Problem z napisaniem wniosku

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma Problem z napisaniem wniosku

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  adw. Michał Hajduk 2 lata, 4 miesiące temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)
  • Autor
    Wpisy

Elsa36
    Participant

Witam mam problem z napisaniem wniosku ,sama nie jestem w stanie tego zrobic ,chcialam uzyskac pomoc prawnika ale to także nie jest takie proste dzwonilam do kancelarii w moim miescie oraz do osob ktore sie oglaszaja w internecie i ceny za napisanie takiego wniosku wachaja sie od 4000 do 300 zl to jest ogromna różnica ,nie wiem kogo wybrac moze znacie kogos zaufanego z woj śląskiego kto mi pomoze..

anheros
    Participant

Ja biorę 800 zł za wniosek, choć co prawda prawnikiem nie jestem – ale też cena inna.

Elsa36
    Participant

Moje pytanie to czym kierowac sie w wyborze takiej osoby,prawnik w kancelarii ma ceny okolo 500 zl osoby oglaszajace sie nanforum wyższe przeroslo mnie same szukanie pomocy a gdzie dalej 🙁

anheros
    Participant

Opinią innych, co im już pisał – i tyle.
    Albo samemu się wziąć za to – w razie niepowodzenia pretensje do siebie.
    Inna sprawa, że prawnicy też są różni – są również tacy, co biorą kupę kasy, ale robią byle jak, co potem zaważa na życiu upadającego.
    …a jaki prawnik pisze za 500 zł, pierwszy raz słyszę?

Elsa36
    Participant

U mnie w mieście takie ceny maja kancelarie od 300 do 500 zl osoby reklamujace sie tylko w upadlosciach zaczynaja ceny od.1000 zl .Pytalam dlaczego jest taka różnica finansowa i Pan mecenas powiedział ze u niego kosztuje 400 zl bo jest bez reprezentacji w sadzie tylko samo pismo i to i tak sad decyduje wiec nie ma gwarancji ze osoba co pisze za 3000 zrobi to dobrze nikt gwarancji nie da .A dodam ze z kasa jest ciezko i kwota powyzej tysiaca to poprostu majatek .Moze ktos zna kogos sprawdzonego z Bytomia Zabrza lub okolic

anheros
    Participant

Ale kto, bo z postu może jakby wynikać, że Mecenas Hajduk tak napisał, że 400 zł???
    Gwarancji nikt nie da – obojętnie czy zdrowo czy niezdrowo myślący, bo Sąd i tak może wszystko: na podstawie tego samego wniosku go odrzucić, co również i przyjąć i przyklepać.
    Tak czy siak – niezależnie od tego czy będziesz pisała sama, czy będziesz płaciła komuś, to w swoim własnym i dobrze pojętym interesie, trzeba się przynajmniej ogólnie na sprawie znać i znać zasady na jakich instytucja upadłości funkcjonuje.
    Bo nigdy nie wiesz czy jakieś „pseudomecenasy” nie będą Ci pierwszy raz w życiu pisały takiego wniosku byle jak i „tak-jak-im-się-wydaje”, bo przecież im tylko o kasę chodzi, a potem powiedzą Ci, że „trudno, nie ich wina” – podczas gdy to będzie ich wina właśnie, ale będzie już za późno, niestety.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 lata, 6 miesiące temu przez  anheros.

Elsa36
    Participant

A moze jest ktos z okolic Bytomia kto podejmie sie pomocy w napisaniu wniosku i sie na tym zna?

Jest pewien sposób na zbadanie kompetencji danego prawnika. Wystarczy poczytać trochę o upadłości na blogu i dopiero po wstępnym obeznaniu z tematem udać się na spotkanie. Jeżeli z rozmowy wyjdzie, że ma on mniejszą orientację w przedmiocie upadłości konsumenckiej od nas, to należy szukać dalej.

Stawki za napisanie wniosku przez adwokata/radce prawnego raczej nie schodzą poniżej 2.000 zł. Jeżeli honorarium jest na poziomi znacznie poniżej tej kwoty, to już należy się zastanowić nad zleceniem sprawy. Niestety istnieje wtedy spore ryzyko, że wniosek zostanie zrobiony po łebkach lub przez osobę niekompetentną.

Elsa36
    Participant

Dziękuję za odpowiedź Panie mecenasie Jak ktos się zna na napisaniu takiego wniosku proszę o kontakt.

michal.333
    Participant

Elsa36, proszę o kontakt mailowy: michal.333@op.pl

Elsa36
    Participant

Witam Panie michale gdzies czytalam ze u Pana 2000 tys dla mnie to za deogo

anheros
    Participant

Elsa: 2000 tys. to 2.000.000 zł – trochę jednak za drogo. ;))
    Nie piszmy byle jak.
    Nie mówmy do siebie byle jak.

michal.333
    Participant

A ile to nie jest za drogo?

michal.333
    Participant

Napisz pokrótce na maila swoją sytuację

@elsa36
    Aż tak drogi to nie jestem 🙂

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.