Propozycja umorzenia długu

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Propozycja umorzenia długu

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #16002
    Tur73
    Uczestnik

    Otrzymałem od kancelarii reprezentującej jednego z wierzycieli propozycje ugody i umorzenia części długu. Nie znam jeszcze warunków. Mam pytanie czy powinienem przekazać to pismo syndykowi i pozostawić mu dalsze czynności czy samemu skontaktować się z tą kancelarią i zpaytać o warunki?
    Czy po ogłoszeniu upadłości i przed terminem zgłaszania wierzytelności jest możliwa taka ugoda i czy to ma sens? I czy syndyk wyraża na to zgodę?
    Z gory dziękuję za komentarze.

    #16003
    kazik79
    Uczestnik

    Powinieneś przekazać to pismo syndykowi.Po ogłoszeniu upadłości nie powinieneś,wręcz nie masz prawa do tego,żeby z jakimkolwiek wierzycieli podpisywać ugodę.Taka ugoda mogłaby zostać odebrana jako działanie na szkodę innych wierzycieli,także wszystkie tego typu pisma radzę odsyłać syndykowi.W jego mocy są dalsze działania.

    #16004
    Tur73
    Uczestnik

    Dziękuję. Tak myślałem, ale wolałem się upewnić.
    Przekażę to pismo syndykowi.

    #16007
    Edward87
    Uczestnik

    A nawet gdyby to nie opłaca Ci się to finansowo

    #16009
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Otrzymałem od kancelarii reprezentującej jednego z wierzycieli propozycje ugody i umorzenia części długu.

    Listem zwykłym czy poleconym ?.

    #16010
    Tur73
    Uczestnik

    Listem zwykłym.

    A jakie to ma znaczenie?

    #16011
    Tur73
    Uczestnik

    „A nawet gdyby to nie opłaca Ci się to finansowo”

    Generalnie tak, ale gdyby propozycja umorzenia była na 80% wartości zadłużenia i inni dłużnicy też by na to przystali, to byłoby to warte rozważenia, aczkolwiek ryzykowne, bo trzeba by chyba umorzyć postępowanie upadłościowe.
    Chyba, że możliwy jest układ w trakcie postępowania?!

    #16012
    Wiosna2019
    Uczestnik

    A jakie to ma znaczenie?

    A takie, że prosto do kosza.

    #16013
    Edward87
    Uczestnik

    Ja po trzech latach zajęć Syndyka i kolejnych 3 lat PSW nie spłacę nawet polowy. Musisz zadać sobie pytanie jaki masz majątek ile zarobku – co do stracenia co do zyskania. Dogadać się z jednym z wierzycieli nie opłaca się bo syndyk weźmie swoje tak czy siak.

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.