Problem z wierzycielem

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Problem z wierzycielem

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #17448
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam serdecznie
    W grudniu mam ogłoszona upadłość tylko czekam na uprawomocnienie się wyroku. Dzisiaj miałam nie przyjemna sytuację przyszedł pan z Proficredit i mówi że albo się dogadamy i będę płacić a jak nie to poda mnie na policję o wyłudzenie pożyczki bardzo się martwię że faktycznie mnie zgłoszą i to będzie rzutować na mojanuoadlosc czy ktos miał może podobna sytuację ?

    #17449
    Kevin
    Uczestnik

    po pierwsze zachowaj spokoj, przede wszystkim pytanie jest takie- czy wyludzilas pozyczke? czy podalas falszywe dane lub dokument stwierdzajacy o zarobkach? jezeli nie to spij spokojnie, to tylko zastraszanie w stylu proficredit, zawiadomienie nawet jak zloza to bedzie umorzenie, a nawet jak bedzie sprawa to nijak to Ci nie przeszkodzi w upadlosci, napsiz wiecej szczegolow, ile wzielas pozyczki i ile splacilas…jezeli jedyna Twoja „wina” jest to, ze zaprzestalas placic im raty to spij spokojnie, napsiz do mnie maila suns7@wp.pl bylem w podobnej sytuacji i to tez z proficredit.

    p.s.

    poszukaj watkow na forum, napewno juz o tym bylo.

    #17454
    Anonim
    Nieaktywne

    Napisałam meila do pana

    #17457
    Wiosna2019
    Uczestnik

    a nawet jak bedzie sprawa to nijak to Ci nie przeszkodzi w upadlosci

    Może być umorzenie, jeśli będzie sprawa karna i jawne wyłudzenie. W takim stanie rzeczy wierzyciel złoży wniosek o umorzenie postępowania. Tak samo jeśli ktoś by zataił przed sądem, że miał postępowanie karne zakończone wyrokiem.

    #17563
    Anonim
    Nieaktywne

    Z tego co pamiętam to sprawa karna z tytułu wyłudzenia pożyczki nie ma wpływu na upadłość konsumencką. Byłem w podobnej sytuacji, po ogłoszeniu upadłości, jeden z wierzycieli zamiast zgłosić swoją wierzytelność w upadłości wytoczył mi sprawę karną. Przekazałem info Syndykowi i powiedział, że dla niego to bez znaczenia. Konsultowałem również to z Mecenasem i to samo.
    Najważniejsze, żebyś uwzględniła wierzyciela w postępowaniu upadł.
    To, że ktoś przychodzi i Cię straszy to jeszcze nie znaczy, że coś z tym zrobi.
    Upadłość jest prawomocna w dniu ogłoszenia, nie podlega zażaleniu.
    Głowa do góry, będzie dobrze 😉

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.