problem z wierzycielem bankowym

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  agnes 8 miesiące, 4 tygodnie temu.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy

sannab
    Participant

Posiadam problem z wierzycielem bankowym. A mianowicie rok temu ogłoszono moja upadłość, a 14 czerwca tego roku umorzono moje długi. Postanowienie nie jest jeszcze prawomocne. Problem polega na tym, że jeden z wierzycieli bank podał mnie po ogłoszeniu upadłości a przed umorzeniem długów, jako dłużnika do sadu. Nie wiem, jakiego, nie wiem, kiedy. Dowiedziałam się o tym od mojego syndyka, który przejmuje moje wszystkie pisma. Pismo informujące mnie o tym fakcie było rownież do mnie zaadresowane, ale poczta przekazała syndykowi. Nie wiem, co mam robić w tej sytuacji. Zwróciłam sie z prośba do syndyka o kopie dokumentów, ale syndyk poiformowal mnie, ze przekazał tą sprawę swojemu pełnomocnikowi.

Pozdrawiam i prosze o jakakolwiek poradę

Guana32
    Participant

Pełnomocnik syndyka napisze sprzeciw przeciwko wierzycielowi bankowemu. Chyba że ten wierzyciel nie był ujęty we wniosku który składałeś. Przy dobrych wiatrach sędzia ukarze wierzyciela za działania niezgodne z prawem ( małe szanse ale są )

sannab
    Participant

Wierzyciel był ujęty we wniosku. Dzięki za podpowiedź, z której wynika, że nie mam co się martwić na zapas, zwłaszcza, że sprawa ma się ku końcowi.

Dziękuję

sannab
    Participant

Witam ponownie po wielu miesiącach. Moja sprawa z upadłością rozpoczęła się w lipcu 2016 roku a skończyła się prawomocnym postanowieniem II instancji 29 grudnia 2017 roku. Samo postanowienie sądu o upadłości konsumenckiej I instancji nie oznacza zakończenie sprawy. Jeżeli wierzyciel złoży odwołanie do sądu II instancji sprawa może się jeszcze przeciągać. Poza tym zostały jeszcze nieuregulowane do końca sprawy konta bakowego i kart bankowych. Wszystko to się przeciąga w czasie. Tak jest w moim przypadku. Czekam na zamknięcie konta.

Pozdrawiam

agnes
    Participant

Mam taką sytuację. Wierzyciel- Firma windykacyjna X została ujęta w wykazie wierzycieli. Została ogłoszona upadłość i syndyk powiadomił wszystkich wierzycieli o tym fakcie pisemnie. Po pół roku firma ta złożyła pozew w sądzie cywilnym i otrzymałam nakaz zapłaty. Złożyłam sprzeciw i napisałam, że ogłoszono upadłość i toczy się postępowanie upadłościowe, o czym powód został poinformowany. Również syndyk napisał pismo do sądu i przesłał prawomocne postanowienie o upadłości. Sąd sprawę zawiesił ale przez cały okres postępowania upadłowościowego pytał sąd czy sprawa została zakończona. Dostał też informację od sądu o umorzeniu zobowiązań. Jak Sąd cywilny zawiesił sprawę, to firma windykacyjna zgłosiła spóżnioną wierzytelność. Syndyk sporządził listę uzupełniającą i nie uznał wierzytelności. Lista została zatwierdzona i ogłoszona w Monitorze Gospodarczym. Firma windykacyjna nie złożyła sprzeciwu. Po uprawomocnieniu postanowienia o umorzeniu moich zobowiązań bez planu spłaty syndyk poinformował sąd cywilny o tym fakcie i przesłał prawomocne postanowienie oraz wniósł o umorzenie postępowania. Teraz otrzymałam z sądu postanowienie o wznowieniu postępowania i włączeniu do niego mnie i syndyka oraz wezwał mnie w terminie 14 dni do wniesienia wniosków i dowodów. Nie rozumiem dlaczego mam uczestniczyć w postępowaniu nieuczciwego wierzyciela skoro wszelkie zobowiązania w tym również tegoż wierzyciela zostały prawomocnie umorzone.Dodam jeszcze, że niedawno otrzymałam od tego wierzyciela pismo wzywające do ugody. Co robić?

agnes
    Participant

Dodam jeszcze, że firma kupiła dług od banku.W umowie bankowej były klauzule abuzywne i w związku z tym skorzystałam z sankcji kredytu darmowego ( ustawa z 2001r). Przed upadłością bank był mi winien ponad 3.000zł ale nie uzyskałam ani grosza. Włączył się do tej sprawy Rzecznik Praw Konsumenta ale nie był w temacie i bank go zbył.

anheros
    Participant

…skąd ja to znam – mam coś na ten kształt z grubsza podobnego, niestety! A na pismo dot. ugody nie odpowiedziałaś, tak? Bo odpowiedź mogłaby(!) zostać uznana za… uznanie długu, co zmienia postać rzeczy?
    Zakładam, że nie uznałaś.
    MUSISZ – w swoim dobrze pojętym interesie – uczestniczyć w postępowaniu, bo inaczej nikt Cię nie obroni i nie będziesz wiedzieć, czy i co się w sprawie dzieje.
    Zapisać się trzeba do Sądów – wszystkich w Polsce (powiedzmy, że to większość jest) i jakby coś się pojawiło, to przyjdzie info na maila.
    Złożyć wszystkie dokumenty i czekać, monitorować co się dzieje w sprawie – pilnować terminów, a w razie konieczności żalić postanowienie.
    Napisałbym również do wierzyciela pismo, w którym poza innymi wyjaśnieniami oraz kopiami prawomocnych postanowień Sądu ws. upadłości, zagroziłbym skierowaniem sprawy do prokuratury z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na wyłudzeniu nienależnych i prawomocnie umorzonych kwot.
    A co to za firma, bo na pewno jakaś z Cypru albo jakaś w stylu GetBack – która tak rżnie za przeproszeniem głupa, jeśli wolno spytać?

agnes
    Participant

Nie odpowiedziałam na pismo. Firma Windykacyjna to Open Finance. Nie rozumiem postawy sądu. Były dwie inne zawieszone sprawy bo przed upadłością toczyły się w sądzie i tamci sędziowie nie mieli problemu – umorzyli postępowania. Ten sędzia mimo posiadanej wiedzy chce prowadzić postępowanie, rozumiem, że chce ugrać coś dla oszustów.
    Nie pisałabym do wierzyciela tylko do sądu, odpis otrzymają.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.