Pozew o zapłatę po ogłoszeniu upadłości

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Pozew o zapłatę po ogłoszeniu upadłości

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #18461
  PolciaK
  Participant

  Witam wszystkich, upadłość ogłoszona 10.03.2021 a dzisiaj na E-sąd pojawiła się sprawa. Jeden z wierzycieli pozwał mnie 21.05.2021 o zapłatę. I tutaj pytanie co mam zrobić? Napisałam do syndyka, lecz czekam dopiero na odpowiedź. Czy taka sytuacja jest normalna? Coś ktoś może mi coś powiedzieć na ten temat? Będę wdzięczna. Pozdrawiam

  • Ten temat został zmodyfikowany 5 months, 4 weeks temu przez PolciaK.
  #18463

  Taki sytuacje są stosunkowo częste. Zawsze należy od razu informować o wszystkim syndyka. Najlepiej zarówno telefonicznie, jak i mailowo żaby mieć potwierdzenie przekazania takiej informacji. Dodatkowo jeżeli przyjdzie z sądu nakaz zapłaty od razu tego samego dnia poinformować o tym syndyka (telefonicznie i mailowo), a ponadto dla bezpieczeństwa poinformować sąd o ogłoszeniu upadłości.

  #18466
  PolciaK
  Participant

  Dobrze, zrobię wszystko tak jak Pan pisze. Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

  #18491
  Joasia
  Participant

  Witam mam pytanie a mianowicie otrzymałam postanowienie z sądu o planie spłaty wierzycieli po rozpoznaniuz dnia 28.05.21r.Jak długo muszę czekać aby postanowienie się uprawomocniło? A drugie pytanie to syndyk zgromadził ok. 12tys.zł.czy te pieniądze z masy upadłościowej zostaną mi zwrócone? Lub jaka kwotę syndyk pobiera z masy upadłościowej na swoje wynagrodzenie?

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.