Pożyczka zakładowa, a upadłość konsumencka

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Pożyczka zakładowa, a upadłość konsumencka

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #15169
  Kevin
  Participant

  Dzień dobry,
  za chwilę mam rozprawę dot. UK i mam pewne wątpliwości z pożyczkami z funduszu pracowniczego, mam obecnie 2 pożyczki, które spłacam,
  jedną z ZFŚS – 15 000 do spłąty z ratą 1000 meisięcznie i drugą 2000 do spłaty z ratą 100 zł. miesięcznie i w związku z tym mam pytanie do doświadczonych uzytkowników oraz do Pana Mecenasa…wyczytałem, że powinienem ująć we wniosku także te dwie pożczyki ( ale nie ująłem we wniosku) i wpisać jako wierzyciela mój zakład pracy, a moje zebrane pieniądze zakładowe tzw. wkłady stanowić by miały skład masy upadłościowej…pytania takie mam – czy na rozprawie mam to sprostować czy może lepiej stanąć na głowie i spłacić te pożyczki i nie narażać moich żyrantów na przykrości, bo oni pewnie zostaną obarczeni spłatą, czy na załatwienie tej sprawy (czyt. zlikwidowanie tych pozyczek) mam czas do rozprawy o UK czy moze później do czasu ustalenia PSW i wtedy bym sobie spokojnie płacił co miesiąc (zostało 7 rat), wogole jak to załatwić, bo nie chciałbym takiego kwasu w zakładzie:)

  #15170
  Wiosna2019
  Participant

  Gdzieś tu jest o tym. Po ewentualnej upadłości nie mógłbyś spłacać tego tak samo jak nie możesz spłacać już nic sam od siebie.

  #15175
  moskit
  Participant

  @Kevin
  „… powinienem ująć we wniosku także te dwie pożyczki ( ale nie ująłem we wniosku) i wpisać jako wierzyciela mój zakład pracy, a moje zebrane pieniądze zakładowe tzw. wkłady stanowić by miały skład masy upadłościowej”
  Zgadza się

  „czy na rozprawie mam to sprostować czy może lepiej stanąć na głowie i spłacić te pożyczki…”
  Trudna sprawa.
  Spłacając teraz (jest po terminie kiedy to stałeś się niewypłacalny) narażasz się na zarzut działania na szkodę pozostałych wierzycieli. Może to przejść bez echa, ale możesz narobić sobie dużego bigosu. Po ogłoszeniu upadłości spłacić samodzielnie nie możesz.

  #15181
  Kevin
  Participant

  No to, że trudna sprawa to wiem, ale mam już pewien plan działania 😁Moskit możesz podać maila? Chciałbym Ci to opisać i prosić Cię o opinię 😄

  #15185
  Edward87
  Participant

  Ja nie miałem pożyczki zakładowej ujętej we wniosku o upadłość. Moje wkłady były większe niż dług, syndyk spłacił nimi pożyczkę a resztę zajął, zrobił to trochę in cognito wobec sądu i mojego postępowania vy6. Pożyczka zakładowa przyznawana jest na innych zasadach niż kredyt, a zakład pracy nie będzie czekał na podział masy tylko ściągnie dług od żyranta. W takim wypadku kto będzie wierzycielem? Żyrant?

  #15188
  Kevin
  Participant

  Edward, to czemu sam tego nie załatwiłeś czyli nie przeniosłeś wkładów na rzecz spłaty pożyczki i już miałbyś problem z głowy, ale i tak miałeś szczeście, że syndyk tak tą sprawę załatwił, bo mógł również wkłady przejąć do masy, zakład dodać do listy wierzycieli i miałbyś zyrantów na karku.

  #15193
  Edward87
  Participant

  Bo mi to nie przyszło do głowy? Tak miałem szczęście

  #15196
  moskit
  Participant

  @Kevin
  amoskito5177@gmail.com

  bez a na początku 🙂

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.