Postanowienie sądu o ustalenie PSW

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Postanowienie sądu o ustalenie PSW

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
    Arturek
    Uczestnik

Dzień dobry,

To mój pierwszy post i od razu pytanie.
    W dniu 7.09 sąd wydał postanowienie o ustalenie PSW. 1200 zł na 42 miesiące. Długu było ponad 150.000 zł
    I teraz pytania:

– jak długo trzeba czekać na uprawomocnienie się postanowienia? Czy jest to zależne od publikacji w MSiG?
    – syndyk został poinformowany o publikacji postanowienia w MSiG – w ciągu 7 dni mogą zgłosić wierzyciele z odwołaniem. Tu pytanie – czy syndyk musi czekać na papierowe dostarczenie postanowienia, czy wystarczy, że pobierze je z portalu informacyjnego.
    – jeśli żadna ze stron nie zgłosi zażalenia – po jakim czasie syndyk zejdzie z mi z wynagrodzenia?
    – i ostatnie pytanie – czy po uprawomocnieniu wyroku mogę wnioskować do syndyka zejście z pensji?

Pozdrawiam

Artur

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Odnosząc się kolejno do pytań:
    – tak, wszystko zależy od publikacji w MSIG. Chyba, że wszyscy wierzyciele byli obecni na posiedzeniu, po którym sąd wydał rozstrzygniecie.
    – środki zaskarżenia wnosi się do sądu, nie do syndyka.
    – od razu. Traci on bowiem swoją funkcję. W praktyce to kwestia wysłania do pracodawcy jednego pisma z informacją o zakończeniu postępowania.
    – nie trzeba o nic wnioskować. To jest obowiązek syndyka, który traci już swoją funkcje i nie ma prawa pobrać choćby złotówki.

Lazik123
    Uczestnik

A ile wierzycieli się zglosilo w porównaniu do tychbpodsnych we wniosku? I jakie ma Pan zarobki, że taka duża rata?

albert
    Uczestnik

Witam,
    Miesiąc temu zarówno ja jak i syndyk otrzymaliśmy postanowienie o ustaleniu PSW.
    Do dnia dzisiejszego nie pojawił się wpis w MSiG o ustaleniu PSW.
    W jaki sposób wierzyciele dowiedzą się o ustaleniu PSW przez sąd skoro nie ma takiej informacji w monitorze?

Ile czasu ma syndyk na ogłoszenie postanowienia w monitorze?
    Wydaje mi się, że już powinno być po temacie i powinien już minąć termin na zgłaszanie sprzeciwu, a do tej pory brak informacji. Czy to normalne ?

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Taka informacja w MSiG powinna się pojawić w zasadzie niezwłocznie. Jej brak blokuje bowiem uprawomocnienie się postanowienia. Przypuszczam, że problem jest po stronie MSiG. Ewentualnie proszę skontaktować się z sądem lub syndykiem.

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.