Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Poznań. Upadłość konsumencka. Wniosek

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 59)
  • Autor
    Wpisy
    alutka 2
    Participant

Szusa000 u mnie upadłość trwa już 3 lata. I jeszcze nie ma ostatecznego wyroku. Moim zdaniem niczego nie zaniedbałam. Chodziłam do sądu, regularnie kontaktowałam się telefonicznie z syndykiem. Przez kilka miesięcy nie miałam sędziego komisarza. Poprzedni odszedł, a następcę wyznaczono po blisko 6 miesiącach.Teraz czekam na rozdysponowanie przez syndyka środków zgromadzonych w masie upadłości i ostatnią rozprawę.Pozdrawiam

Maciej1968
    Participant

Nie tyle upadły wnioskuje, tylko wierzyciele. Upadłość została ogłoszona w miarę szybko, bo po kilku miesiącach, ale teraz z perspektywy czasu widzę, że to ogłoszenie to taki tylko wstęp, bo na każdym etapie sąd może np. umorzyć postępowanie i zwrócić wniosek dłużnikowi. Też chodziłem za sprawą, ale, a to sali na rozprawę nie było, a to syndyk wnioskował o zbyt dużą ilość długopisów i sąd musiał się tym zająć (dosłownie), itd.

Szusa000
    Participant

Skontaktowałem się dzisiaj po raz kolejny z sądem (dzwoniłem w każdym tygodniu po razy), dowiedziałem się, że Sędziana mojej sprawy wzywa do uzupełnienia dokumentów, Pani, z którą rozmawiałem poinformowała mnie też, że wezwanie o uzupełnienie dokumentów jest z dnia 04.12.2017, pytając czemu wcześniej mi tego nie powiedziano jak dzwoniłem, Pani odpowiedziała, że nie miała tego w systemie, a pytając o pismo, pismo zostało wysłane wczoraj 25.01.2018… Pomijając już to, może ktoś jest w stanie mi powiedzieć o jakie dokumenty uzupełniające może chodzić? We wniosku była informacja, że nie posiadam żadnego majątku, wykazałem wszystkich wierzycieli z dokumentacją, nie za bardzo wiem, o czym mogłem zapomnieć lub mój radca prawny mógł zapomnieć. Trochę mnie ta informacja zaniepokoiła.

anheros
    Participant

Nikt tutaj niestety nie jest prorokiem.
    Najprościej i najszybciej iść do Sądu i przeczytać akta.
    Zresztą jak sam widzisz – należało to robić, a nie ufać komuś przez telefon.

Szusa000
    Participant

Pytanie trochę na inny temat.
    Czy mógłbym wytoczyć sprawę swojemu Radcy Prawnemu, za brak kompetencji i niewywiązywanie się z warunków umowy? Wniosek, który miał złożyć o upadłości konsumenckiej, złożył po 2 msc jak miał to zrobić, jak rzeczywiście złożył, to mi powiedział, że był się dowiedzieć na jakim etapie jest mój wniosek i powiedział, że jest dużo wniosków dlatego tak długo to trwa, dwa tygodnie później 13.12.18 mówił, że złożył wniosek o przyśpieszenie rozpatrzenia wniosku o upadłość bezpośrednio u Sędziny, tak mi mówiono ponieważ Panie w sekretariacie nic na ten temat nie wiedziały, a skoro był u Sędziny, to pewnie by się dowiedział, że 4.12.2018 był wyznaczoną datą na uzupełnienie dokumentów. W ostatni piątek zapytałem, czy może się czegoś dowiedzieć, ponieważ niewiadomo kiedy dojdzie do mnie list z sądu, odpisał „sprawdzę” napisałem do niego dzisiaj „czy coś starał się już sprawdzić” nic nie odpisał, zapytałem drugi raz, to mi odpowiedział „a może złożyć pismo do prezesa” Jakieś rady? Niestety nie stać mnie na drugiego radce prawnego, więc pewnie będę musiał już skończyć sprawę z upadłością sam, szkoda tylko, że wziął kasę i tak się zachował. Nie sądziłem, że akurat ta osoba zrobi mnie, brzydko mówiąc, w kulki.

Pozdrawiam

marko
    Participant

Powiem tak. Najpierw ogarnij sobie sprawę wniosku a dopiero potem zbieraj siły na „sprawy przeciw radcom”.
    Pamiętaj o jednym – upadłość to lekcja samodzielności (szczególnie jeżeli chodzi o kontakt z Sądem), cierpliwości i pokory jednocześnie!

Szusa000
    Participant

Dostałem w końcu pismo od sądu. Muszę uzupełnić po 1 odpisie wszystkich załączonych do wniosku dokumentów, jakaś podpowiedź, co dokładnie mam zrobić?

Szusa000
    Participant

Nie sprecyzowałem do końca poprzedniego pytania, czy wystarczy, że zrobię kopie wcześniej dołączonych dokumentów do wniosku?

anheros
    Participant

…już byłem przerażony, że się nie domyślisz. No bez jaj 😉
    Wracając do tego Twojego pseudo-radcy-pseudo-prawnego – powiem tak: szanse ogólnie są marne na wygraną, ale jeśli założysz mu jakąś sprawę, to przejmie ją… syndyk. Dlatego mimo wszystko lepiej odpuścić temat.
    I dlatego właśnie ludzie nie ufają prawnikom: ale podobnie jest z hydraulikami i innymi zawodami –> bardzo mało jest prawdziwych fachowców, a żeby się przekonać kto kim jest to trzeba go zatrudnić. I zapłacić. A potem tak czy siak jest już PO fakcie.

100nog@
    Participant

Dostałem w końcu pismo od sądu. Muszę uzupełnić po 1 odpisie wszystkich załączonych do wniosku dokumentów, jakaś podpowiedź, co dokładnie mam zrobić?

Poczytaj tu —->>>> https://upadlosckonsumencka.org/forums/topic/kopia-wniosku/

Złożyłeś wniosek bez kopii w jednym egzemplarzu ?.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 5 months temu przez 100nog@.
    Szusa000
    Participant

Zaczynam żałować, że nie zająłem się sam sprawa od samego początku. Radca prawny, który zajmował się moją sprawą, poprosił mnie o wszystkie pisma, które dostałem od wierzycieli, zrobił kopie i razem z wnioskiem o upadłość złożył w sądzie. Czytając wypowiedź „Złozyles wniosek bez kopii w jednym egzemplarzu”, domyślam się, że też tak uczynił. Wyjasnialoby to, czemu muszę uzupełnić teraz dokumenty. Pewnie poczekam sobie jeszcze na decyzję w mojej sprawie, cóż, myślałem, że wszystko zrobi radca. Myliłem się.

Konto usuniete
    Uzytkownik

Ile zapłaciłeś temu ch…?

Szusa000
    Participant

Na umowie 1500zl, zapłaciłem 500. Nie chciałbym mu zapłacić reszty, moim zdaniem na to poprostu nie zasłużył, lecz coś mi się wydaje, że będę musiał zapłacić.

Aldonaa
    Participant

Porozmawiaj z nim. A czy on będzie reprezentował Ciebie na rozprawie ?
    Powiedz mu, ze jesteś rozczarowany tymi brakami we wniosku, spóżnionym terminem złożenia wniosku i jego niesolidnością.
    Jak nie zgodzi się na obniżenie stawki – to Ty rezygnujesz z jego usług – a tą jego należność zgłosisz syndykowi i będzie wtedy Twoim wierzycielem na liście.Przynajmniej spróbuj. Zobaczysz jak na to zareaguje.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 5 months temu przez Aldonaa.
    anheros
    Participant

Jak chcesz zakończyć sprawę, to zaproponuj, że albo będziesz ciągnął temat i domagał się zwrotu tych 500 zł, albo bierze te 500 i o reszcie zapomina, a Ty zapominasz o nim. Uważam, że to najlepsze (choć niezbyt najtańsze) rozwiązanie dla obydwu ze stron.
    Przeczytaj też, co Aldona napisała – i podejmij decyzję.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 59)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.