PSW a wierzyciele

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #15665
    Anonim
    Nieaktywne

    Witajcie, mam pytanie odnośnie zajęcia stanowiska przez wierzycieli w ustaleniu PSW. W aktach widziałem, że Sędzia rozesłał do wszystkich wierzycieli taką informację:

    ” ZAWIADOMIENIE
    Sąd Rejonowy (…) zawiadamia, iż (informacja o dacie, godzinie, miejscu i nr sali) odbedzie się rozprawa w sprawie w postępowaniu upadłościowym (imię i nazwisko upadłego) w przedmiocie wniosku upadłego o ustalenie planu spłat.
    Jednocześnie Sąd doręcza odpis wniosku o ustalenie planu spłat zobowiązując do zajęcia stanowiska w terminie tygodniowym od doręczenia pod rygorem uznania, że nie sprzeciwiają się wnioskowi.”

    Chciałem się zapytać czy jest to standardowe pismo, czy może praktyka danego Sedziego/Sądu. Pzdr

    #15668
    Anonim
    Nieaktywne

    Standard

    #15669
    Anonim
    Nieaktywne

    Dzięki za info zwrotne.
    Trochę zaciekawiło mnie w tym przypadku stwierdzenie „pod rygorem uznania, że nie sprzeciwiają się wnioskowi”, które zrozumiałem jako, że w momencie kiedy nikt z wierzycieli nie napisze swojego stanowiska odnośnie mojej propozycji planu spłat to Sędzia uzna, że wierzyciele nie mają nic przeciwko, a tym samym akceptują wysokość i długość okresu spłat jaką podałem we wniosku. Jest to dla mnie bardziej życzeniowe myślenie, ale chyba po coś jest wysyłane to pismo do wierzycieli.

    Czy w Waszych przypadkach wierzyciele coś odpisywali i odnosili się w jakiś sposób do Waszej propozycji planu spłat?

    #15671
    Anonim
    Nieaktywne

    Odnośnie pierwszej części Twojego posta to oczywiście dobrze zrozumiałeś. Co do pytania… Odnosili się oczywiście że chce za mały plan spłaty i wnioskują o dużo wyższy

    #15677
    mhw1259
    Uczestnik

    Ja dostałem identyczne pismo, z tym że wnioskowałem o umorzenie bez psw

    #15681
    Anonim
    Nieaktywne

    @mhw1259 a masz już wyznaczony termin rozprawy o psw? Sąd Warszawski?

    #15683
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Nie jest to sąd warszawski.

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.