Pobieranie przez syndyka części wynagrodzenia.

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Pobieranie przez syndyka części wynagrodzenia.

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Uzalezniony 2 tygodnie, 4 dni temu.

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
  • Autor
    Wpisy

Sebs
    Participant

Dzień dobry.

Chciałbym zapytać się jak wygląda kwestia zajmowania przez syndyka kwoty z pensji.
    Otóż jestem zatrudniony poprzez umowę o pracę na czas określony, zarabiam średnio 3000zł miesięcznie,
    obecnie wynajmuję mieszkanie (zamieszkuję sam) za 1600zł, (kwota razem z czynszem oraz opłatami). Moje pytanie brzmi:
    czy w takiej sytuacji syndyk może zająć 50% z mojego wynagrodzenia? W razie takiego obrotu spraw z pensji zostanie mi
    1500zł wówczas nie będę mógł kontynuować wynajmu gdyż po prostu nie wystarczy mi środków, nie wspominając o pieniądzach
    na egzystencję (żywność itp.). Czy istnieją jakieś konkretne regulacje w takich przypadkach.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Sebs

kazik79
    Participant

Syndyk ma prawo zająć Twoje wynagrodzenie do wysokości najniższego wynagrodzenie lub jeśli zarabiasz więcej do wysokości 50% wynagrodzenia,czyli wynika z tego,co piszesz,że zostanie Ci do wypłaty najniższe wynagrodzenie,tj około 1600 netto.Nie ma znaczenia fakt,że ponosisz duże koszty związane z wynajmem mieszkania.

Uzalezniony
    Participant

Dokładnie 1634 zł na rękę.

Kamil
    Participant

Zapytaj w firmie o możliwość żeby Ci na konto przelewali połowę, a drugą połowę do ręki.

Uzalezniony
    Participant

W czasach gdy każdy może nagrać każdego to raczej przypał. Nie popieram tego, ale teraz takie ku…e życie jest.

Sebs
    Participant

Rozumiem.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i odpowiedź.

Kamil
    Participant

@uzalezniony

Żeby zaproponować taki sposób wypłaty jak napisałem wcześniej, nikt nie musi tłumaczyć dlaczego. Więc jakiekolwiek nagranie będzie nic nie warte bo nie będzie zawierało szczegółów tej prośby.

wek
    Participant

Pracuję na etacie za minimalną, a dodatkowo na umowę zlecenie (zarobki różne, w zależności od miesiąca). Czy w takiej sytuacji syndyk zajmie mi całą kwotę wynagrodzenia z umowy-zlecenia? Byłoby to trochę bez sensu, bo po co miałbym dalej pracować.

Kamil
    Participant

Jeżeli pracujesz mając umowę o pracę kwota wolna od zajęcia to 1663 zł. Jeżeli pracujesz na innej umowie to kwota wolna to 0zł i syndyk zabierze Ci wszystko.

Uzalezniony
    Participant

Jeżeli pracujesz mając umowę o pracę kwota wolna od zajęcia to 1663 zł.

Niby 29 zł to niedużo, ale możesz podać żródło twojej informacji ?.

Kamil
    Participant

2250 zł brutto (1633 zł netto) – komornik musi pozostawić na koncie dłużnika. To samo tyczy się syndyka. Nie mogę przesłać linku bo wyskakuje błąd.

Uzalezniony
    Participant

Wystarczy, że porównasz kwoty jakie wpisałeś. Już wcześniej było

Dokładnie 1634 zł na rękę.

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.