Pomocy

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  100nog@ 2 miesiące, 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy

100nog@
    Participant

Moi drodzy. Jako iz jestem tutaj od calkiem niedawna i jeszcze sprawnie nie potrafie sie poruszac po forum i odszukac odpowiedzi na moje pytania w zwiazku z czym byloby mi bardzo milo jakby ktos z Was pomogł mi ,, zrozumiec” oto taka tresc :3 stycznia 2019 roku zostało wydane Postanowienie – ogłoszenie upadłości z opcją likwidacyjną. Sprawa ma nową sygnature ….i jeszcze :W tej sprawie zostało wydane postanowienie, nie wyrok…. Co to może oznaczać?

Aldonaa
    Participant

Gratulacje 🙂
    Masz ogłoszoną (na posiedzeniu niejawnym) upadłość. Upadłość jest zawsze w formie właśnie postanowienia.
    W tym postanowieniu jest wyznaczony Sędzia-komisarz oraz syndyk – tak ?
    A zmiana sygnatury jest powszechna ( GU zmienia się na GUp).

100nog@
    Participant

Kurcze nie spodziewalam sie takiego obrotu spraw 🙂 myslalam ze tak jak wiekszosc z Was czeka mnie rozprawa na ktora bede musiala sie stawic i zlozyc stosowne wyjasnienia. Jeszcze nie zostal wyznaczony nikt ale to chyba kwestia czasu. A Aldono czy taki wyrok uprawomocnia sie po jakim czadie? I czy ewentualnie to postanowienie moze sie zmienic z jakiegos powodu… pozdrawiam

Aldonaa
    Participant

Uprawomocni się po 7/14 dniach (nie pamiętam jak to jest w przypadku posiedzenia niejawnego). Ale ma moc prawną z dniem ogłoszenia (to jest taka „wyjątkowość” prawna).
    Tego postanowienia o upadłości nikt/nic już nie zmieni. Więc spokojnie.
    Domyślam się, że informację masz z Portalu Informacyjnego Sądu – tak ? Bo postanowienie to otrzymasz listownie.

100nog@
    Participant

Tak. Dokladnie z infolini bo dzwonilam do BOI. No mam madzieje ze jest to postanowienie nieodwracalne 😉 a czy ewentualnie ktorys z wierzycieli moze zaskarzyc to postanowienie? Bo czytalam iz i tak moze byc

Aldonaa
    Participant

Wierzyciele nie mogą tego postanowienia zaskarżyć. Na pewno.
    O Twojej upadłości dowiedzą się dopiero albo z pisma od syndyka albo z ogłoszenia w MSiG.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 miesiące, 1 tydzień temu przez  Aldonaa.

100nog@
    Participant

Dziekuje Ci Aldono za pomoc 🙂 dobrze ze sa tacy zyczliwe osoby na tym forum jak Ty :*

Uzalezniony
    Participant

Domyślam się, że informację masz z Portalu Informacyjnego Sądu – tak ?

U mnie nie było widać w portalu, więc nie wszędzie jest.

100nog@
    Participant

Uzalezniony rozumiem ze rowniez ogloszono upadlosc w Twoim przypadku? A jak dlugo czekales na postanowienie z Sadu?

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.