Psw warszawa ile do rozprawy?

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Psw warszawa ile do rozprawy?

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #21120
  kaska2908@o2.pl
  Uczestnik

  Witam.
  7.06.22 złożyłem wniosek o plan spłaty wierzycieli
  Idę po starych zasadach
  Sprawa w Warszawie czerniakowska
  Orientuje się ktoś ile czasu sie czeka na rozprawę o psw,?

  #21129
  kmaro08
  Uczestnik

  Ja w tym sądzie czekałem 2-3 miesiące. Jednak to było ponad 2 lata temu, nie wiem jak jest teraz.

  #21155
  Hubert
  Uczestnik

  Ja wniosek o ustalenie PSW składałem, gdy syndyk jeszcze wykonywał jakieś czynności, w grudniu 2019 roku. Dlaczego tak wcześnie ? Syndyk sam zasugerował, żeby jeszcze na tym etapie złożyć. Sąd zatwierdził wynagrodzenie syndyka 2 lutym 2021. Od tamtej pory były jeszcze dwie uzupełniające listy wierzytelności (zgłaszali się kolejni wierzyciele). W tej chwili od grudnia 2021 czekam na zatwierdzenie przez sędziego komisarza piątej uzupełniającej listy wierzytelności. Szlag mnie trafia że to tyle trwa , ale co na to poradzę? Mam nadzieję, że po zatwierdzeniu tej listy będzie w końcu posiedzenie w sprawie PSW. Już żaden wierzyciel się nie zgłosi, ponieważ zgłosili się wreszcie wszyscy.

  Teraz chyba wszystko jest przytkane skoro głupie zatwierdzenie listy wierzytelności tyle trwa …

  #21158
  kmaro08
  Uczestnik

  Też mnie to mega wkurzało. Miałem listę wierzytelności plus 3 listy uzupełniające. Jak już jedna była klepnięta, to zgłaszał się kolejny wierzyciel i tak parę razy. Niestety, wina przepisów, bo raz jest napisane (wg starych przepisów), że wierzyciel ma prawo zgłosić wierzytelność w terminie 30 dni od ogłoszenia upadłości w MSiG, a w innym art., że dopiero po zatwierdzeniu ostatecznego planu podziału masy upadłościowej zgłoszenie wierzytelności nie będzie brane pod uwagę w postępowaniu upadłościowym.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 miesiące, 1 tydzień temu przez kmaro08.
  #21180
  Hubert
  Uczestnik

  Wkurzające jest nie to, że są uzupełniające listy wierzytelności tylko czas jaki zajmuje sądowi „przemielenie” tych uzupełniających list wierzytelności. Gdyby sporządzenie, obwieszczenie i zatwierdzenie uzupełniającej listy trwało 1-2 miesiące to byłoby ok. A że trwa pół roku lub dłużej to już jest wkurzające.

  #21331
  Xularp
  Uczestnik

  W listopadzie 2021 poszła do sądu propozycja planu spłaty. W lutym nr. sąd ustalił wysokość wynagrodzenia syndyka. W zeszłym tygodniu dostałem pismo o terminie rozprawy . Termin 16.08.
  Ale między ustaleniem wysokości wynagrodzenia syndyka (luty 2022) a majem tego roku , moja sędzia odeszła na emeryturę i w czerwcu wylosowali nowego sędziego.
  Sąd warszawski.

  #21333
  Korki8877
  Uczestnik

  Ja sąd gorzowski i w marcu składałem wniosek o psw. I nadal czekam. Ale jak czytam że czekacie od listopada i teraz dopiero macie termin na sierpień to czuję że poczekam jeszcze.

  #21395
  Xularp
  Uczestnik

  Za 2 godziny rozprawa o ustalenie PSW.

  #21396
  Xularp
  Uczestnik

  Już po sprawie. 483zł przez 6 miesięcy.

  #21397
  katabo0785
  Uczestnik

  Xularp gratuluję 🙂👍
  Ja dopiero mam pismo od syndyka z psw. Także jeszcze troszkę przede mną.
  Rozprawę miałeś jawna? Jak było,dlugo trwała?

  #21398
  Lazik123
  Uczestnik

  Zazdroszczę. Ja dopiero na początku drogi… a powiesz coś więcej? Ile miałaś długu, a ilu wierzycieli się zglosilo?

  #21399
  Xularp
  Uczestnik

  Katabo.
  Byłem na rozprawie. Opóźniła się o 60 minut. Ta przede mną się ciągnęła bo ktoś, kto reprezentował upadłego ,nie był przygotowany. Sąd mu robił przerwy, coś na korytarzu uzupełniał, dzwonił itp.
  Generalnie jak już wszedłem, czekaliśmy na połączenie z syndykiem, który był online. Ponieważ nie mógł się połączyć , sędzia zaczął i przyjął „zeznania” ode mnie. Jak już o wszystko zapytał, udało się połączyć z syndykiem. Syndyk wspomniał o kwocie jaka pozostała w masie upadłości jeszcze, i o tym, że współpraca ze mną układała się bardzo dobrze.
  Sędzia zarządził przerwę na naradę i za 10 minut wszedłem do sali. Przeczytał wszystko co miał przeczytać. Opowiedział jak plan spłaty będzie wyglądał i do domu :).
  Rata jak pisałem wcześniej 481zl przez 6 miesięcy. Syndyk w propozycji dał kwotę identyczna ale na 9 miesięcy.
  Ponieważ od tamtego momentu upłynęło 3 miesiące to sąd podjął decyzję o 6 miesiącach , czy mnie bardzo cieszy.
  Wszystko trwało 50 minut. Gdyby nie przerwy na połączenie z syndykiem , ogarnęli by mnie w 25-30 minut.

  #21400
  Lazik123
  Uczestnik

  A ilu się zglosilo w stosunku do zgłoszonych we wniosku wierzycieli?

  #21401
  Xularp
  Uczestnik

  Łazik 123
  Syndyk zakwalifikował tylko 2 z 5 wierzycieli i tylko tych dwóch zgłosił do PSW.
  Jednym z odrzuconych był BEST, który odkupił od banku jakieś moje zobowiązanie ale żaden z „odrzuconych” przez syndyka nie protestował.

  #21402
  Xularp
  Uczestnik

  Łazik 123
  Ci odrzuceni przez tyle lat „wisieli” mi na emeryturze, że pewnie już dawno ich spłaciłem a odsetki tylko rosły. Poza tym o ile pamiętam na samym początku przez kilka lat Urząd Skarbowy „siedział” mi na emeryturze więc pewnie miał pierwszeństwo przed wszystkimi. Tak było na pewno bo był moment , że skarbówkę spłaciłem i prz z 3 miesiące dostawałem pełna emeryturę do czasu aż następnie się zorientowali, że można „usiąść” na emeryturę.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.