Prośba o informację

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Prośba o informację

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 74)
  • Autor
    Wpisy
    Ivka64
    Participant

Dziękuję Karol-o to mi chodziło…Teraz wiem na czym stoję.
    A czy wiesz może na temat tej 1/3 działki. Faktem jest,że moi rodzice w 90 latach nie mogli jej sprzedać-miasto miało plany by wtym miejscu „szła” droga publiczna. Plany zmieniały sie systematycznie wraz ze zmianą partii rządzącej w moim mieście.Na poczatku sąsiadkaktóra ma działkę „w głowie naszej działki” uzyskała prawa zabudowy z warunkami-chodzi o to że nie może pobudować domku wyższego niż 14 m bowiem działki te graniczą z lotniskiem które cały czas sie rozbudowuje.W zwiazku z powyzszym wraz z braćmi wystapiłam o prawa zabudowy do Urzedu Miasta. Załawiłam zezwolenie z elektrowni na dostarczenie prądu,z wodociagów na podłaczenie do kanalizacji oraz z gazowni przy czym gazownia by podpisać z nami wstepna umowę wymaga wpłaty 2,5 tys zł.
    W między czasie ja wyjechałam do pracy,komornik zajał działke.W rozmowie telefonicznej komornik poinformował mnie,ze bedzie dążył do sprzedania mojej częsci (300m) w przetargu. Nie wiem w jakim miejscu jest ta sprawa u komornika-opisałm jemu jedynie problemy wynikajace ze sprzedazy. Po prostu nie ma chętnego na kupno całej działki z takimi wymogami jakie stawia lotnisko.Moi bracia w tej sytuacji nie zamierzaja swoich częsci sprzedać. Czy komornik może ich zmusić do sprzedazy ich częsci? Czy komornik ma w tej chwili obowiązek płacenia podatku od gruntu za moja część? Czy w przypadku upadłosci Syndyk przejmuje działke od komornika?
    Nasza wspólna dzialka oraz działka sasiada tworzy grunt ponad 2000 m.Jesli sasiad zmieni swoje wymogi związane ze sprzedażą swojej działki być może dwie połaczone działki znalazłyby kupca.
    Moje pytanie brzmi
    Co zrobi syndyk z pieniedzmi jesli uzyska wieksza kwote anizeli mój dług?
    A co może byc jesli nie uda się znaleźć kupca na moją część…

Wracając do mojego zatrudnienia. Ja nie mam problemu ze znalezieniem pracy-ale problemem sa zarobki. Naprawdę nie zarobię tyle by utrzymac siebie,syna,zrobic opłaty i spłacac długi. Ja samego czynszu mam 1200 zł+ gaz (ogrzewanie i ciepła woda= 600 zł co drugi miesiac przy oszczedzaniu w okresie zimowym)+ prąd+ bilety miesieczne + 2telefony…Musiałabym zarabiac przynajmniej 4 tys. Ja w zyciu tego nie zarobię z moimi kwalifikacjami i umiejetnosciami.

Pozdrawiam…

moskit
    Participant

„Czy komornik może ich zmusić do sprzedazy ich częsci?”
    Nie może.
    „Czy komornik ma w tej chwili obowiązek płacenia podatku od gruntu za moja część?’
    Nie. W przypadku gdy pojawi się syndyk obowiązek będzie spoczywał na nim.
    „Czy w przypadku upadłosci Syndyk przejmuje działke od komornika?”
    Z dniem upadłości egzekucje komornicze zostają umorzone. Sytuacja się komplikuje, gdy egzekucja jest już w toku.
    Art. 146. PU
    1. Postępowanie egzekucyjne skierowane do majątku wchodzącego w skład masy upadłości, wszczęte przed dniem ogłoszenia upadłości, ulega zawieszeniu z mocy prawa z dniem ogłoszenia upadłości. Postępowanie to umarza się z mocy prawa po uprawomocnieniu się postanowienia o ogłoszeniu upadłości. Zawieszenie postępowania egzekucyjnego nie stoi na przeszkodzie przysądzeniu własności nieruchomości, jeżeli przybicia prawomocnie udzielono przed ogłoszeniem upadłości, a nabywca egzekucyjny wpłaci w terminie cenę nabycia.
    2. Sumy uzyskane w zawieszonym postępowaniu egzekucyjnym, a jeszcze niewydane, przelewa się do masy upadłości po uprawomocnieniu się postanowienia o ogłoszeniu upadłości.
    „Co zrobi syndyk z pieniedzmi jesli uzyska wieksza kwote anizeli mój dług?”
    Wypłaci nadwyżkę Tobie.
    „A co może byc jesli nie uda się znaleźć kupca na moją część…”
    Odpowiedź na blogu Gospodarza.

Upadłość konsumencka nie będzie już trwała w nieskończoność

Andro
    Participant

3.02.2016r. Sąd ogłosił moją upadłość. Syndyk zajoł moje konta (na które wpływała moja emerytura a na drugie dodatkowe dochody) oraz przedmioty codziennego użytku,(z małżonką mieszkamy w mieszkaniu syna), które w drodze przetargu kupił syn. Osobiście musiałem załatwić w ZUS, aby 2/3 mojej emerytury przynosił listonosz. W październiku 2017r., Sąd zatwierdził dwie listy planów spłat sporządzonych przez Syndyka a teraz oczekuje na sporządzenie przez Syndyka podziału masy upadłości. Dodam, że z emerytury na konto wpływa co miesiąc po około 1400 PLN a na drugim koncie dodatkowe przychody (rocznie 5600 PLN), po 21 miesiącach i sprzedaży masy upadłej na kontach „zamrożonych” jest około 45000 PLN . Mam pytanie – jakie dalsze kroki podejmuje Sąd ? czy moje konta będą zamrożone do Końca postępowania tj. do 3.02.2019r.? czy spodziewana wypłata deputatu węglowego przez ZUS wpłynie na konto bankowe w całości ? w częśći jak emerytura ? czy zostanie wypłacona mi przez listonosza ?

moskit
    Participant

„czy moje konta będą zamrożone do Końca postępowania tj. do 3.02.2019r.?”
    Władzę nad kontami powinieneś odzyskać po uprawomocnieniu się postanowienia w sprawie PSW (dyspozycje odblokowania w banku powinien złożyć syndyk). Od tej daty będzie liczył się okres obowiązywania PSW, więc ta data 3.02.2019r co podałeś jest błędna.
    „czy spodziewana wypłata deputatu węglowego przez ZUS wpłynie na konto bankowe w całości ?”
    Będzie podlegało zajęciu tak jak emerytura.

Aldonaa
    Participant

@andro
    Data ogłoszenia Twojej upadłości (3.o2.2016r) nie ma znaczenia dla dalszego postępowania.
    Po sporządzeniu przez syndyka list wierzytelności oraz planu podziału masy upadłości – odbywa się rozprawa o ustalenie/ lub umorzenie planu spłaty wierzycieli. To właśnie na tej rozprawie dopiero Sąd wyznacza ewentualny max. 3-letni plan spłacania wierzycieli (psw).
    Jeżeli nikt tego planu nie zaskarży (bo wtedy musi to rozpatrzeć Sąd Okręgowy) – to wtedy nastąpi uprawomocnienie psw.
    Z tym dniem uprawomocnienia psw – nie masz już syndyka. Konta bank odblokuje po otrzymaniu właśnie takiego prawomocnego psw.
    Na pytanie czy ekwiwalent za deputat węglowy podlega zajęciu przez syndyka – najpewniej potrafi odpowiedzieć ZUS.

Ivka64
    Participant

Dobry Wieczór-bardzo dziękuję za odpowiedź.Zrozumiałam 🙂
    pozdrawiam

Andro
    Participant

Dziękuję za informację. Mam jeszcze pytanie – Po ogłoszeniu upadłości, obligatoryjnie następuje rozdział współwłasności majątkowej z małżonką. Czy po zakończeniu spłaty wierzycieli współwłasność majątkowa przywracana jest z automatu czy muszę o nią wystąpić osobiście i kiedy może to nastąpić ?

anheros
    Participant

Nie – zostaje po staremu czyli rozdzielność.
    Można potem zawrzeć notarialnie ponownie wspólność, ale wydaje mi się – niech mnie ktoś poprawi – że można to zrobić dopiero po zakończeniu psw.
    …czy się mylę i już po prawomocnym postanowieniu psw?

Tarja67
    Participant

Witam.

Rok temu oglosilam upadlosc konsumencka.Nie mam zadnego majatku, na dzien dzisiejszy jestem na etapie ustalania planu splat ( nie ma wyznaczonej jeszcze rozprawy ). Po ogloszeniu upadkoaci wierzyciel ( mam tylko jednego) zlozyl zazalenie. W lipcu tego roku sad odrzucil zazalenie a teraz po raz kolejny wierzyciel zlozyl takie zazalenie jeszcze raz domagajac sie odrzucenia decyzji o upadlosci badz przeprowadzenie rozprawy o upadlosc jeszcze raz ( tak jest w piamie ktory zlozyl ) poniewaz nikt go nie wysluchal. Ile razy takie zazalenia moze skladac bo przez to wydluza sie to wszystko. I czy po takim okresie od ogloszenia sad moze jeszcze cofnac decyzje o upadlosci? Pozdrawiam

anheros
    Participant

A skąd wierzyciel się dowiedział o upadłości – od Ciebie?
    Nie bardzo rozumiem: skoro jest postępowanie, to upadłość jest prawomocna – tak? Jak tak, to „do czego” jest to zażalenie…?

moskit
    Participant

@tarja67
    Zażalenia wierzyciela w przedmiotowej sprawie nie wydłużą postępowania. Jakiś niekumaty ten wierzyciel, bo Sąd nie przesłuchuje wierzyciela na tą okoliczność i bazuje na wniosku i dokumentach dostarczonych przez dłużnika/potencjalnego upadłego. Upadłości nie można cofnąć. Co najwyżej postępowanie może być umorzone jeśli zaistniały przesłanki wskazane w Ustawie.

Tarja67
    Participant

Dziekuje za informacje

Tarja67
    Participant

Witam,

Jestem po kontakcie z Sadem i uzyskałam informacje, że zażalenie które złożył mój wierzyciel dotyczy oddalenia przez Sąd jego wniosku. Zaskarżal moja upadłośc. Z informacji Sadu wynika ze zazalenie na oddalenie wniosku przez Sad jest na etapie oczekiwania na przekazanie akt do Sadu Okregowego. Syndyk powiedziala ze raczej zsotana tam przekazane ale jeszcze nic nie wiadomo. Ktos juz miał taka sytuacje i wie jakie sa dalsze etapy postepowania? Nie mam informacji na jakiej podstawie wniosek jest przekazany do Sadu wyzszej instancji. Czy takie sa procedury? Bo syndyk wczesniej przekazal informacje ze Sad Rejonowy podejmie decyzje o przekazaniu wyzej a skoro wczesniej sam odrzucil wniosek wierzyciela to nie wiem na jakiej podstawie teraz tak sie dzieje. Czy w Sadzie Okregowym bedziej jakas rozprawa? Ktos juz mial taka sytuacje?

Pozdrawiam,

anheros
    Participant

Bo jest to zażalenie nie odrzucenie zażalenie – przysługuje zapewne środek odwoławczy, więc Okręgowy musi to rozpatrzyć. Nie rozumiem, co jest takiego trudnego w tym?
    Jakoś nie widzę szans dla wierzyciela – no, ale pieniactwem też Sądy muszą się zajmować. Trudno.
    Popatrz na to inaczej: wierzyciel zamiast Ci bruździć „dzisiaj”, zajmuje się straconymi sprawami na z góry straconej pozycji – na „dzisiaj” to dobrze dla Ciebie, mimo wszystko.
    …pytanie co będzie dalej, bo na bank taki pieniacz będzie się od wszystkiego odwoływał.
    PONAWIAM PYTANIE: SKĄD ON TAK WCZEŚNIE SIĘ DOWIEDZIAŁ o Twojej upadłości – już raz pytałem, bo wynika z tego, że nie czytasz co inni piszą… – a pytasz??

Tarja67
    Participant

Zostal poinformowany przez syndyka, ktory jakis tydzien po ogloszeniu upadlosci skontaktowal sie ze mna. On jest moim jedynym wierzycielem.Po prostu sundyk przekazal mi informacje ze decyzje czy przekazac jego zazalenie na oddalenie wniosku przez sad nalezy do decyzji sadu ktory ten wniosek oddalil..stad moje pytanie.

Pozdrawiam

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 74)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.