Potracenia komornika

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Potracenia komornika

Otagowane: ,

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 65)
  • Autor
    Wpisy
  • #12250
    Anonim
    Nieaktywne

    Przygotowuje się do upadłości zbierając dane ale w międzyczasie dłużnik wystąpił do komornika o zajęcie renty a mam najniższą rentę 772,35 zł jak się bronic przed komornikiem ? bo nie wiem czy ZUS będzie potrącał coś z niej. jakie teraz jest minimum ?

    #12253
    anheros
    Uczestnik

    No, ale kolego – polecam lekturę, czytanie, uczenie się i uczenie… DUŻO uczenia się i czytania.
    Bo jeśli piszesz, że „dłużnik wystąpił do komornika o zajęcie renty”, czyli mylisz coś tak podstawowego jak to kto jest dłużnikiem a kto wierzycielem, to… naprawdę, no brak słów.
    Wierzyciel nie występuje do komornika, tylko do Sądu – a potem sprawę może dostać komornik, ale to Sąd decyduje a nie wierzyciel czy komornik.
    Poza tym temat „ile ZUS może zająć z renty/emerytury”, to w przeciwieństwie do pensji temat-rzeka i co oddział ZUSu to robi inaczej.
    Polecam się zająć upadłością, a nie – zwykle z góry skazaną na niepowodzenie – walką z komornikiem.

    #12254
    karol123
    Uczestnik

    No nie. Zybi aż mnie korci, że by Ci powiedzieć co sądzę o stanie Twojej wiedzy o Twojej pracowitości i też niezwykłej przenikliwości. Nawet nie wiesz kto to dłużnik a kto wierzyciel. Sam wystąpiłeś do komornika o zajęcie swojej renty? To bardzo szlachetne działanie. Może niech kolega spróbuje poczytać forum. Jeśli temat jest zbyt skomplikowany jak na możliwości intelektualne to polecam prawnika.

    #12255
    Anonim
    Nieaktywne

    Przejęzyczenie a wy robicie aferę jacyś najmądrzejsi czy jak ? i jacy życzliwi

    #12256
    Anonim
    Nieaktywne

    O ile się nie mylę to komornik zabierze Ci 193 pln to jest 25%.

    #12257
    karol123
    Uczestnik

    To nie było przejęzyczenie. Nic nie wiesz i nie nie umiesz. Totalne zero. Nawet nie wiesz jak zapytać. Jesteśmy życzliwi. Bo takim jak Ty pomagamy na tym forum. A nie musimy. Ja swoją upadłość dawno skończyłem. Jak piszesz głupio. To Ci odpisujemy tak jak jest.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 5 miesięcy temu przez karol123.
    #12259
    anheros
    Uczestnik

    Kolego „zybi-przejęzyczenie”: to nie jest forum „jak uciec przed komornikiem” tylko nt. upadłości.

    #12260
    Anonim
    Nieaktywne

    idioci i tyle w temacie, juz wiem i poradzilem sobie

    #12261
    karol123
    Uczestnik

    „jacyś najmądrzejsi czy jak”

    Na pewno mądrzejsi od Ciebie. My takich głupich pytań nie zadawaliśmy. Takich ” przejęzyczeń” też nie mieliśmy. To nie ma nic wspólnego z życzliwością. Piszemy jak jest. Oczekujemy minimalnego szacunku do uczestników tego forum. Jak ktoś nie ma pojęcia czy jest dłużnikiem czy wierzycielem to niech najpierw popracuje nad sobą. My tu nie jesteśśmy od uczenia każdego wszystkiego.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 5 miesięcy temu przez karol123.
    #12263
    karol123
    Uczestnik

    ” idioci i tyle w temacie”

    Ty za to jesteś mądry. Wielu takich mądrych jak Ty potrafi tylko obrażać innych za to, że mu piszą prawdę. Powodzenia. Różnica między mną a Tobą jest tak olbrzymia w poziomie wiedzy, że mi się nawet nie chce pisać więcej. Pisz sobie co chcesz. Nic mnie to nie obchodzi czy sobie poradziłeś czy nie. Ja tu nie jestem od pomocy ludziom inteligentym inaczej

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 5 miesięcy temu przez karol123.
    #12265
    Anonim
    Nieaktywne

    napadliście na mnie jak się zapytałem wiec co chcecie ? a co do wiedzy to już inny temat lubię takich najmądrzejszych

    #12266
    anheros
    Uczestnik

    No pewnie! Jak takiemu wykaże ktoś, że jest głupi, to w ramach obrony wyzywa od idiotów: jak Guana i Uzalezniony 🙂
    Aby ukryć, że się samemu jest idiotą – trzeba udawać, że idiotami są inni.
    Baaaardzo odkrywcze! I prostackie.

    #12267
    skyfall
    Uczestnik

    Kurde ludzie. Co tu się dzieje ostatnio. Wszystkie ostatnie tematy to wysyp wzajemnych pretensji, uwag i wyzwisk. Poziom merytoryczny tego forum zaczyna sięgać dna. Nie oskarżam tu nikogo ale to co się tu dzieje jest już poniżej pewnego poziomu. Wzajemne wyzwiska i oskarżenia w tematach założonych przez ludzi którzy szukają pomocy. Faktem jest że co niektórzy nowi na forum zadają pytania które sto razy były poruszane na forum i wałkowanie w kółko tego samego potrafi zdenerwować. Niektóre osoby nie czytają, piszą chaotycznie, nieskładnie i nic nie wiedzą. Jednak musimy też wziąć na to poprawkę. Często są to ludzie w trudnej czy dramatycznej sytuacji, naładowani emocjami. Nie ma na forum żadnego FAQ czy przyklejonych postów które nakierowały by nowicjusza. Niestety jest tu straszny chaos. Szybkie odpowiedzi trudno znaleźć a ludzie szukają porady na trapiące ich problemy. Niestety taka jest ludzka natura i praca z ludźmi. Tu trzeba dużo cierpliwości…Ale zaczyna jej brakować…Niektóre osoby wzięły na swoje barki dużo pracy w utrzymanie tego forum, odpowiadanie na posty i mają duzą wiedzę i doswiadczenie w tej materii. Ale czy nie za dużą ? Ja już tu widzę zmęczenie i wypalenie …Gdyby każdy był alfą i omegą w upadłości to nie wchodził by na forum aby zadać pytanie. Udzielanie odpowiedzi na nawet głupie pytania wymaga wiele empatii, zrozumienia, wybaczania . Przychodzi nowy na forum powinien zostać pokierowany do np. przyklejonego tematu pt. Podstawy upadłości konsumenckiej itd. itp. Tego tu nie ma.
    Odnoszę wrażenie że forum zostało opuszczone i zaniedbane przez administratora…A może po prostu nie ma czasu…
    I jeszcze raz na koniec. Nikogo nie oskarżam. Rozumiem zmęczenie, wypalenie ale drogą agresji, wyzwisk i wzajemnych oskarżeń nigdzie nie zajedziemy. A to forum to unikat. Ogromna baza wiedzy, doswiadczenia i mnostwo pomocy.
    Ludzie zastanówmy się nad tym…

    #12268
    skyfall
    Uczestnik

    Mnie np. interesuje temat O co pyta Sędzia na rozprawie, na co się przygotować, czego unikać. Czy jest jakiś schemat pytań czy nie ? I boje się zapytać. Przeczytałem forum setki razy, mam książki i opracowania, setki postanowień Sądów w pdf. I mogę powiedzieć że jestem teoretycznie nieźle wyedukowany i przygotowany. Ale brakuje mi informacji bezpośrednio od ludzi którzy byli na rozprawie i to przeżyli. Domyślam się że nie ma schematu a co Sędzia to inny obyczaj ale może gdyby więcej osób wypowiedziało się na ten temat to dałoby się wyciągnąć wspolny mianownik. Do każdego kredytu wydrukowałem potwierdzenia z banku na co poszły pieniądze ale jest tego tyle, że chyba nie starczy mi te 30-40 minut. Przygotowałem sobie przemówienie na piśmie aby ze stresu nie zapomnieć ale nie wiem czy to dobrze ;-). Może lepiej iść na spontana ?

    #12269
    Anonim
    Nieaktywne

    No pewnie! Jak takiemu wykaże ktoś, że jest głupi, to w ramach obrony wyzywa od idiotów: jak Guana i Uzalezniony 🙂
    Aby ukryć, że się samemu jest idiotą – trzeba udawać, że idiotami są inni.
    Baaaardzo odkrywcze! I prostackie.

    Prostackie to są twoje odpowiedzi. W tym poście dokładnie opisałeś swoją osobę. Zaczepiasz ludzi bez powodów, wyzywasz a póżniej chcesz to przerobić w drugą stronę. Kto to kupi tu na forum?. Nie wszyscy są przecież tacy głupi jak ty. Mam tylko nadzieję i to by cię usprawiedliwiało, że te wszystkie idiotyczne odpowiedzi piszesz nie na trzeżwo, jakieś leki bierzesz???.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 65)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.