Propozycja planu spłat

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Propozycja planu spłat

Ten temat zawiera 93 odpowiedzi, ma 18 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Aldonaa 3 miesiące temu.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 91 do 94 (z 94)
  • Autor
    Wpisy

ad
    Participant

1. Cytując „2. Syndyk składa własną propozycję PSW. Może ona być zbieżna z propozycją pozostałych stron lub całkowicie inna. Obecne zarobki są brane pod uwagę, ale tak naprawdę liczą się możliwości zarobkowe.”

Czy mam przez to rozumieć ża ja składam swój PSW, a syndyk składa swój? Czy też dopiero na rozprawie syndyk składa swoje proopozycje do złożonego przeze mnie wniosku?

2. Czy mogę zatem złożyc wniosek bez planu spłaty, i czekać co na to sąd powie. Czy też lepiej zaproponować jakikolwiek plan spłaty np chociażby symboliczne 100 zł miesięcznie? Bo teoretycznie lepiej chyba złożyć wniosek na mniejszą kwotę bo sąd ją raczej podniesie niż obniży. Czy dobrze rozumuję?

moskit
    Participant

1. Każdy z uczestników (upadły, syndyk, wierzyciele każdy z osobna) składają propozycję. Sposób zależy od praktyki danego sądu Może być w postaci pisemnego oświadczenia lub bezpośrednio na rozprawie.

2. Umorzenie bez planu spłaty jest naprawdę w wyjątkowych przypadkach. Myślę, że w tej sytuacji najlepiej wystąpić o takie symboliczne 100 zł. Sporo informacji na temat ustalania PSW jest na forum.

arco
    Participant

Panie Michale, Moi Drodzy,
    Kiedy, w jakim momencie mogę złożyć wniosek o umorzenie zadłużenia (bez planu spłaty) ? W jakim czasie, tak precyzyjnie mogę złożyć wniosek ? bo mam wątpliwości kiedy dokładnie mogę to zrobić.
    Obecnie jestem po wysłaniu wniosku o wydzielenie kwoty na zagospodarowanie i wszystko jest na etapie tuż przed podziałem środków z masy dla wierzycieli lub już nawet Syndyk tworzy taki plan.

Prozę o wskazówki.
    Pozdrawiam

Aldonaa
    Participant

Jak będziesz miał postanowienie w przedmiocie planu podziału sumy uzyskanej ze sprzedaży lokalu (która to będzie pomniejszona już o kwotę wydzieloną na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych) – to wtedy możesz już składać wniosek w sprawie psw.
    Czyli po podziale „oddzielnym” a przed ostatecznym podziałem funduszy masy upadłości.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 91 do 94 (z 94)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.