Prawnik upadlosc pomoc

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Prawnik upadlosc pomoc

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  czesio 1 dzień, 11 godziny temu.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Autor
    Wpisy

kleo1992
    Participant

Witam. Szukam porady moze wsrod Was kochani znajdzie sie ktos taki co mial podobna sytuacje lub bedzie umial doradzic ;/ Otóz staram sie aktualnie o upadłośc. Niestety w tych sprawach bylam zielona i powierzyłam swoja sprawe pewnemu Prawnikowi… Moja sprawa ciagnie sie juz od maja tego roku. Prawnik ktory wzial sprawy w swoje rece niedosc ze skasowal mnie na 2300 zl to w dodatku tak napisal ten caly wniosek ze juz 2 razy Sąd zwrocil mi go gdyz byly w nim braki formalne i za kazdym razem jak sie potem okazalo chodzilo o to samo. Stwierdzilam ze nie bede 3 raz probowala i powiedzialam owemu Prawnikowi ze rezygnuje z jego uslug gdyz jest niedouczony i malo sie interesuje moja sprawa ( bardzo znikomy kontakt z tym czlowiekem mialam). Poszlam do nieodplatnej pomocy prawnej ktora miesci sie w moim miescie i tam rzetelni prawnicy powiedzieli iz wniosek jest napisany na ,,odwal” sie ma mnostwo braków , nieuzupelnionych podpunktow i ze nie dziwne ze Sąd dwukrotnie odsylal wniosek. Moje pytanie do Was. Czy jest jakis sposob na odzyskanie tych pieniedzy od tamtego prawnika chociaz w czesci? Tak naprawde liczylam na fachowa pomoc za takie pieniadze a otrzymalam olewcze podejscie do sprawy i mojej osoby. W dodadtku Pan ,,Prawnik’ nie ma sobie nic do zarzucenia gdyz wg niego wszystko bylo ok.

kleo1992
    Participant

A dodam iz nie podpisywalam z tym prawnikeim zadnej umowy niestety, ale jest prawnikiem licecjonowanym to akurat prawda.

karol123
    Participant

Jak nie podpisywałaś umowowy to będzie łatwiej. Płaciłaś przelewem? Czy do łapki?

kleo1992
    Participant

Karolu jedna czesc placilam przelewem a druga do reki

Aldona
    Participant

Jeżeli dwukrotnie wniosek musiał być uzupełniany – to rzeczywiście słabo to wygląda. Ale jeżeli sam prawnik nie uznaje swojej winy (i nie proponuje chociaż częściowego zwrotu) – to ja bym temat zamknęła.
    Po pierwsze : procesować się z nim ?
    Po drugie : jeżeli dostaniesz upadłość – to i tak syndyk musiałby „wstąpić” w takie postępowanie (jako, że dotyczy to pieniędzy a więc masy upadłości). Nic byś z tego więc nie miała.
    Dlatego ja bym odpuściła.

karol123
    Participant

Zasadniczo niestety Aldona ma rację. Nawet jak wygrasz to przegrasz. A możesz przegrać dużo. Np to że Twoje postępowanie upadłościowe się przeciągnie. Ja bym odpuścił. Moim zdaniem sprawa jest do wygrania. Ale co z tego? I tak Ci to wejdzie do masy upadłości. Więc bez sensu. Smutne.

karol123
    Participant

Swoją drogą co to za prawnik co daje numer rachunku do przelewu pieniędzy a umowy nie podpisuje. To jakiś wariat a nie prawnik. Nic dziwnego, że nie potrafił zrobić najprostszej rzeczy jak wypełnić poprawnie wniosek. Tu wielu ludzi bez prawnika to robi. I z sukcesem. Pozostaje Ci jedynie pogadać z facetem. Powiedzieć, że go pozwiesz, że opiszesz go w internecie itd. Może sam Ci odda np. 50% kasy i zawrzecie ugodę, że nie będziesz miała dalszych roszczeń.

Uzalezniony
    Participant

Nie musisz się od razu procesować, skoro nie ma takiej potrzeby, ale możesz się do niego zwrócić słownie o zwrot pieniędzy. Powód wniosek został zwrócony, żle napisany, to nie jest twoja wina, że sąd zwrócił. Powiedz mu, że domagasz się zwrotu pieniędzy i tyle. Uda się to OK nie uda się to trudno przecież jak już zostało tu napisane do sądu nie pójdziesz.

kleo1992
    Participant

Dziekuje bardzo wszystkim za idpowiedzi 🙂 oczywiscie napisalam temu czlowiekowi iz powinien oddac mi chociaz czesc pieniedzy zobaczymy co on na to ale tez nie licze na cud :/ eh co za ludzie

czesio
    Participant

masakra ale prawnik, i się nie uczy na błędach bo 2x odrzucony wniosek -bez komentarza

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.