Przyznanie wynagrodzenia syndykowi co dalej ?

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Przyznanie wynagrodzenia syndykowi co dalej ?

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 47)
  • Autor
    Wpisy
    Ola12
    Uczestnik

Dowiedzialam sie
    Sprawa dotyczy zaskarzenia przez firme pozyczkową .
    Sprawa czeka na uprawomocnienie.
    Co w takim przypadku ?
    Jak to wpłynie na dalsze postepowanie upadłościowe?
    Dziekuje

kmaro08
    Uczestnik

Wygląda na to, że jeden z wierzycieli złożył zażalenie na postanowienie sądu. Zatem to zażalenie zostanie rozpatrzone przez sąd okręgowy. Skoro jest zażalenie to nie będzie obecnie uprawomocnienia, wyrok sądu okręgowego stanie się prawomocny.
    Na pewno postępowanie upadłościowe się wydłuży.

Ola12
    Uczestnik

Witam
    Otrzymałam wezwanie na rozprawę.
    Jak wygląda taka rozprawa ?

kmaro08
    Uczestnik

Dostaniesz pytania o Twoją sytuację finansową, materialną, zdrowotną itp. Czyli to co może mieć wpływ na ustalenie wysokości psw.

Ola12
    Uczestnik

Czy musze przygotowac sie w sensie miec oaragoby ,zaswiadczenia itd ?

Ola12
    Uczestnik

Kolejne moje pytanie
    Czy srodki zgromadzone na koncie zajetym przez syndyka trafia do wierzycieli?

Ola12
    Uczestnik

Chodzi mi oczywiscie o srodki ktore znajduja sie przed prawomocnym wyrokiem Sądu o zakończeniu postępowania .

kmaro08
    Uczestnik

„Czy musze przygotowac sie w sensie miec oaragoby ,zaswiadczenia itd ?”
    Gdyby sąd ich potrzebował to już wezwałby Cię o ich dostarczenie. Jeśli masz to możesz ze sobą zabrać, ale raczej się nie przydadzą.

„Czy srodki zgromadzone na koncie zajetym przez syndyka trafia do wierzycieli?”
    Środki zgromadzone u Syndyka od momentu rozprawy do uprawomocnienia na pewno wrócą do Ciebie. Czasem na otrzymanie informacji o uprawomocnieniu się postanowienia czeka się kilka miesięcy.
    Środki zgromadzone od momentu podziału masy upadłościowej do momentu rozprawy mogą trafić zarówno do Ciebie, jak i wierzycieli. Decyzja należy do sędziego, o czym dowiesz się dopiero na rozprawie.

Ola12
    Uczestnik

Dziekuje serdecznie
    Czytam ze Sąd zobowiazuje do wskazania najpozniej na 3 dni przed terminem rozprawy jak8 jest stan srodkow masy upadłości oraz złożenia sprawozdania ostatecznego.
    Prosze o wyjaśnienie.

kmaro08
    Uczestnik

Są to standardowe obowiązki Syndyka.

Ola12
    Uczestnik

Rozumiem .
    Dziękuję serdecznie, myslalam że to ja jestem zobowiazana .
    Pozdrawiam

corda123
    Uczestnik

@kmaro08 „Środki zgromadzone od momentu podziału masy upadłościowej do momentu rozprawy mogą trafić zarówno do Ciebie, jak i wierzycieli. Decyzja należy do sędziego, o czym dowiesz się dopiero na rozprawie.”

To jest właśnie dla mnie ciekawe i trochę niezrozumiałe. W propozycji planu spłaty syndyka (nowa upadłość) nie było informacji o tym, ile zostało zebrane w masie upadłości. Dostałam łączną kwotę zadłużenia + plan spłaty. Ale nie było informacji, co ze zebranymi środkami w masie upadłości, których nie zebrało się mało… Mam tylko informację o pracodawcy, że łącznie została przesłana kwota z mojego wynagrodzenia 20k. Nie jest to mało, to jest jakaś 1/3 całego zadłużenia. Jakoś wątpię, żeby syndyk mi to wszystko przelał po ustaleniu planu spłaty 😉 Znasz może podobną sytuację?

kmaro08
    Uczestnik

Na pewno nie dostaniesz tych środków. Te środki trafiły do masy upadłościowej, z której Syndyk pobierze wynagrodzenie dla siebie oraz zrobi plan podziału masy upadłościowej. Pytanie tylko kiedy to zrobi/ł.
    Załóżmy, że miesięcznie masa upadłościowa jest zasilana z twojego wynagrodzenia kwotą 1,5 kPLN. Syndyk przygotował i wykonał plan podziału masy np z końcem marca (tj. podzielił zgromadzone środki na rzecz wierzycieli). Rozprawę o ustalenie psw masz na koniec czerwca. Zatem od marca do czerwca na konto masy upadłościowej wpadnie 4,5 kPLN (z wynagrodzenia za kwiecień, maj i czerwiec). I to właśnie te środki mogą być zwrócone do Ciebie lub przekazane na rzecz wierzycieli – decyzją sądu podczas rozprawy o ustalenie psw.

corda123
    Uczestnik

Dziękuję Ci za odpowiedź 🙂

Ola12
    Uczestnik

Odnosnie odpowiedzi ze sprawa bedzie w Sadzie okręgowy
    Wlanie czytam ze sad rejonowy jednak

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 47)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.