Postępowanie Sądowe lub komornik a upadłość konsumencka

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Postępowanie Sądowe lub komornik a upadłość konsumencka

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
    nerwosolek
    Participant

Witam

Mam takie pytanie jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć to będę wdzięczny – jakie znaczenie fakt iż okresie po złożeniu wniosku o upadłość konsumencką i w trakcie oczekiwania na rozprawę pojawia się nowa sprawa sądowa lub komornik? Czy trzeba wtedy przedkładać jakieś uzupełnienia do wniosku czy po prostu czekać na rozstrzygnięcie sprawy? Bedę w takiej sytuacji dlatego z góry dziękuję za odpowiedź.

pas1973
    Participant

Ja tak miałem, w czasie oczekiwania przez 9 m-cy na rozprawę zaszło kilka zmian, i złożyłem dwa razy (normalnie w biurze podawczym, w 3 egzemplarzach, jak wniosek: dla sądu, odpis plus dla mnie z poświadczeniem złożenia) pismo o nazwie AKTUALIZACJA WNIOSKU. I tam wyjaśniłem, że w związku ze zmianami (np. nowy wyrok nakazowy czy nowe postępowanie komornicze) uaktualniam wniosek o upadłość z dnia… I kolejne zmiany wypisałem w tabelce z adnotacją do którego punktu Wniosku się odnoszą.

Tak to wyglądało:

Informacja uzupełniająca i aktualizująca wniosek o upadłość konsumencką z dnia 00.00.2017

Dotyczy:
    Załącznika nr 3 (Historia i opis wierzytelności) do wniosku o upadłość konsumencką, w pozycji Wierzytelność XXX / Postępowanie egzekucyjne – karta kredytowa
    Załącznika nr 4 (Spis aktualnie prowadzonych postępowań egzekucyjnych) do wniosku o upadłość konsumencką, pozycji nr 1 tabeli

Komornik Sądowy XXX w dniu 27.04.2017 roku umorzył postępowanie egzekucyjne (XXX) wobec jednej z dwóch wierzytelności XXX.
    Postanowienie o umorzeniu dłużnik otrzymał 15.05.2017, czyli już po złożeniu wniosku o upadłość konsumencką.

Dotyczy:
    Załącznika nr 3 (Historia i opis wierzytelności) do wniosku o upadłość konsumencką, w pozycji Wierzytelność XXX
    Załącznika nr 4 (Spis aktualnie prowadzonych postępowań egzekucyjnych) do wniosku o upadłość konsumencką, pozycji nr 3 tabeli

Komornik Sądowy XXX umorzył postępowanie egzekucyjne (XXX) wobec wierzytelności XXX.
    Postanowienie o umorzeniu dłużnik otrzymał 15.09.2017, czyli już po złożeniu wniosku o upadłość konsumencką.

Dotyczy:
    Punktu 5. (Spis wierzycieli) wniosku o upadłość konsumencką, w pozycji 4.
    Załącznika nr 3 (Historia i opis wierzytelności) do wniosku o upadłość konsumencką, w pozycji Wierzytelność XXX.
    Załącznika nr 4 (Spis aktualnie prowadzonych postępowań egzekucyjnych) do wniosku o upadłość konsumencką, w pozycji nr 3 tabeli

Jeden z dotychczasowych wierzycieli, XXX dokonał na podstawie umowy z dn. 31.05.2017 cesji wierzytelności na rzecz XXX.
    Zawiadomienia o cesji i przelewie wierzytelności dłużnik otrzymał 07.07.2017, czyli już po złożeniu wniosku o upadłość konsumencką.
    W dniu 22.09.2017 Sąd Rejonowy XXX wydał nakaz zapłaty wierzytelności na rzecz XXX.

___Imię i nazwisko______________________ 16.10.2017 r.

Załączniki:
    kopia Postanowienia z 27.04.2017 o umorzeniu postępowania przez Komornika Sądowego XXX
    kopia Zawiadomienia z 30.06.2017 o cesji wierzytelności na rzecz XXX
    kopia Zawiadomienia z 30.06.2017 o przelewie wierzytelności na rzecz XXX
    kopia Postanowienia z 31.08.2017 o umorzeniu postępowania przez XXX
    kopia sądowego Nakazu Zapłaty z 22.09.2017 na rzecz XXX

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.