Praca chroniona – 2 źródła dochodu, a alimenty i syndyk.

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Praca chroniona – 2 źródła dochodu, a alimenty i syndyk.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
    Revolut17
    Participant

Witam serdecznie !

Mój dochód to renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wypłacana z ZUS – co jeśli chciałbym pójść do pracy chronionej, a Sąd wyda postanowienie o zabezpieczeniu alimentów. Jak wtedy wyglądać będzie moja sytuacja z dochodem – ile zajmie syndyk i czy z może z obu źródeł dokonać zajęcia ?

Chciałbym zapytać jeszcze o to samo, ale w scenariuszu bez alimentów – ile zajmie i czy z obu źródeł ?

Dodam, że upadłość ogłosiłem 1 kwietnia 2021 czyli już na nowych zasadach w trybie zwykłym.

Proszę o merytoryczne odpowiedzi.

• Ten temat został zmodyfikowany 2 months temu przez Revolut17.
    kmaro08
    Participant

Nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd, dlatego polecam artykuł na blogu Mecenasa. Powinieneś znaleźć tam potrzebne informacje – bezpośrednio z tekstu lub z podanych ert. ustawy

Kwota wolna od potrącenia po ostatniej nowelizacji

perse
    Participant

nie wiem nic o alimentach natomiast jeśli chodzi o 2 źródła dochodu własnie to przerabiamy. Mąz idzie nową upadłością i ma również rentę dokładnie taką jak ty, jak również pracuje z tytułu umowy o pracę. Syndyk zajmuje DWA źródła, z umowy o pracę musi oczywiście zostawić najniższą krajową i to maź dostaje na konto,powyżej pracodawca przelewa syndykowi, natomiast renty syndyk dostaje od zusu 25 %
    Jeśli idziesz do pracy nie zatrudniaj się na zlecenie,bo zlecenie można zając w całości,chyba ,ze udowodnisz ,ze jest to stały cykliczny dochód.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.