Po ustaleniu planu spłaty

Ten temat zawiera 85 odpowiedzi, ma 17 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  anheros 2 miesiące temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 86)
  • Autor
    Wpisy

Piotr
    Participant

Cześć, Wiecie może jak wygląda sprawa z odblokowaniem rachunku bankowego mając prawomocne postanowienie o planie spłaty wierzycieli? Czy banki sobie z tym radzą i ile to trwa czasu? Mnie akurat konkretnie interesuje mbank i bzwbk.

Proszę udać się do placówki banku z prawomocnym postanowieniem i nie powinno być problemu. Niemniej banki mogą mieć jakieś własne wewnętrzne procedury, tak jak w przypadku blokowania rachunków bankowych po ogłoszeniu upadłości.

emma
    Participant

Witam Panie Mecenasie mam pytanie jestem po ustaleniu planu spłaty postanowienie uprawomocnione, syndyk przesłał pismo do pracodawcy o zwolnieniu wynagrodzenia , proszę go aby przesłał również informację do urzędu skarbowego , gdyż jeśli tego nie zrobi nie otrzymam zwrotu z ulgi na dzieci. Odmówił powiedział , żebym sobie napisała sama bo on już nie jest formalnie syndykiem , . Pytam czy to należy do moich obowiązków czy jego , przecież gdy napiszę do urzędu skarbowego sama nie uwzględnią tego .

Piotr
    Participant

@emma
    Możesz napisać jak wyszło w końcu z Twoim uprawomocnieniem planu spłaty? Ile czasu trwało bo chyba tam były jakieś komplikacje, ktoś się odwołał? Dobrze kojarzę?

Niestety syndyk ma racje. Z dniem uprawomocnienia się postanowienia nastąpiło formalne zakończenie postępowania upadłościowego i jego funkcja „wygasał”. Nie ma on już żadnych obowiązków związanych z postępowaniem – syndyka po prostu już nie ma.
    Dlaczego urząd skarbowy ma tego nie uwzględnić? Pani postępowanie upadłościowe zostało formalnie zakończone. Wystarczy do takiego pisma załączyć przynajmniej kserokopię prawomocnego postanowienia. Teraz to już Pani w pełni kontroluje swoje sprawy.

emma
    Participant

Niestety nawet po ustaleniu planu spłaty wierzyciele nie zapominają o nas Panie Mecenasie prosze o radę otóz jeden z wierzycieli przekazał sprawę do kancelarii windykacyjnej ,wierzytelność nie była ujęta na liście ale sąd który wydał nakaz zapłaty umorzył postępowanie bo otrzymał informację o upadłości. Pod koniec postępowania przesłałam to wezwanie do zapłaty syndykowi ale powiedział ze tego nie ujmie na liście wierzytelności. Na rozprawie sędzina powiedziała ze w trakcie planu spłaty nie moga się toczyć postepowania przeciwko mnie na postanowieniu mam zapisane że zobowiązania ujęte w planie spłaty zostana umorzone w 95 % a te nie ujete w planie spłaty powstałe przed dniem ogłoszenia upadlości w 100 %.Czy to mnie chroni przed egzekucja komorniczą. Bardzo proszę o odpowiedź.

anheros
    Participant

Chronią, ale o swoje trzeba walczyć. Bezczynność działa zawsze na niekorzyść.

Tak, wierzyciele nie mają prawa wszczynać postępowań egzekucyjnych. W razie gdyby taka sytuacja miała miejsce od razu trzeba reagować.

emma
    Participant

Panie Mecenasie a co w przypadku kiedy wierzyciela nie było na liście wierzytelności wierzyciel mnie straszy że jeśli nie był ujęty na liście to będzie dochodził swojego . Tytuł egzekucyjny został wcześniej umorzony teraz wykupiła go inna kancelaria windykacyjna. A jeśli skierują sprawę do komornika a ten wyśle mi do pracy zajęcie wynagrodzenia. Mam im wysłać postanowienie o moim planie spłaty ale w nim nie ma mowy o tym że w okresie planu spłaty nie ma prawa egzekucji jest tylko zapis że pozostałe zobowiązania nie ujęte na liście wierzytelności zostaną umorzone w całości.Co zrobić jeśli wierzycielowi to nie wystarczy czy mam pisać do sądu. Pod koniec postępowania przedstawiłam ten tytuł syndykowi ale powiedział , że nie mam tam adresu wierzyciela więc nie dołączy tego do listy wierzycieli.

Piotr
    Participant

Panie Mecenasie, czy możliwe jest że przez miesiąc czasu po posiedzeniu o planie spłaty z sądu nie wyszła jeszcze informacja z treścią postanowienia do wierzycieli?

michal.333
    Participant

Jak najbardziej jest to możliwe. Sądy uczą cierpliwości do granic możliwości

emma
    Participant

@piotr nie jest to możliwe ale łatwo to sprawdzić dzwoniąc do sądu na informację lub idąc do sadu , można poprosić o akta do czytelni i zwyczajnie sprawdzić w aktach. Ja dzwoniłam na informację i na bieżąco udzielali mi informacji o sprawie teraz wszystko jest w systemie więc łatwo sprawdzić a poza tym sąd ma określony termin w którym musi to wysłać

Piotr
    Participant

@emma a Ty myślisz że co ja zrobiłem? Ani w informacji w sądzie ani w systemie tego nie ma. I mówią ze nie wiedzą dlaczego nie ma i nie mogą też znaleźć informacji o dacie przekazania postanowienia wierzycielowi. A jaki mają czas na wysłanie postanowienia do wierzycieli?

emma
    Participant

@ piotr zwyczajnie udaj się do sądu i przejrzyj akta sprawy tam powinna być na postanowieniu adnotacja sędziego co do czasu rozesłania zawiadomień i uprawomocnienia przynajmniej u mnie tak było. Zapytam z ciekawości ile ci przyłożyli w planie spłaty.

emma
    Participant

Panie Mecenasie ja mam kolejne pytanie co zrobić w sytuacji kiedy mam ustalony plan spłaty na ostatniego w miesiącu tymczasem zapowiada się że nie dostanę na czas wynagrodzenia , jest to moja pierwsza rata nie miałam jeszcze normalnej pensji bez potrącenia syndyka zwyczajnie nie mam pieniędzy co robić ? Myślę sobie że chyba lepiej pożyczyć ale jeśli będzie się to powtarzać

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 86)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.