Projekt Planu spłaty zaakceptowany…

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Projekt Planu spłaty zaakceptowany…

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #21962
    Goodsensi
    Uczestnik

    Witam. W lutym zaakceptowałem projekt planu spłat zaproponowany przez syndynka. Lecz jeszcze w marcu i prawdopodobnie w kwietniu będę miał syndyka na pensji. Pytanie brzmi jak to ma się to zaakceptowanego planu spłat skoro tam są inne kwoty ? Czy zostatnie zaproponowany nowy projekt planu spłat, czy po prostu te pieniądze zostaną oddane do mojego użytku ? Dodam, że upadłość mam drogą elektroniczną, a rozprawa jest na 10 maja.

    #21963
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Akceptacja propozycji syndyka to dopiero jeden z etapów postępowania. Akceptacja nie kończy procedury. Propozycje syndyk wysyła do sądu i to sąd decyduje o ustaleniu, bądź nie ustalaniu planu spłaty wierzycieli. Do tego czasu postepowanie upadłościowe nadal jest prowadzone, tak jak dotychczas. Za ten okres nikt żadnych pieniędzy nie będzie zwracał. Co więcej sąd może zdecydować zupełnie inaczej niż zaproponował syndyka, nawet jeżeli upadły się na to zgodził. Może też go zmodyfikować odpowiednio, jeżeli coś nie będzie się zgadzało.

    #22044
    Goodsensi
    Uczestnik

    Witam. Powracam do tematu. Sąd zaakceptował plan, 18 maja do uprawomocnienia i nasuwa się pytanie co pieniędzmi, które zostały zajęte, a nie zostały zaaktualizowane w planie spłat ? Z góry dziękuje za odpowiedź

    #22045
    perse
    Uczestnik

    Teraz czekasz na prawomocność, różnie miesiąc ,dwa, zależy czy wierzyciele nie będą się odwoływać i przedłużać sprawę. Najlepiej co jakiś czas dzwonić do sekretariatu sadu i pytać czy postanowienie jest już prawomocne. jak jest skontaktować się z syndykiem. Do momentu uzyskania prawomocności syndyk nadal zajmuje ci pobory tak jak dotychczas. Jak jest prawomocność schodzi z wynagrodzenia i rozlicza się z tobą, powinien oddać nadpłacone od czasu ustalenia przez sąd planu spłat pieniądze mnie oddał wręcz do ręki w swojej kancelarii.

    #22057
    cinek0593
    Uczestnik

    Witam
    Mi syndyk zwolnił wynagrodzenie po ostatecznym planie podziału po prawie 7 miesiącach sad wezwał syndyka do zwrotu pieniędzy do masy upadłościowej , ponieważ syndyk zrobił samowolkę

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.