Po zlozeniu wniosku

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Po zlozeniu wniosku

Przeglądasz 6 wpisów - od 16 do 21 (z 21)
  • Autor
    Wpisy
  • #16352
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości z zasady nie wywołuje żadnych skutków prawnych. Oznacza to, że nie ma tu żadnych ograniczeń przewidzianych przepisania Prawa upadłościowego. Należyty jedynie uważać na transakcje dokonywane z osobami spokrewnionymi – art. 128 Pr. up.
    Tu nie powinno być żadnych „różnych podejść”. To jest „oczywista oczywistość” dla każdego, kto zna się na prawie upadłościowym.

    #16360
    juan76
    Uczestnik

    Czy taki zapis w umowie kredytowej „W sytuacji powstania naleznosci przeterminowanych upowazniam Bank do pobrania kwoty naleznosci przeterminowanych z dowolnego rachunku bankowego prowadzonego w Banku, ktorego jestem posiadaczem” oznacza ze to dotyczy tylko rachunkow w banku gdzie mam kredyt czy takze rachunkow w innych bankach? Raczej nie sadze zeby ten zapis upowanial do siegania po pieniadze z rachunkow w innych bankach?

    #16366
    tomkasz
    Uczestnik

    Napisane jest „w Banku” z wielkiej litery, co w umowach oznacza, że definicji tego słowa należy poszukać w słowniczku na początku. Na pewno znajdziesz tam słowa „ilekroć mowa jest o Banku, oznacza to…”.

    Poza tym w jaki sposób niby bank miałby Ci ściągnąć środki z innego banku bez komornika?

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 lata, 9 miesięcy temu przez tomkasz.
    #16372
    juan76
    Uczestnik

    Dziękuję za odpowiedź. Bank zdefiniowany jest na poczatku jako konkretny kredytowca w tym orzgpadku mbank choc z mslej litery aczkolwiek w calej umowie przewija sie slowo bank jako ten konkretny. Tez mi sie wydaje ze nie ma takiej mlzliwosci zeby bank mogl cos sciagnac z innego mojego rachunku w innym banku.

    #16375
    juan76
    Uczestnik

    Moj prawnik poradzil mi zaprzestanie jakichkolwiek splat sierzycielom po zlozeniu wniosku bo jedna z przeslanek upadlosci jest niewyplacalnosc dluznika. Ciekawe czy tez tak mieliscie? Ja bym wolal choc raty kredytow placic by w razie nieuzyskania upadlosci nie zostac z wypowiedzianymi wszystkimi umowami. W ogole przeraza mnie sytuacja gdy sad nie daje tej upadlosci Co wtedy taki czlowiek ma zrobic Jak ma zyc dalej. I moze ktos sie podzieli reakcjami pracodawcow na upadlosc konsumencka pracownika?

    #16376
    Anonim
    Nieaktywne

    Skoro prawnik Ci powiedział żeby nie płacić oraz użytkownicy tego forum, to czemu szukać dziury w całym? Według mnie, jakakolwiek spłata, to wyrzucanie pieniędzy w błoto oraz ryzyko działania na szkodę wierzycieli, których nie spłacasz (faworyzujesz jednych kosztem drugich).
    Nie wiem czy w nowych przepisach się to zmieniło, sądzę że nie, odnośnie wymagalności wszystkich zobowiązań w momencie ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Co da facto jak dla mnie jest tożsame z wypowiedzeniem tego kredytu.

Przeglądasz 6 wpisów - od 16 do 21 (z 21)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.