Przedłużająca się upadłość

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Przedłużająca się upadłość

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
    MalgorzataN
    Participant

Moja upadłość konsumencka trwa już 3,5 roku. Niestety po ogłoszeniu mojej i męża upadłości sędzina połączyła nasze sprawy. W trakcie upadłości zginął w wypadku samochodowym ojciec męża i mąż odziedziczył część mieszkania, która weszła w masę upadłościową. Mój majątek został już dawno spieniężony i podzielony dla wierzycieli. Natomiast męża, sprawa się ciągnie przez ten spadek. W zeszłym roku wystosowałam pismo z prośbą o rozdzielenie naszych spraw i zakończenie mojej. Zostałam pouczona, że spraw nie trzeba rozdzielać, tylko sama mogę wystąpić z wnioskiem o umorzenie długów lub plan spłaty. Pismo napisałam i wysłałam na początku października zeszłego roku. Dokładnie opisałam sytuację finansową mojej rodziny i prosiłam o umorzenie reszty zobowiązań. W listopadzie sędzina wysłała mi pismo z pro#bą o wyjaśnienie kilku rzeczy. Odpisałam od razu i następnego dnia rano zawiozłam do biura podawczego. Od tamtej pory cisza. Cały czas dzwonimy do sekretariatu sędziny i cały czas odpowiedź jest ta sama, tzn. Dokumenty są u sędzi i nie wiadomo jak długo to potrwa. Ja już psychicznie nie daję rady, a mam 4 dzieci. Może ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć co mam dalej zrobić, żeby to przyspieszyć? Czuję, że długo już tak nie pociągnę, a końca nie widać. Sąd w Warszawie. Dodam tylko, że w długi wciągnął mnie mój ojciec, który przez wiele lat prowadził na mnie firmę, a ja o niczym nie wiedziałam, bo byłam za młoda i głupia. Pomocy, proszę

józef
    Participant

Miałem podobnie, trudno zbywalna część nieruchomości. Wszystko trwało ponad 5 lat. Dziś otrzymałem prawomocne psw. Jeszcze trzy lata spłaty. Pozdrawiam, trzymaj się. Może spróbuj wystąpić o wyłączenie z masy.

MalgorzataN
    Participant

Józef gratulacje 🙂
    Wnioskowaliśmy o wyłączenie z masy upadłościowej, ale sędzia nie wyraziła zgody. Były ku temu przesłanki i zgodnie z prawem spokojnie mogła tak zrobić. Nawet nasz syndyk się nie zgadza z tym postanowieniem, ale co my możemy…. Problem w tym, że ja nic nie mam do spadku mojego męża, a blokuje to moją upadłość.

Anonimowy345
    Participant

Witam.
    8 stycznia uprawomocniona upadłość. Moim majątkiem były 2 telefony, jeden z nich syndyk sprzedał a na drugi napisałem pismo o wyłączenie z masy upadłościowej (1.5 miesiąca temu) Sa jakies przewidywania ile mogę czekac az sędzia (sad poznan) wezmie ponownie akta do ręki?

Drugie moje pytanie dotyczy tego jak wygląda sytuacja z potrącaniem pensji na masę upadlosciowa w trakcie zwolnienia lekarskiego? Jak na to patrzy syndyk czy później sąd?

perse
    Participant

jeśli chodzi o pensje to normalnie tzn pracodawca będzie potrącał 50 % twojej wypłaty i już,oczywiście musi ci zostawić najniższa krajowa teraz to jakieś 2060 netto,no chyba ,ze masz na rękę 5000 to zostawi ci 2500.a zwolnienie lekarskie? nie wiem czy to coś zmienia.chyba nie,po prostu masz mniejszy dochód,to pracodawca będzie wyliczał potracenie dla syndyka,możesz zapytać w kadrach.
    A ile będziesz czekał to jedna wielka niewiadoma,syndyk teraz czeka na zgłoszenie się wierzycieli i jeśli uzna ,ze wszyscy się już zgłosili wystąpi do ciebie z napisaniem twojej propozycji planu spłat,on napisze swoja propozycję i obydwie trafią do sędziego ,a sędzia wyznaczy rozprawę i wtedy będzie ustalony plan splat. A ile to potrwa? u mnie mimo braku majątku trwało rok mimo ,ze syndyk nic nie potrącał bo najniższa krajowa,wiec nic nie trafiało do masy ale i tak rok,no ale to na starych zasadach,teraz ma być szybciej, zobaczymy.
    Jeśli chodzi o sędziego,to następna wielka niewiadoma,tzn od 1,5 mca nie masz odpowiedzi w sprawie telefonu? No twój syndyk chyba przesądził z tymi telefonami,mój nawet o takie głupoty nie pytał,mój maż ,idący nowa upadłością pisał o wyłączenie samochodu z masy i postanowienie miał z sądu po tygodniu.
    załóż sobie konto na portalu twojego sądu,bardzo przydatne,mam wszystkie informacje na bieżąco co się dzieje w sprawie.

Wiosna2019
    Participant

Drugie moje pytanie dotyczy tego jak wygląda sytuacja z potrącaniem pensji na masę upadlosciowa w trakcie zwolnienia lekarskiego?

a zwolnienie lekarskie? nie wiem czy to coś zmienia.chyba nie,po prostu masz mniejszy dochód,to pracodawca będzie wyliczał potracenie dla syndyka,możesz zapytać w kadrach.

Przy potrąceniu do minimalnej mniej wpływa do masy upadłości.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.