Po ustaleniu planu spłaty

Ten temat zawiera 85 odpowiedzi, ma 17 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  anheros 4 miesiące, 4 tygodnie temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 86)
 • Autor
  Wpisy
 • #2396

  Piotr
  Participant

  Cześć, Wiecie może jak wygląda sprawa z odblokowaniem rachunku bankowego mając prawomocne postanowienie o planie spłaty wierzycieli? Czy banki sobie z tym radzą i ile to trwa czasu? Mnie akurat konkretnie interesuje mbank i bzwbk.

  #2445

  Proszę udać się do placówki banku z prawomocnym postanowieniem i nie powinno być problemu. Niemniej banki mogą mieć jakieś własne wewnętrzne procedury, tak jak w przypadku blokowania rachunków bankowych po ogłoszeniu upadłości.

  #2523

  emma
  Participant

  Witam Panie Mecenasie mam pytanie jestem po ustaleniu planu spłaty postanowienie uprawomocnione, syndyk przesłał pismo do pracodawcy o zwolnieniu wynagrodzenia , proszę go aby przesłał również informację do urzędu skarbowego , gdyż jeśli tego nie zrobi nie otrzymam zwrotu z ulgi na dzieci. Odmówił powiedział , żebym sobie napisała sama bo on już nie jest formalnie syndykiem , . Pytam czy to należy do moich obowiązków czy jego , przecież gdy napiszę do urzędu skarbowego sama nie uwzględnią tego .

  #2527

  Piotr
  Participant

  @emma
  Możesz napisać jak wyszło w końcu z Twoim uprawomocnieniem planu spłaty? Ile czasu trwało bo chyba tam były jakieś komplikacje, ktoś się odwołał? Dobrze kojarzę?

  #2528

  Niestety syndyk ma racje. Z dniem uprawomocnienia się postanowienia nastąpiło formalne zakończenie postępowania upadłościowego i jego funkcja „wygasał”. Nie ma on już żadnych obowiązków związanych z postępowaniem – syndyka po prostu już nie ma.
  Dlaczego urząd skarbowy ma tego nie uwzględnić? Pani postępowanie upadłościowe zostało formalnie zakończone. Wystarczy do takiego pisma załączyć przynajmniej kserokopię prawomocnego postanowienia. Teraz to już Pani w pełni kontroluje swoje sprawy.

  #2557

  emma
  Participant

  Niestety nawet po ustaleniu planu spłaty wierzyciele nie zapominają o nas Panie Mecenasie prosze o radę otóz jeden z wierzycieli przekazał sprawę do kancelarii windykacyjnej ,wierzytelność nie była ujęta na liście ale sąd który wydał nakaz zapłaty umorzył postępowanie bo otrzymał informację o upadłości. Pod koniec postępowania przesłałam to wezwanie do zapłaty syndykowi ale powiedział ze tego nie ujmie na liście wierzytelności. Na rozprawie sędzina powiedziała ze w trakcie planu spłaty nie moga się toczyć postepowania przeciwko mnie na postanowieniu mam zapisane że zobowiązania ujęte w planie spłaty zostana umorzone w 95 % a te nie ujete w planie spłaty powstałe przed dniem ogłoszenia upadlości w 100 %.Czy to mnie chroni przed egzekucja komorniczą. Bardzo proszę o odpowiedź.

  #2558

  anheros
  Participant

  Chronią, ale o swoje trzeba walczyć. Bezczynność działa zawsze na niekorzyść.

  #2566

  Tak, wierzyciele nie mają prawa wszczynać postępowań egzekucyjnych. W razie gdyby taka sytuacja miała miejsce od razu trzeba reagować.

  #2594

  emma
  Participant

  Panie Mecenasie a co w przypadku kiedy wierzyciela nie było na liście wierzytelności wierzyciel mnie straszy że jeśli nie był ujęty na liście to będzie dochodził swojego . Tytuł egzekucyjny został wcześniej umorzony teraz wykupiła go inna kancelaria windykacyjna. A jeśli skierują sprawę do komornika a ten wyśle mi do pracy zajęcie wynagrodzenia. Mam im wysłać postanowienie o moim planie spłaty ale w nim nie ma mowy o tym że w okresie planu spłaty nie ma prawa egzekucji jest tylko zapis że pozostałe zobowiązania nie ujęte na liście wierzytelności zostaną umorzone w całości.Co zrobić jeśli wierzycielowi to nie wystarczy czy mam pisać do sądu. Pod koniec postępowania przedstawiłam ten tytuł syndykowi ale powiedział , że nie mam tam adresu wierzyciela więc nie dołączy tego do listy wierzycieli.

  #2618

  Piotr
  Participant

  Panie Mecenasie, czy możliwe jest że przez miesiąc czasu po posiedzeniu o planie spłaty z sądu nie wyszła jeszcze informacja z treścią postanowienia do wierzycieli?

  #2619

  michal.333
  Participant

  Jak najbardziej jest to możliwe. Sądy uczą cierpliwości do granic możliwości

  #2624

  emma
  Participant

  @piotr nie jest to możliwe ale łatwo to sprawdzić dzwoniąc do sądu na informację lub idąc do sadu , można poprosić o akta do czytelni i zwyczajnie sprawdzić w aktach. Ja dzwoniłam na informację i na bieżąco udzielali mi informacji o sprawie teraz wszystko jest w systemie więc łatwo sprawdzić a poza tym sąd ma określony termin w którym musi to wysłać

  #2626

  Piotr
  Participant

  @emma a Ty myślisz że co ja zrobiłem? Ani w informacji w sądzie ani w systemie tego nie ma. I mówią ze nie wiedzą dlaczego nie ma i nie mogą też znaleźć informacji o dacie przekazania postanowienia wierzycielowi. A jaki mają czas na wysłanie postanowienia do wierzycieli?

  #2632

  emma
  Participant

  @ piotr zwyczajnie udaj się do sądu i przejrzyj akta sprawy tam powinna być na postanowieniu adnotacja sędziego co do czasu rozesłania zawiadomień i uprawomocnienia przynajmniej u mnie tak było. Zapytam z ciekawości ile ci przyłożyli w planie spłaty.

  #2633

  emma
  Participant

  Panie Mecenasie ja mam kolejne pytanie co zrobić w sytuacji kiedy mam ustalony plan spłaty na ostatniego w miesiącu tymczasem zapowiada się że nie dostanę na czas wynagrodzenia , jest to moja pierwsza rata nie miałam jeszcze normalnej pensji bez potrącenia syndyka zwyczajnie nie mam pieniędzy co robić ? Myślę sobie że chyba lepiej pożyczyć ale jeśli będzie się to powtarzać

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 86)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.