Podmiot w sprawie – Sąd Cywilny

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Podmiot w sprawie – Sąd Cywilny

Przeglądajasz 13 wpisów - od 1 do 13 (z 13)
  • Autor
    Wpisy
    History2
    Participant

Chciałem zapytać czy ktoś się z tym spotkał i czego może dotyczyć dodanie podmiotu w sprawie Sądu do spraw cywilnych. Zalogowałem się dziś na portal i zobaczyłem że do mojej sprawy został dodany Sąd do spraw cywilnych z mojego miasta i że wpłynęło jakieś pismo. Wiecie o co może chodzić?

kmaro08
    Participant

Najlepiej umówić się na oglądanie akt w sądzie i zobaczyć co to dokładnie jest. Ewentualnie spróbować telefonicznie, ale raczej nie powiedzą.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 weeks, 1 day temu przez kmaro08.
    Snajper
    Participant

Jeśli masz dług w Alior banku to zapewne oni

perse
    Participant

niektórzy wierzyciele mimo,ze są zgłoszeni w upadłości i tak zakładają sprawy w sadzie cywilnym,nie wiem na co liczą,ja tak miałam,oczywiście pisałam sprzeciw i sad oddalał sprawę. czasem wpływa tez sprawa przekazana z e-sadu,jeśli wierzyciel jest wykazany we wniosku o upadłość to nic nie wskóra tak czy inaczej.

Snajper
    Participant

Czyli mam rozumieć że mogą sobie składać pozwy a i tak nic z tego nie wskuraja?

perse
    Participant

no tak,jeśli zgłoszeni są do postępowania upadłościowego to jak ci przyjdzie jakiś wyrok sadu cywilnego, cz nawet już komornik(tak było u mnie) piszesz sprzeciw zatłaczając postanowienie o upadłości i informujesz,ze dany wierzyciel został zgłoszony i to załatwia sprawę.ja musiałam wysłać postanowienie komornikowi i tez od razu odstąpił od sprawy.Nie mniej trzeba coś w tym kierunku robić jak już się dostanie postanowienie,samo się nie zrobi.

Snajper
    Participant

Ok dziękuję za informację z Lublina e sąd już miałem 3 nakazy oczywiście Alior Bank 😉 i teraz sąd cywilny z mojej miejscowości muszę wysłać postanowienie

PolciaK
    Participant

Snajper
    Nie wiem na jakim jesteś etapie upadłości, ale jeśli masz syndyka to o wszystkim musisz go informować, jeśli masz jakieś sprawy cywilne czy w e sądzie to o wszystkich go poinformuj, ja tak przynajmniej robię, I syndyk też wystosowuje odpowiednie pisma do tych sądów.

kmaro08
    Participant

Ach ten Alior, jeszcze się nie nauczył 🙂
    Moje zobowiązania u nich, to było jakieś 60-70% moich wszystkich długów. Również uwzględniłem ich we wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, jednak na początku postępowania odezwał się do mnie komornik w celu wyegzekwowania tych wierzytelności. Tak, jak wyżej zostało napisane, wystarczyło postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości. Mało tego, komornik nałożył na bank koszty w wysokości kilkunastu tysięcy złotych 🙂 A w uzasadnieniu było coś, że powinni wiedzieć o mojej upadłości z MSiG i nie powinni z tym wychodzić do komornika.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 weeks, 5 days temu przez kmaro08.
    Kevin
    Participant

Alior to mistrzowie:)
    do mnie jeszcze cały czas dzwonią z windykacji i o niczym nie wiedzą, a ja z nimi nie rozmawiam, bo po co:)

Snajper
    Participant

Dokładnie dzwoniłem do nich z informacją o upadłości i dalej oni swoje;) i tak nic nie wskuraja jak są podani do upadłości tylko koszta se narobią;)

History2
    Participant

W moim przypadku to nie Alior bo tam nic nie miałem. Mam do Was pytanie inne, właśnie sąd klepnal mi ostateczny podział masy, ile od tego momentu powinno trwać do PSW??

@History2
    Kilka tygodni lub kilka miesięcy. Różnie bywa, nie ma reguły.

Przeglądajasz 13 wpisów - od 1 do 13 (z 13)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.