Podmiot w sprawie – Sąd Cywilny

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Podmiot w sprawie – Sąd Cywilny

Przeglądajasz 13 wpisów - od 1 do 13 (z 13)
 • Autor
  Wpisy
 • #19122
  History2
  Participant

  Chciałem zapytać czy ktoś się z tym spotkał i czego może dotyczyć dodanie podmiotu w sprawie Sądu do spraw cywilnych. Zalogowałem się dziś na portal i zobaczyłem że do mojej sprawy został dodany Sąd do spraw cywilnych z mojego miasta i że wpłynęło jakieś pismo. Wiecie o co może chodzić?

  #19128
  kmaro08
  Participant

  Najlepiej umówić się na oglądanie akt w sądzie i zobaczyć co to dokładnie jest. Ewentualnie spróbować telefonicznie, ale raczej nie powiedzą.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 weeks, 1 day temu przez kmaro08.
  #19134
  Snajper
  Participant

  Jeśli masz dług w Alior banku to zapewne oni

  #19135
  perse
  Participant

  niektórzy wierzyciele mimo,ze są zgłoszeni w upadłości i tak zakładają sprawy w sadzie cywilnym,nie wiem na co liczą,ja tak miałam,oczywiście pisałam sprzeciw i sad oddalał sprawę. czasem wpływa tez sprawa przekazana z e-sadu,jeśli wierzyciel jest wykazany we wniosku o upadłość to nic nie wskóra tak czy inaczej.

  #19144
  Snajper
  Participant

  Czyli mam rozumieć że mogą sobie składać pozwy a i tak nic z tego nie wskuraja?

  #19147
  perse
  Participant

  no tak,jeśli zgłoszeni są do postępowania upadłościowego to jak ci przyjdzie jakiś wyrok sadu cywilnego, cz nawet już komornik(tak było u mnie) piszesz sprzeciw zatłaczając postanowienie o upadłości i informujesz,ze dany wierzyciel został zgłoszony i to załatwia sprawę.ja musiałam wysłać postanowienie komornikowi i tez od razu odstąpił od sprawy.Nie mniej trzeba coś w tym kierunku robić jak już się dostanie postanowienie,samo się nie zrobi.

  #19148
  Snajper
  Participant

  Ok dziękuję za informację z Lublina e sąd już miałem 3 nakazy oczywiście Alior Bank 😉 i teraz sąd cywilny z mojej miejscowości muszę wysłać postanowienie

  #19150
  PolciaK
  Participant

  Snajper
  Nie wiem na jakim jesteś etapie upadłości, ale jeśli masz syndyka to o wszystkim musisz go informować, jeśli masz jakieś sprawy cywilne czy w e sądzie to o wszystkich go poinformuj, ja tak przynajmniej robię, I syndyk też wystosowuje odpowiednie pisma do tych sądów.

  #19161
  kmaro08
  Participant

  Ach ten Alior, jeszcze się nie nauczył 🙂
  Moje zobowiązania u nich, to było jakieś 60-70% moich wszystkich długów. Również uwzględniłem ich we wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, jednak na początku postępowania odezwał się do mnie komornik w celu wyegzekwowania tych wierzytelności. Tak, jak wyżej zostało napisane, wystarczyło postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości. Mało tego, komornik nałożył na bank koszty w wysokości kilkunastu tysięcy złotych 🙂 A w uzasadnieniu było coś, że powinni wiedzieć o mojej upadłości z MSiG i nie powinni z tym wychodzić do komornika.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 weeks, 5 days temu przez kmaro08.
  #19163
  Kevin
  Participant

  Alior to mistrzowie:)
  do mnie jeszcze cały czas dzwonią z windykacji i o niczym nie wiedzą, a ja z nimi nie rozmawiam, bo po co:)

  #19164
  Snajper
  Participant

  Dokładnie dzwoniłem do nich z informacją o upadłości i dalej oni swoje;) i tak nic nie wskuraja jak są podani do upadłości tylko koszta se narobią;)

  #19173
  History2
  Participant

  W moim przypadku to nie Alior bo tam nic nie miałem. Mam do Was pytanie inne, właśnie sąd klepnal mi ostateczny podział masy, ile od tego momentu powinno trwać do PSW??

  #19179

  @History2
  Kilka tygodni lub kilka miesięcy. Różnie bywa, nie ma reguły.

Przeglądajasz 13 wpisów - od 1 do 13 (z 13)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.