Przekierowanie poczty

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Przekierowanie poczty

Otagowane: ,

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  anheros 1 rok temu.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy

anodaram
    Participant

Syndyk w ramach ‚przejęcia kontroli nad majątkiem upadłego’ zlecił na poczcie usługę dosyłania wszelkiej adresowanej do mnie korespondencji na adres swojego biura. W efekcie nie otrzymuję nie tylko korespondencji mogącej mieć związek z postępowaniem upadłościowym, ale też innej, w tym zawierającej dane wrażliwe, np. związane z moim zdrowiem (np. koresp. z NFZ w sprawach dot. leczenia specjalistycznego). Mogę liczyć tylko na dobrą wolę syndyka, a jego ‚prawdomówności’ odnośnie tego, czy cokolwiek wpłynęło, nie można w żaden sposób zweryfikować.
    Sytuacja jest paradoksalna, bo nie dochodzi do mnie także korespondencja z sądu dot. mojej sprawy. Boję się, że jeżeli syndyk nie wykaże dobrej woli, to przeoczę np. termin rozprawy – już teraz doszłoby do podobnego przeoczenia w mojej sprawie rozwodowej, na szczęście moja przyszła exmałżonka podała mi termin rozprawy. Na każde moje pytanie o korespondencję syndyk odpowiada, że nic nie ma, a o przesyłce z sądu poinformował mnie dopiero miesiąc później niż małżonka.
    Czy można w jakiś sposób ograniczyć tę swobodę syndyka? Czy rzeczywiście ma on prawo do ‚zajęcia’ korespondencji? Do kiedy?

Niestety nie da się tego zmienić. Zgodnie z art. 176 Pr. up. syndyk zawiadamia placówki pocztowe o ogłoszeniu upadłości. Od tego momentu placówki te doręczają syndykowi adresowane do upadłego przesyłki pocztowe. Syndyk powinien niezwłocznie wydać upadłemu przesyłki pocztowe, które nie dotyczą majątku masy upadłości lub których zatrzymanie nie jest potrzebne ze względu na zawarte w nich wiadomości. Taki stan rzeczy obowiązuje w toku całego postępowania upadłościowego.

Debtor2016
    Participant

A swoją drogą, które urzędy pocztowe są powiadamiane? Ten w miejscu zamieszkania dłużnika, czy wszystkie ogółem?

Właściwy według miejsca zamieszkania upadłego dłużnika.

elkapatelka1
    Participant

Panie Michale, a co z pocztą email? Czy również moją pocztę syndyk będzie czyta i sprawdzał? Kazał mi podać adres mailowy izaznaczył, że sprawdzi sobie cotam jest

elkapatelka1
    Participant

?

anheros
    Participant

Pewnie chce mieć kontakt itd.
    Jak sobie wyobrazasz sprawdzenie maili, skoro syndyk nie ma hasła?
    Czy mu podałeś hasło?

elkapatelka1
    Participant

Nie, nie podawałam. Właśnie się zastanawiam, czy źle go nie zrozumiałam, bo najpierw pytał o Urząd pocztowy a potem o email

anheros
    Participant

Poczte tradycyjna przekieruje, a maila wzial, żeby kontakt był szybszy i tanszy dla niego. Bo jak syndycy wysylaja poczta, to i ch list często poczta najpierw… przekierowuje do syndyka. Taki absurd poniekąd.
    Inna sprawa, ze kwestia czasu jest, jak syndycy maile tez będą „zajmować”…

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.