku jakieś moje zobowiązanie ale żaden z „odrzuconych” przez syndyka nie protestował.

    #21402
    Anonim
    Nieaktywne

    Łazik 123
    Ci odrzuceni przez tyle lat „wisieli” mi na emeryturze, że pewnie już dawno ich spłaciłem a odsetki tylko rosły. Poza tym o ile pamiętam na samym początku przez kilka lat Urząd Skarbowy „siedział” mi na emeryturze więc pewnie miał pierwszeństwo przed wszystkimi. Tak było na pewno bo był moment , że skarbówkę spłaciłem i prz z 3 miesiące dostawałem pełna emeryturę do czasu aż następnie się zorientowali, że można „usiąść” na emeryturę.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.