Problem z wierzycielem

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Problem z wierzycielem

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #17448
  Karolina30
  Participant

  Witam serdecznie
  W grudniu mam ogłoszona upadłość tylko czekam na uprawomocnienie się wyroku. Dzisiaj miałam nie przyjemna sytuację przyszedł pan z Proficredit i mówi że albo się dogadamy i będę płacić a jak nie to poda mnie na policję o wyłudzenie pożyczki bardzo się martwię że faktycznie mnie zgłoszą i to będzie rzutować na mojanuoadlosc czy ktos miał może podobna sytuację ?

  #17449
  Kevin
  Participant

  po pierwsze zachowaj spokoj, przede wszystkim pytanie jest takie- czy wyludzilas pozyczke? czy podalas falszywe dane lub dokument stwierdzajacy o zarobkach? jezeli nie to spij spokojnie, to tylko zastraszanie w stylu proficredit, zawiadomienie nawet jak zloza to bedzie umorzenie, a nawet jak bedzie sprawa to nijak to Ci nie przeszkodzi w upadlosci, napsiz wiecej szczegolow, ile wzielas pozyczki i ile splacilas…jezeli jedyna Twoja „wina” jest to, ze zaprzestalas placic im raty to spij spokojnie, napsiz do mnie maila suns7@wp.pl bylem w podobnej sytuacji i to tez z proficredit.

  p.s.

  poszukaj watkow na forum, napewno juz o tym bylo.

  #17454
  Karolina30
  Participant

  Napisałam meila do pana

  #17457
  Wiosna2019
  Participant

  a nawet jak bedzie sprawa to nijak to Ci nie przeszkodzi w upadlosci

  Może być umorzenie, jeśli będzie sprawa karna i jawne wyłudzenie. W takim stanie rzeczy wierzyciel złoży wniosek o umorzenie postępowania. Tak samo jeśli ktoś by zataił przed sądem, że miał postępowanie karne zakończone wyrokiem.

  #17563
  kmaro08
  Participant

  Z tego co pamiętam to sprawa karna z tytułu wyłudzenia pożyczki nie ma wpływu na upadłość konsumencką. Byłem w podobnej sytuacji, po ogłoszeniu upadłości, jeden z wierzycieli zamiast zgłosić swoją wierzytelność w upadłości wytoczył mi sprawę karną. Przekazałem info Syndykowi i powiedział, że dla niego to bez znaczenia. Konsultowałem również to z Mecenasem i to samo.
  Najważniejsze, żebyś uwzględniła wierzyciela w postępowaniu upadł.
  To, że ktoś przychodzi i Cię straszy to jeszcze nie znaczy, że coś z tym zrobi.
  Upadłość jest prawomocna w dniu ogłoszenia, nie podlega zażaleniu.
  Głowa do góry, będzie dobrze 😉

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.