Póba ugody z Wierzycielem (cesja w czasie egzekucji komorniczej)

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Póba ugody z Wierzycielem (cesja w czasie egzekucji komorniczej)

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Autor
    Wpisy
    Romankia70
    Uczestnik

Witam.
    Chciałabym zapytać, że warto próbować się dogadać z wierzycielem wtórnym ?(cesja od SKOK w czasie trwania egzekucji, o cesji poinformował mnie komornik – egzekucja nadal jest skuteczna w świetle obecnych zapisów ustaw).
    W zasadzie pytam za męża , bo szczerze chciałbym uwolnić sie od powiązań z nim w kwestii długów . I tak funkcjonujemy raczej jak partnerzy – współlokatorzy, niż małżeństwo. Chciałabym by mógł zacząć życie beze mnie i bez współodpowiedzialności za podpisany mi niegdys kredyt – obecnie dług. Proszę o ocenę pisma które zamieściłam i ew uwagi czy ma to sens, lub jak zadziałać, by doprowadzić tę egzekucję do końca

PROTEGAT 1 NSFIZ
    (…) PROPOZYCJA POROZUMIENIA
    odnośnie spłaty zadłużenia, umorzenia odsetek i zamknięcie procesu egzekucyjnego
    Zwracam się z prośbą o rozważenie propozycji porozumienia odnośnie spłaty zadłużenia, umorzenia odsetek i odstąpienia od dochodzenia wierzytelności.
    Jestem posiadaczem aktywnego tytułu egzekucyjnego wystawionego dla moją dłużniczkę
    na należność główną w kwocie 123.650,00 PLN Kwota ta bardzo znacznie przekracza zasądzoną
    mi i żonie (solidarnie) kwotę, tj. należność główna 37.741,29 PLN zasądzona dla SKOK Stefczyka – wierzyciela pierwotnego). Do tej pory bezskutecznie próbowałem odzyskać należność od swojej dłużniczki. Wyrok sądu w sprawie jest prawomocny i aktualny, a nakaz zapłaty datuje się od dnia 27.04.2005r.
    Nie jestem obeznany w sposobach dochodzenia należności, ani biegły w sprawach windykowania lub egzekwowania wierzytelności przez organy w tym się specjalizujące, stąd moja niska skuteczność w odzyskiwaniu długu. Ostanie umorzenie egzekucji uznanej przez komornika jako bezskuteczne miało miejsce w dniu 05.09.2018r. Moja dłużniczka pozostaje bezkarna, z aktywną działalnością gospodarczą (rok założenia 2017). Okazałem komornikowi informacje dotyczące znalezionych tropów jej aktywności, zamieszkania, działalności, jednak zapewne jestem zbyt słabym w porównaniu z NSFIZ podmiotem, by skutecznie dochodzić egzekwowania należności.
    Stałem się dłużnikiem SKOK (obecnie PROTEGAT 1) dzięki mojej żonie, której niefortunnie podpisałem zgodę na zaciągnięcie kredytu w SKOK Stefczyka, od którego Wasz Fundusz skupił dług. Nie jestem więc bezpośrednim sprawcą zadłużenia, ponoszę za to konsekwencje zaniedbań żony.
    Dzięki długom żony zostałem też zmuszony do zamknięcia działalności gospodarczej, którą wiele lat prowadziłem. Obecnie próbuję powstać na nogi .
    Proponuję Funduszowi PROTEGAT 1 zawarcie umowy cesji sprzedaży należnej mi od mojej dłużniczki wierzytelności, o której piszę powyżej. Ceną proponowaną przeze mnie jest uznanie całkowitej spłaty pozostającej kwoty długu wynikającej z tytułu Km ……… (ugoda pozasądowa), odstąpienie PROTEGAT 1 od egzekucji z mojego i żony wynagrodzenia, zawarcie porozumienia dotyczącego umorzenia odsetek , oraz odstąpienie od dochodzenia wierzytelności z tytułu odkupionej od SKOK Stefczyka wierzytelności zasądzonej solidarnie na mnie i moją żonę ………. Sądzę, że taki układ jest dla Funduszu sporym zyskiem, biorąc pod uwagę skuteczność PROTEGAT na rynku dochodzenia wierzytelności, a dla mnie (mimo oczywistego zrzeczenia się prawa
    do sprzedawanej wierzytelności) byłby krokiem w nowy etap w życiu, bowiem moja żona pozostanie z innymi jeszcze długami, poza egzekucyjnym tytułem skupionym przez PROTEGAT do SKOK.
    Liczę na przychylność Funduszu PROTEGAT 1 w kwestii sprawy przedstawionej wyżej
    i przyjęcie propozycji ugody. Pozostaję oczekujący na kontakt

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.