Prosze o pomoc

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Autor
    Wpisy
    aaa
    Participant

Witam mam pytanko w sprawie upadlosci. Wraz z mężem mamy ok 300 tys dlugow chcielismy oglosic upadlosc . Dlug powstal min.temu ze leczylismy sie na nieplodnosc w klinice ale nieukrywam ze nieposzla az taka kwota na to ale podczas leczenia jak to zawsze bywa cos zawsze sie zepsulo w domu,samochod padl wiec musielismy kupic nowy mieszkam w starszym domu gdzie zawsze sie cos dzialo usterki itp a potem zaczelismy brac kredyty na splate rat i tak sie zaplatalismy. Chialam wiedziec czy moze sie udac przy takich argumenach czy nie ?? Dziekuje za jaka kolwiek odpowiedz i Pozdrawiam.

karol123
    Participant

Myślę,że tak. Nie mów w sądzie,że spłacałaś jeden kredyt innym. Nie możesz też mówić, że biorąc kredyty wiedziałaś, że nie dasz rady je spłacać. Musisz być niewypłacalna – nie spłacać co najmniej kilku rat. Najlepiej jak bank wypowie jakąś umowę. Ale dobrze jest coś spłacać. Bo sąd pomyśli że starałaś się spłacać. Dobrze by było jakby z jakiś niezależnych od Ciebie powodów Twoja sytuacja życiowa się pogorszyła od momentu brania kredytów. I jakby to wpłynęło na zdolność do spłacania.

aaa
    Participant

Hhm a powiedz mi karol123 czy moga zagladac do wyciagow z konta wogule potem masz syndyka czy on naprawde kontroluje wszystkie moje wydatki ??

karol123
    Participant

Na dzień ogłoszenia upadłości syndyk patrzy na saldo konta. Środki jakie masz w tym dniu wchodzą do masy upadłości. Po ogłoszeniu upadłości syndyk blokuje rachunki bankowe. Najprawdopodobniej będziesz miała tylko jedno konto. Na które będzie spływać 50% dochodu. Nie masz prawa kupować nieruchomości ani zaciągać zobowiązań. Syndyk ma prawo czytać Twoją korespondencję. Kurcze to są banały. Przychodzą tu setki osób i każdemu trzeba tłumaczyć na takie elementarne sprawy. To są podstawy upadłości. Nikomu się nic nie chce poczytać. Tu na tym forum wszystko jest i na blogu. Ludzie, którzy tu trafiają są po prostu ograniczeni umysłowo.

100nog@
    Participant

Tu na tym forum wszystko jest i na blogu

Forum jest po to właśnie, żeby pytać. Jeśli byłoby inaczej to forum byłoby do zamknięcia.

100nog@
    Participant

Ludzie, którzy tu trafiają są po prostu ograniczeni umysłowo.

Niektórzy trafili tu już dawno i pewnie ich stan się nie poprawił.

karol123
    Participant

Forum jest żeby pytać. Ale nie po to żeby każdemu od zera wszystko tłumaczyć. Bo nikt nie ma na to czasu. Jak ktoś przeczyta to co jest i nie rozumie to co innego można dopowiedzieć.

100nog@
    Participant

Można, zawsze coś można. Poza tym jak czytam to widzę dużo różnic np w działaniach syndyków, sądów. Dlatego pytania, są różnice zapewne jak było 2 czy 3 lata temu a jak jest teraz.

Wraz z mężem mamy ok 300 tys dlugow chcielismy oglosic upadlosc

Do upadłości trzeba się przygotować, poczytać, popytać i właśnie dlatego jest to forum i odpowiedzi ludzi którzy są już po jak i w trakcie. Ludzie nie pytają, nic nie wiedzą ogłaszają upadłość a później zdarza się sami z niej rezygnują. @marta124 sądy różnie podchodzą więc często bywa, że w jednym sądzie wam się uda a w innym już nie, dlatego warto spróbować, albo jeszcze trochę poczekać. Poczytajcie i zdecydujcie.

karol123
    Participant

Zgadzam się z przedmówcą. Forum jest po to aby wymieniać się doświadczeniami. Moim zdaniem warto ryzykować. Przygotować oczywiście trzeba się. Bo można się nieźle załatwić.

aaa
    Participant

@Karol123 moze i jestem ograniczona umyslowo ale kto pyta niebladzi. Przepraszam ze musiales mi odpowiedziec na jakies pytanie wiecej sie to niepowtorzy. Chcialam tylko popytac bo jak kazdy ktory musi lub mysli o upadlosci ma obawy i watpliwosci a myslalam ze takie forum wlasnie po to jest . Dziekuje za odpisanie i serdecznie podrawiam.

karol123
    Participant

Nic się nie stało. To ja przepraszam.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.