Przyspieszenie czynności w postępowaniu

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Przyspieszenie czynności w postępowaniu

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Aldona 1 tydzień, 5 dni temu.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy

Wojtas18
    Participant

Witam,
    Mam pytanie. Synek złożył ostateczny wniosek o podziale majątku i powiedział mi żebym napisał prośbę o przyspieszenie czynności w postępowaniu, żeby teraz nie czekać długo na rozprawę PSW, niestety nie jestem specjalistą od pisania jakichkolwiek pism, zwlasza do sądu, a nie chce napisać w złej formule i treści, żeby sędzia komisarz nie pomyślał se, że mi spieszno i nie chce obrazić jego strony. Dlatego proszę Was o pomoc. Czy ktoś pisał podobne pismo, jak ma ono wyglądać jaką ma mieć formę, treść lub jak można to podrzuczcie wzór tego pisma, z góry dziękuję.

j.g
    Participant

Witajcie,
    Podłącze się pod tę prośbę o pomoc w przygotowaniu pisma.
    Syndyk poprosiła o złożenie do sądu prośby o przyśpieszenie sprawy, gdyż w kwietniu upłyną 2 lata od ogłoszenia upadłości (1 wieżyciel a masę upadłościową stanowi regularne wynagrodzenie).
    Od 7 mies. czekamy na zatwierdzenie wynagrodzenia syndyka.

Jeśli gotowymi zapisami nie jestescie w stanie sie podzielić, to wskażcie proszę formę i kluczowe elementy takiego pisma.

Pozdrawiam
    J.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 6 dni temu przez  j.g.

karol123
    Participant

Chyba nie ma jakiejś określonej formy takiego pisma. Ja pisałem wiele takich pism. Po prostu pisałem, że z uwagi na ciężką sytuację – chore dziecko i brak środków na rehabilitację z uwagi na przedłużające się postępowanie – proszę o możliwie szybkie rozpatrzenie sprawy.

j.g
    Participant

Dziękuję, dopytam tylko czy w swojej prośbie pisałeś jak długo i na jakim etapie „wisi” sprawa?
    Oraz czy syndyk widział Twoje pismo przed wysłaniem i czy wprowadzał tam jakieś modyfikacje?

W naszym przypadku współpraca z Panią syndyk jest wyjątkowo dobra, zapewne nie będzie miała nic na przeciw aby poprosić ją o konsultację, natomiast zastanawia mnie czy jest sens aby w piśmie wskazywać co i kiedy było składane do sądu przez nią.

Na zasadzie: w dniu …… p Syndyk….. złożyła wniosek o ustalenie wysokości wynagrodzenia, który zawierał oświadczenie i akceptację upadłego.

Czy nie kombinować?

Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam,
    J.

karol123
    Participant

Trochę pomyśl. Skoro podajesz numer akt to sędzia soba zobaczy ile trwa postępowanie. Pisma nie konsultowałem z syndykiem. Uznałem to za niepotrzebne. Wszystkie pisma są w aktach sprawy. Więc syndyk może sobie zobaczyć jak chce i ma czas.

Aldona
    Participant

@j.g
    Przeczytaj w sądzie swoje akta. Dopiero jak będziesz miała pewność, że od 7-miu miesięcy nie zostały wykonane żadne czynności to ewentualnie pisz pismo.
    I raczej w stylu : czy jest możliwe określenie przedziału czasowego na wyznaczenie terminu rozprawy w przedmiocie ustalenia planu spłaty/umorzenia zobowiązań upadłego bez ustalania planu spłaty.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.