!! PROŚBA DO UŻYTKOWNIKÓW FORUM !!

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania !! PROŚBA DO UŻYTKOWNIKÓW FORUM !!

Przeglądajasz 7 wpisów - od 16 do 22 (z 22)
  • Autor
    Wpisy
    Angel26
    Participant

Rzeczywiście upadłość konsumencka jest wybawieniem od spirali kredytów, pozwala uzyskać spokój ducha po nękających telefonach firm windykacyjnych. Jednakże długi proces trwającej upadłości przysparza niemało problemów. Opieszałość syndyka nie zna granic. Jeśli to jest podmiot stworzony do tego aby pomóc upadłemu, to pozostawia wiele do życzenia i zmian przepisów prawa. Gdyby nie interwencje do syndyka z mojej strony, zapewne moja upadłość trwałaby dalej. Brak kontaktu w sprawie, nieludzkie traktowanie przez syndyka dodatkowo generuje niepotrzebny stres. Nie bacząc na to, że przed ogłoszeniem upadłości życie zapewne niejednego upadłego już było przepełnione ogromną dawką stresu

renifer
    Participant

W styczniu ubiegłego roku złożyłam wniosek a już po 3 miesiącach, w maju, sąd ogłosił upadłość. Nie miałam żadnego majątku. Od tej pory to już droga przez mękę. Po ponad roku oczekiwania na zgłaszanie się wierzycieli, w lipcu sąd zatwierdził plan spłaty wyznaczył 400zł/36 mcy (syndyk wnioskował o 700zł, o jego chamskim podejściu nie wspomnę), no i zażalił się na to naczelnik Urzędu skarbowego żądając planu spłaty w wysokości 1000,00. Trochę to chore. Ja rozumiem, że PSW ma sprawować funkcję nie tylko wychowawczą ale także windykacyjną, ale bez przesady. Ileż więcej ten urząd skarbowy zyska a ja nie mam szans na spłatę miesięczną w wysokości 1000,00. 400,00 to już jest naprawdę max. Ponadto syndyk od miesięcy siedzi na wynagrodzeniu, sąd okręgowy ma czas…Czasami też żałuję, że zaczęłam to wszystko, bo istnieje duże prawdopodobieństwo że sąd II Instancji odeśle sprawę do ponownego rozpatrzenia i mam kolejny rok a przynajmniej pół roku z głowy. Jeżeli tak będzie, to nie mam wyjścia i muszę szukać zatrudnienia z minim. wynagrodzeniem na papierze. Tak zmuszają do kombinacji ludzi, którzy chcą wyjść na prostą.

Johanna
    Participant

Ogłosiłam upadłość w marcu 2021 roku wniosek był złożony na początku 2020 we wrześniu 2020 został wyznaczony syndyk. Wydaje się w miarę szybko ale to moje drugie podejście pierwsze z innym prawnikiem okazało się nie trafione a raczej sędzia, podejście sędziny było takie że cokolwiek człowiek nie robi to jego wina a więc nie ma możliwości ogłoszenia upadłości.Powinnam była wiedzieć 10 lat wcześniej to co wiem dzisiaj i nie podejmować decyzji które doprowadziły do zadłużenia. To że nigdy ja ani nawet moje prawnuki nie spłacą długu nie miało znaczenia. Drugi sędzia już uznał inaczej ogłosił że dług powstał nie z mojej winy. Teraz mam plan spłaty na 36 miesięcy. Niby wszystko ok ale okazuje się że syndyk nie poinformował wszystkich od których otrzymywałam wynagrodzenie i jeszcze w maju tego roku zleceniodawca wysyłał zarobki do US zgodnie z wcześniejszy zajęciem, a tamten nie wiedział co z nimi zrobić odsyłał do syndyka a syndyk zamkną konto specjalnie otwarte na czas postępowania i pieniądze wracały. W US dział egzekucji nie wiedział o postępowaniu upadłościowym w ponad rok po tym jak zatwierdzono plan spłaty na rzecz US. To mój jedyny wierzyciel.Problem jest z obiegiem informacji. W postanowieniu sądu brak było numeru konta gdzie wpłacać raty, dowiedziałam się przypadkiem że płacę na nie to konta jak szukałam pieniędzy ze zlecenia. Miłe Panie w US podały nowe konto wpłaty ze zlecenia przeksięgowały na właściwy rachunek, ale mam wpłacać pieniądze na indywidualny rachunek w US i tu jest problem w robieniu przelewu z cudzego konta jest to utrudnione, własnego nie mam na razie próbował otworzyć w Millenium ale chcą postanowienie sądu o zakończeniu upadłości z pieczątką o uprawomocnieniu wyroku,bo inaczej zablokują mi dostęp do środków na koncie. Moja rozprawa odbyła się nie jawnie, postanowienie o planie spłaty dostałam listownie ale bez takiej pieczątki. i tak koło się zamyka. Zapytałam Panią w banku jak zablokują mi środki na koncie bo ogłosiłam upadłość to co z nimi zrobią skoro jest zatwierdzony plan spłaty, a wynagrodzenie to więcej niż rata (600zł) nie potrafiła mi odpowiedzieć.
    Podsumowując dla osoby chcącej ogłosić upadłość ważne jest mieć dobrego prawnika znającego konkretnie temat upadłości, syndyka który sprawnie wszytko załatwi (ja swojego nawet nie spotkałam osobiście). oraz większe zrozumienie tematu wśród urzędników i banków.

Lukasz19
    Participant

Mam upadłość ogłoszona w czerwcu tego roku i plan spłaty na 3 lata ,niedawno toczyła się sprawą w sądzie cywilnym o zapłatę 1000 zł sąd wydał nakaz zapłaty oraz spłatę odsetek od 19 lipca 2019 ,wierzyciela nie mam w planie spalty a został zgłoszony w we wniosku o upadłość ,co mam zrobić??

matt
    Participant

W dniu dzisiejszym tj. 12 stycznia 2022 roku uzyskałem dostęp do swojego rachunku bankowego. Zaczynam spalcac 1 ratę PSW. Jeżeli ktoś ma pytania odnośnie jakichkolwiek spraw służę pomocą

DepresjaMAX
    Participant

MATT możemy porozmawiać telefonicznie? Już sobie z tym nie radzę.

matt
    Participant

A.co się stało jaki.masz problem?

Przeglądajasz 7 wpisów - od 16 do 22 (z 22)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.