po sprzedazy ulamkowej czesci

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej po sprzedazy ulamkowej czesci

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Autor
    Wpisy
  • #12660
    majka
    Uczestnik

    witam serdecznie prosze mi powiedziec czy po sprzedazy udzialu kupil wspolwlasciciel syn nalezy mi sie kwota na wynajecie mieszkania?dodam ze musze sie wyprowadzic poniewaz sytuacja mnie zmusza z synem nie mam dobrego kontaktu.czy musze uowodnic sedziemu ze mieszkam gdzie indziej?narazie mieszkam tutaj bo nie mam srodkow na wyprowadzke

    #12663
    Anonim
    Nieaktywne

    @majka
    Czy ja coś pokręciłam – czy Ty masz już zakończone postępowanie i umorzenie zobowiązań bez ustalenia PSW ?

    #12664
    majka
    Uczestnik

    maż moj ma zakonczone

    #12665
    majka
    Uczestnik

    ja mialam ulamek nieruchomosci i zostal sprzedany w grudniu 2018 .upadlosc trwa ponad 3 lata.

    #12667
    Anonim
    Nieaktywne

    To trzeba złożyć „wniosek o wydzielenie z masy upadłości kwoty na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych” – zanim syndyk podzieli masę między wierzycieli.
    Problemem może tez być jeden z warunków przyznania tj. konieczne jest zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych upadłego i osób pozostających na jego utrzymaniu. I tu – ocena syndyka. I oczywiście Sędziego-komisarza. Posiedzenie będzie niejawne.
    Warto jednak wnioskować (2 egz.)

    #12668
    majka
    Uczestnik

    zawnioskowalam zaraz po sprzedazy.chodzi mi o to czy sad bedzie wymagal ode mnie oswiadczenia czy czegos ze juz tu nie mieszkam

    #12669
    Anonim
    Nieaktywne

    Zamieszkiwanie – to jest kolejny warunek. Dla Sądu wystarczającym (chyba) będzie potwierdzenie przez syndyka, że tam mieszkasz.

    #12670
    majka
    Uczestnik

    nie zrozumialysmy sie.mieszkam tu caly czas ale chodzi mi o to czy musze sie wyprowadzic zeby otrzymac ta pomoc.syndyk cos mowil ze powinnam sie wyprowadzic inaczej nie dostane.problem w tym ze nie mam gdzie i za co

    #12671
    majka
    Uczestnik

    wyprowadze sie wtedy gdy bede miala srodki .

    #12672
    Anonim
    Nieaktywne

    To, że wciąż tam mieszkasz – to dla takiego wniosku jest dobrze.
    Może syndyk miał na myśli inną sytuację gdzie upadły musi się wyprowadzić aby syndyk mógł to sprzedać.
    W Twoim przypadku jest inaczej. Nowym właścicielem całości jest syn i to on decyduje.

    #12673
    majka
    Uczestnik

    bardzo dziekuje.czyli teraz tylko czekac na decyzje sedziego

    #12675
    moskit
    Uczestnik

    Syndykowi najprawdopodobniej się pomieszało z sytuacją, w której upadły występuje o zaliczkę na pokrycie kosztów związanych z zaspokojeniem potrzeb mieszkaniowych. Tam jest mowa o opuszczeniu lokalu/domu.
    Ja widzę w tej sytuacji jedno zagrożenie. Sędzia może podejrzewać, że będziesz dalej mieszkać sobie u syna, a wniosek był tylko po to, aby wyciągnąć dodatkową kasę.

    #12678
    majka
    Uczestnik

    syn moze zlozyc oswiadczenie ze mam sie wyprowadzic .

    #12679
    majka
    Uczestnik

    mam trudna sytuacje nie zyje z synem dobrze nie bylo dobrze juz wczesniej .nie bede mowic o szczegolach.wiec mam wyladowac na bruku zima bo sedziowi sie wydaje ?i podejrzewa?

    #12680
    majka
    Uczestnik

    mialo byc sędziemu * literowka przepraszam

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.