Problem z bankim

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  upadly78 3 miesiące, 4 tygodnie temu.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy

upadly78
    Participant

Witam serdecznie. Mam problem ze swoim bankiem. Otóż moja upadłość została ogłoszona w styczniu 2017 (tak przy okazji: do tej pory nie mam jeszcze ustalonego PSW) i standardowo syndyk powiadomił o tym fakcie mój bank. Nie miałem problemu jak inni z zablokowaniem dostępu do rachunku, ale bank „stworzył” krępującą dla mnie sytuację. Otóż do nazwy właściciela mojego rachunku dopisali przed iminiem i nazwiskiem: W UPADŁOŚCI. Od tego momentu każdy kto otrzymuje ode mnie przelew jako nadawcę widzi W UPADŁOŚCI Nazwisko Imię. To samo mam z tradycyjną pocztą: przed nazwiskiem i imieniem widnieje W UPADŁOŚCI. Jest to dla mnie naprawdę krępujące. Wiem, że to, że ogłosiłem upadłość każdy może bez problemu odnaleźć w monitorze sądowym. Ale musi mnie konkretnie szukać po iminiu i nazwisku. Ja sam nie chwalę się tym wszystkim na około. Jest to dla mnie po prostu krępujące. Zgłaszałem problem w banku, ale oni tego zmienić nie chcą, bo niby takie mają procedury. W jaki sposób mogę ich do tego zmusić? Może jest na to sposób, np. poprzez oskarżenie ich o ujawnianie drażliwych informacji? Proszę mądrych ludzi o porady. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Aldonaa
    Participant

Wiem, że niektórzy operatorzy tel. wysyłają faktury z dopiskiem „w upadłości” przy nazwisku. Ale żeby bank na przelewach ?
    Jeżeli bank powołuje się na swoje procedury – to będzie raczej ciężko ich zmusić do zaprzestania tej praktyki.
    Można ewentualnie zapytać Urz.Ochrony Danych Osobowych (mają infolinię) czy to jest zgodne z prawem.

kazik79
    Participant

upadly78 w jakim banku masz rachunek?

upadly78
    Participant

BGZ BNP Paribas

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.