Przekierowanie poczty

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Przekierowanie poczty

Otagowane: ,

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 20)
 • Autor
  Wpisy
 • #1212
  anodaram
  Participant

  Syndyk w ramach 'przejęcia kontroli nad majątkiem upadłego’ zlecił na poczcie usługę dosyłania wszelkiej adresowanej do mnie korespondencji na adres swojego biura. W efekcie nie otrzymuję nie tylko korespondencji mogącej mieć związek z postępowaniem upadłościowym, ale też innej, w tym zawierającej dane wrażliwe, np. związane z moim zdrowiem (np. koresp. z NFZ w sprawach dot. leczenia specjalistycznego). Mogę liczyć tylko na dobrą wolę syndyka, a jego 'prawdomówności’ odnośnie tego, czy cokolwiek wpłynęło, nie można w żaden sposób zweryfikować.
  Sytuacja jest paradoksalna, bo nie dochodzi do mnie także korespondencja z sądu dot. mojej sprawy. Boję się, że jeżeli syndyk nie wykaże dobrej woli, to przeoczę np. termin rozprawy – już teraz doszłoby do podobnego przeoczenia w mojej sprawie rozwodowej, na szczęście moja przyszła exmałżonka podała mi termin rozprawy. Na każde moje pytanie o korespondencję syndyk odpowiada, że nic nie ma, a o przesyłce z sądu poinformował mnie dopiero miesiąc później niż małżonka.
  Czy można w jakiś sposób ograniczyć tę swobodę syndyka? Czy rzeczywiście ma on prawo do 'zajęcia’ korespondencji? Do kiedy?

  #1221

  Niestety nie da się tego zmienić. Zgodnie z art. 176 Pr. up. syndyk zawiadamia placówki pocztowe o ogłoszeniu upadłości. Od tego momentu placówki te doręczają syndykowi adresowane do upadłego przesyłki pocztowe. Syndyk powinien niezwłocznie wydać upadłemu przesyłki pocztowe, które nie dotyczą majątku masy upadłości lub których zatrzymanie nie jest potrzebne ze względu na zawarte w nich wiadomości. Taki stan rzeczy obowiązuje w toku całego postępowania upadłościowego.

  #1230
  Debtor2016
  Participant

  A swoją drogą, które urzędy pocztowe są powiadamiane? Ten w miejscu zamieszkania dłużnika, czy wszystkie ogółem?

  #1231

  Właściwy według miejsca zamieszkania upadłego dłużnika.

  #10820
  elkapatelka1
  Participant

  Panie Michale, a co z pocztą email? Czy również moją pocztę syndyk będzie czyta i sprawdzał? Kazał mi podać adres mailowy izaznaczył, że sprawdzi sobie cotam jest

  #10821
  elkapatelka1
  Participant

  ?

  #10822
  anheros
  Participant

  Pewnie chce mieć kontakt itd.
  Jak sobie wyobrazasz sprawdzenie maili, skoro syndyk nie ma hasła?
  Czy mu podałeś hasło?

  #10824
  elkapatelka1
  Participant

  Nie, nie podawałam. Właśnie się zastanawiam, czy źle go nie zrozumiałam, bo najpierw pytał o Urząd pocztowy a potem o email

  #10826
  anheros
  Participant

  Poczte tradycyjna przekieruje, a maila wzial, żeby kontakt był szybszy i tanszy dla niego. Bo jak syndycy wysylaja poczta, to i ch list często poczta najpierw… przekierowuje do syndyka. Taki absurd poniekąd.
  Inna sprawa, ze kwestia czasu jest, jak syndycy maile tez będą „zajmować”…

  #17748

  Wotam,
  Czy syndyk zawsze musi zawiadamiac pocztę i przekierować ja do siebie? Czy to jest po prostu prawo, z którego nie musi skorzystać?
  Pozdrawiam

  #17752
  perse
  Participant

  Nie wiem,chyba nie,ja nigdy nie miałam wiadomości,żeby zajął moja korespondencje na poczcie,w ogóle nic na ten temat nie było mi wiadomo,poczta przychodziła normalnie,wiec chyba nie zajął.

  #17758
  Kevin
  Participant

  moj zajal i wszystkie listy trafialy do niego, te ktory dotyczyly upadlosci to sobie zostawial, a prywatne mi oddawal.

  #17911
  joatob70
  Participant

  Mnie przekierował pocztę zaraz po ogłoszeniu upadłości i przez trzy lata wszystko szło do biura syndyka.Wszystko łącznie z kartkami świątecznymi 😉
  Nigdy nie zdarzyło mi się, żebym czegoś nie dostała, od razu po otrzymaniu pisma przez Syndyka dostawałam maila ze skanem. Nie zwracał mi poczty na bieżąco, na początku postępowania poinformowano mnie, że zgodnie z przepisami wszystko zostanie wydane po zakończeniu postępowania upadłościowego. I rzeczywiście, po otrzymaniu prawomocnego postanowienia odebrałam 2 segregatory z dokumentacją.
  Syndyk nie robi nikomu na złość, ma to na celu ewentualne przejęcie szkodliwych działań wierzycieli. W moim przypadku dwa razy musiał interweniować w Sądzie. Przecież to Syndyk w okresie postępowania przejmuje pieczę nad majątkiem….

  #18042
  Lilka
  Participant

  Witam. Chciałam zapytać o wynagrodzenie, mój partner ma zabierane 60% pensji (są też w tym alimenty) również z 13 pensji w sumie większą kwota niż komornik, teraz mój partner podjął druga druga pracę na pół etatu i też ma odtrącane 60% pensji, nie ukrywam że jest nam bardzo ciężko jeżeli chodzi o finanse. Dostaje na konto 1600zl z pełnego etatu i teraz w tym miesiącu dodatkowo dostał 450zl z drugiej pracy. Syndyk wie że jest nam bardzo ciężko i mamy córkę 2l na wychowaniu, ja obecnie nie pracuje jestem na urlopie wychowaczym ale jej odpowiedź jest zawsze ta sama „musicie wytrzymać”. Moje pytanie brzmi : czy syndyk musi odtrącać tyle pieniędzy? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  #18047
  Kevin
  Participant

  tak, musi, mowia o tym przepisy.

  Gdyby nie bylo alimentow to syndyk, by zostawial kwote minimalna – teraz okolo 2000 zl., w przypadku alimentów nie ma kwoty wolnej od potrąceń i syndyk może zająć 3/5 pensji, nawet jeśli upadły zarabia minimalną krajową.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 20)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.