Po sprzedaży samochodu

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Po sprzedaży samochodu

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #926
  anodaram
  Participant

  Witam
  W ramach likwidacji mojego majątku syndyk dokonał zbycia mojego samochodu. Czy ma on obowiązek przedstawić mi kopię umowy sprzedaży? Chciałbym dopełnić formalności – zgłosić sprawę w wydziale komunikacji i u ubezpieczyciela, ale syndyk twierdzi, że nic nie muszę robić. Wydaje mi się to trochę dziwne, bo niedopełnienie tych formalności nie wiąże się z zawieraniem jakichkolwiek zobowiązań, co więcej – stwarza dodatkowe ryzyka: jeżeli chociażby nowy właściciel nie zarejestruje auta, ewentualne mandaty za parkowanie czy z fotoradarów będą szły na moje konto, a ubezpieczyciel przedłuży OC na kolejny rok. No chyba, że sprawami takimi zajmuje się syndyk…
  Proszę o info
  Pozdrawiam

  #942

  Wszelkich formalności związanych w kwestiami majątkowymi i prawnymi odnoszącymi się do osoby upadłego podejmuje syndyk, a nie upadły.
  Taka umowa powinna zostać Panu udostępniona do wglądu, jeżeli sobie Pan tego zażyczy.

  #945
  anodaram
  Participant

  Dziękuję za informację

  #1022
  anodaram
  Participant

  Z jakiego przepisu wynika obowiązek syndyka udostępnienia do wglądu umowy dot. zbycia samochodu? Na moją prośbę syndyk poinformował jedynie, że auto zostało sprzedane, nie chciał natomiast przedstawić umowy…

  #1023
  marko
  Participant

  Mój samochód zezłomowano a urząd ścigał mnie o tablice rej. , dowód i kartę pojazdu. Na szczęście mam ludzkiego i profesjonalnego w każdym calu syndyka i po otrzymaniu informacji o zaistniałej sytuacji dopełnił formalności. Pamiętajcie o OC bo będziecie musieli opłacić kolejna składkę jeżeli nie poinformujecie ubezpieczyciela (wypowiedzenie umowy OC – wzory w internecie). Ważne jest aby wszystko co robicie uzgadniać z syndykiem i nie robić nic samemu. Ps. zachowujcie sms-y i e-maile kontaktując się z syndykiem, bo w razie „W” to też jakiś dowód na wasz kontakt lub jego brak. Rozmowa telefoniczna to zdanie przeciwko zdaniu. A zdanie dłużnika nie jest niestety ważniejsze a zawsze mniej ważne.
  Pozdrawiam.
  Jak coś to pytajcie może pomogę bo Mi też ktoś dobry pomógł.

  #1026

  Nie ma żadnego konkretnego przepisu. Zawierane umowy i sprawozdania ze swojej działalności składa on do akt sprawy. Proszę przjść się do sądu i przejrzeć akta. Umowa powinna być w aktach.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.