Psw brak spłaty

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Aldonaa 5 miesiące, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
  • Autor
    Wpisy

Witek
    Participant

Witam, w listopadzie zapłaciłem 2 raty jednemu wierzycielowi zamiast po 1 racie dwóm wierzycielom. W grudniu przy płaceniu rat zobaczyłem pomyłkę i nadpłaciłem wierzyciela tak że teraz jestem na równo.
    Powiedzcie mi co z tą pomyłką zrobić? Pisać wyjaśnienie do sądu? Umówić się na spotkanie z sędzią przewodniczącym? Jak się to ma do rocznego sprawozdania?
    Proszę o radę. Pozdrawiam Witold.

moskit
    Participant

Leć dalej zgodnie z harmonogramem i nie będzie problemu. W rocznym sprawozdaniu też normalnie, lista spłat z datami i kwotami + dołączone potwierdzenia wpłat/przelewów.

Witek
    Participant

Dziękuje moskit za odpowiedz.

Witek
    Participant

A czy przez tą pomyłkę sędzia może mi cofnąć upadłość na wniosek wierzyciela który przypuścmy napisze ze nie dostal wpłaty w listopadzie?

moskit
    Participant

Art.491.20.
    1. W razie niewykonywania przez upadłego obowiązków określonych w planie spłaty wierzycieli sąd z urzędu albo na wniosek wierzyciela, po wysłuchaniu upadłego i wierzycieli objętych planem spłaty wierzycieli, uchyla plan spłaty wierzycieli, chyba że uchybienie obowiązkom jest nieznaczne

Gdybyś nie płacił przez jakiś czas, zrobiłyby się opóźnienia itp. W tej sytuacji nie widzę zagrożenia.

Witek
    Participant

Jeszcze raz bardzo dziękuje, odetchnąłem z ulgą:-)

karol123
    Participant

Jak będziesz sprawozdanie robił to musisz to opisać i wysłać przelewy. Lepiej takich błędów nie robić bo dajesz broń wierzycielom.

Witek
    Participant

Nie powtórzy się to. Dziękuje za informacje.

moskit
    Participant

A ja bym nie był specjalnie wylewny w sprawozdaniu i pisał wyjaśnienie dopiero na wyraźne zapytanie przez sąd.

Aniela
    Participant

Dzień dobry wszystkim,
    A co w sytuacji, gdy wierzyciel nie odbiera należności? Wysyłam pieniądze przekazem pocztowym na adres, ponieważ wierzyciel nie podał nr rachunku. Co miesiąc wysyłałam pieniądze i nie wracały, a w tym wróciły z adnotacją, nie podjęto w terminie. Myślałam, żeby poinformować o tym sąd i wnieść o podanie adresu nowego adresu wierzyciela (jeżeli takowy istnieje). Co sądzicie?

Aldonaa
    Participant

Ja bym wysłała w kolejnym terminie podwójną kwotę (dwie raty). I dopiero jak po raz drugi wierzyciel nie odbierze – to wtedy pisałabym zapytanie do Sądu.

Aniela
    Participant

Dzięki, myślałam, żeby tak właśnie zrobić. Ratę za grudzień już wysłałam. Teraz muszę dosłać jeszcze tę, które wróciła.

Aniela
    Participant

A i jeszcze jedno pytanie, poczta potrąciła za to swoją opłatę – ponad 10 zł :). Mam to pomniejszyć?

Aldonaa
    Participant

Ja bym dla świętego spokoju nie pomniejszała o te 10 zł.

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.