Problem z wnioskiem i załacznikami

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Problem z wnioskiem i załacznikami

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 20)
 • Autor
  Wpisy
 • #7315
  nena68
  Participant

  Przymierzam się do ogłoszenia upadłości , nie stać mnie jednak na prawnika. Czytałam wiele tutaj na forum i przejrzałam wzór wniosku i widzę powazny problem. Trzeba dodać załączniki a ja nie potrafię tego ściągnąć . Jest coś o wersji edytowanej , ale dla mnie to zbyt skomplikowane. Do pkt 8 i 9 mam prawie po 20 dokumentów i nie mam pojęcia co z tym zrobić. Może to być na zwykłej kartce A4 ? A jeśli nie to może ktoś z forumowiczów mógłby mi takie załączniki przesłać na maila. Jeszcze pytanie czy wniosek o umorzenie długów bez planu spłaty składa się razem z wnioskiem o upadłość czy później. Jeśli ktoś miał sprawę w Łodzi to byłabym wdzięczna o opinie na temat tego sądu.

  #7316
  anheros
  Participant

  Tak – może być na zwykłej kartce.
  A jak masz załączników więcej, to składasz „Wykaz załączników” plus same załączniki. Oczywiście odnosisz się do nich w odpowiednich rubrykach wzoru, a potem w wykazie.
  Odnośnie planu spłaty NIC nie robisz i NIC się nie deklarujesz w momencie składania wniosku o upadłość. W tym momencie ten temat dla Ciebie NIE ISTNIEJE.
  Powodzenia! 🙂

  #7317
  nena68
  Participant

  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie , może dam radę napisać ten wniosek :). Pozdrawiam

  #7318
  anheros
  Participant

  Najważniejsze wykazać powody, że możesz upaść – i na tym się skupić. Planem spłat będziesz się zajmować dopiero duuużo później, a dopóki nie masz upadłości, to temat nie istnieje.
  Na tę chwilę najważniejszym dla Ciebie jest, aby UPAŚĆ! 🙂
  Czego Ci życzę! 🙂

  #7319
  nena68
  Participant

  Mam jeszcze pytanie odnośnie dokumentów nie mam wielu dokumentów np.o wypowiedzeniu umów kredytowych i tym samym nie wiem jakie były terminy spłaty. Długi zostały wiele lat temu sprzedane i obecni wierzyciele nie mają takich informacji , nie bardzo wiem jak rozwiązać ten problem Z kredytu nie mam nawet umowy mam jedynie pozew i nakaz zapłaty nowego wierzyciela , podważony przeze mnie z powodu przedawnienia. Tam jest należność główna i odsetki, oraz wezwanie do zapłaty w miarę aktualne .
  Kiedyś miałam abonament w Orange , ale mam jedynie nakaz zapłaty oraz umorzenie komornicze.
  I ostatni dług to karta kredytowa , mam umowę ale nie wiem kiedy była wypowiedziana, mam również nakaz zapłaty nowego wierzyciela, umorzenie komornicze oraz wezwanie do zapłaty przedegzekucyjne gdzie jest aktualna kwota . To wszystkie dokumenty jakie posiadam i stąd problem z terminem zapłaty

  #7320
  d_z_p
  Participant

  Wpisujesz ostatniego znanego Ci wierzyciela, jak masz jakiś dokument to z niego kwotę i datę zapłaty to i tak później będzie weryfikowane, czyli np do tego orange załączasz nakaz zapłaty.
  Co do wniosku to pamiętaj, żeby w 2 egzemplarzach złożyć + kopia dla Ciebie.

  #7480
  nena68
  Participant

  Mam kolejny dylemat.Umowy na Kredyt i kartę kredytową podpisywałam kiedy prowadziłam działalność gospodarczą , to było w 2001 r, ale nie był to kredyt na cele zwiazane z działalnością. Kredyt przestałam spłacać rok po zamknięciu działalności , a kartę kredytową 2 lata . Czy powinnam we wniosku jakoś uwzględniać fakt prowadzenia działalności?

  #7481
  olaolka
  Participant

  Tak, we wniosku trzeba uwzględnić fakt prowadzenia działalności. W momencie składania wniosku o upadłość, działalność musi być zamknięta (nie zawieszona).

  #7482
  nena68
  Participant

  W 2008 roku znów przez rok miałam działalność , i nie miała nic wspólnego z długami , bo przestałam płacić w 2003 , o tej też mam pisać ? Jest zamknięta nie za.wieszona

  #7532
  nena68
  Participant

  Może ktoś pomóc w poprzednich pytaniach ? Jeśli tak 🙂 to bedę wdzięczna za napisanie i mam jeszcze kolejny problem , uzasadnienie wychodzi bardzo długie , na pewno się nie zmieści na tej kartce z formularza 🙂 Mam je dokończyć na zwykłej kartce A4 czy połowę wykreślić ?

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 10 months temu przez nena68.
  #7534
  Aldonaa
  Participant

  Tak jak pisze w instrukcji : pisać to uzasadnienie na kolejnych ponumerowanych kartkach A-4 ze wskazaniem uzupełnianej rubryki a pod dodaną treścią należy złożyć podpis.
  O tej działalności z 2008r – też pisać bo był obowiązek złożenia wniosku o upadłość gospodarczą. Bo długi już istniały i nie ma znaczenia, czy były one związane z prowadzoną działalnością. Trzeba zatem koniecznie powołać się na względy słuszności i względy humanitarne.

  #7536
  nena68
  Participant

  Zakładając działalność w 2008 roku już miałam długi , żadnych innych długów nie narobiłam i powinnam z tego powodu ogłosić upadłość gospodarczą ? Jakoś to bez sensu . Może jeszcze ktoś się wypowiedzieć w tej sprawie ?

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 10 months temu przez nena68.
  #7538
  dracula
  Participant

  Tak, we wniosku trzeba napisać o prowadzonej działalności gospodarczej. Tutaj trzeba być nawet bardzo ostrożnym, aby nie strzelić sobie w kolano pokazując taki np. scenariusz: „w 2001 roku prowadziłam działalność, już wtedy miałam długi, ale nie złożyłam wniosku o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy, po prostu zamknęłam działalność. Potem żyłam dalej z tymi samymi długami nie spłacając ich i w 2008 r.znowu otworzyłam działalność, zaciągnęłam kolejne zobowiązania (pogłębiając swój stan niewypłacalności), ale mi jakoś nie szło, więc znowu zamknęłam działalność”. Najlepiej również dołączyć zaświadczenia o wykreśleniu z ewidencji działalności gospodarczej.

  #7540
  nena68
  Participant

  ja nie miałam pojęcia ze powinnam składać o upadłośc bo to nie miało związku z działalnością. Dług powstał 2 lata po zamknięciu działalnosci w 2003 roku . Żadnych później kredytów nie zaciągałam

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 10 months temu przez nena68.
  #7543
  dracula
  Participant

  ignorantia iuris nocet. Poczytaj wpisy na blogu jak wygląda sytuacja byłych przedsiębiorców, żeby się lepiej zorientować w temacie.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 20)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.