Przyspieszenie czynności w postępowaniu

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Przyspieszenie czynności w postępowaniu

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Aldonaa 5 miesiące, 2 tygodnie temu.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #11876

  Wojtas18
  Participant

  Witam,
  Mam pytanie. Synek złożył ostateczny wniosek o podziale majątku i powiedział mi żebym napisał prośbę o przyspieszenie czynności w postępowaniu, żeby teraz nie czekać długo na rozprawę PSW, niestety nie jestem specjalistą od pisania jakichkolwiek pism, zwlasza do sądu, a nie chce napisać w złej formule i treści, żeby sędzia komisarz nie pomyślał se, że mi spieszno i nie chce obrazić jego strony. Dlatego proszę Was o pomoc. Czy ktoś pisał podobne pismo, jak ma ono wyglądać jaką ma mieć formę, treść lub jak można to podrzuczcie wzór tego pisma, z góry dziękuję.

  #12681

  j.g
  Participant

  Witajcie,
  Podłącze się pod tę prośbę o pomoc w przygotowaniu pisma.
  Syndyk poprosiła o złożenie do sądu prośby o przyśpieszenie sprawy, gdyż w kwietniu upłyną 2 lata od ogłoszenia upadłości (1 wieżyciel a masę upadłościową stanowi regularne wynagrodzenie).
  Od 7 mies. czekamy na zatwierdzenie wynagrodzenia syndyka.

  Jeśli gotowymi zapisami nie jestescie w stanie sie podzielić, to wskażcie proszę formę i kluczowe elementy takiego pisma.

  Pozdrawiam
  J.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 miesiące, 2 tygodnie temu przez  j.g.
  #12683

  karol123
  Participant

  Chyba nie ma jakiejś określonej formy takiego pisma. Ja pisałem wiele takich pism. Po prostu pisałem, że z uwagi na ciężką sytuację – chore dziecko i brak środków na rehabilitację z uwagi na przedłużające się postępowanie – proszę o możliwie szybkie rozpatrzenie sprawy.

  #12684

  j.g
  Participant

  Dziękuję, dopytam tylko czy w swojej prośbie pisałeś jak długo i na jakim etapie „wisi” sprawa?
  Oraz czy syndyk widział Twoje pismo przed wysłaniem i czy wprowadzał tam jakieś modyfikacje?

  W naszym przypadku współpraca z Panią syndyk jest wyjątkowo dobra, zapewne nie będzie miała nic na przeciw aby poprosić ją o konsultację, natomiast zastanawia mnie czy jest sens aby w piśmie wskazywać co i kiedy było składane do sądu przez nią.

  Na zasadzie: w dniu …… p Syndyk….. złożyła wniosek o ustalenie wysokości wynagrodzenia, który zawierał oświadczenie i akceptację upadłego.

  Czy nie kombinować?

  Dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam,
  J.

  #12687

  karol123
  Participant

  Trochę pomyśl. Skoro podajesz numer akt to sędzia soba zobaczy ile trwa postępowanie. Pisma nie konsultowałem z syndykiem. Uznałem to za niepotrzebne. Wszystkie pisma są w aktach sprawy. Więc syndyk może sobie zobaczyć jak chce i ma czas.

  #12688

  Aldonaa
  Participant

  @j.g
  Przeczytaj w sądzie swoje akta. Dopiero jak będziesz miała pewność, że od 7-miu miesięcy nie zostały wykonane żadne czynności to ewentualnie pisz pismo.
  I raczej w stylu : czy jest możliwe określenie przedziału czasowego na wyznaczenie terminu rozprawy w przedmiocie ustalenia planu spłaty/umorzenia zobowiązań upadłego bez ustalania planu spłaty.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.