Po sprzedaży samochodu

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Po sprzedaży samochodu

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
    anodaram
    Participant

Witam
    W ramach likwidacji mojego majątku syndyk dokonał zbycia mojego samochodu. Czy ma on obowiązek przedstawić mi kopię umowy sprzedaży? Chciałbym dopełnić formalności – zgłosić sprawę w wydziale komunikacji i u ubezpieczyciela, ale syndyk twierdzi, że nic nie muszę robić. Wydaje mi się to trochę dziwne, bo niedopełnienie tych formalności nie wiąże się z zawieraniem jakichkolwiek zobowiązań, co więcej – stwarza dodatkowe ryzyka: jeżeli chociażby nowy właściciel nie zarejestruje auta, ewentualne mandaty za parkowanie czy z fotoradarów będą szły na moje konto, a ubezpieczyciel przedłuży OC na kolejny rok. No chyba, że sprawami takimi zajmuje się syndyk…
    Proszę o info
    Pozdrawiam

Wszelkich formalności związanych w kwestiami majątkowymi i prawnymi odnoszącymi się do osoby upadłego podejmuje syndyk, a nie upadły.
    Taka umowa powinna zostać Panu udostępniona do wglądu, jeżeli sobie Pan tego zażyczy.

anodaram
    Participant

Dziękuję za informację

anodaram
    Participant

Z jakiego przepisu wynika obowiązek syndyka udostępnienia do wglądu umowy dot. zbycia samochodu? Na moją prośbę syndyk poinformował jedynie, że auto zostało sprzedane, nie chciał natomiast przedstawić umowy…

marko
    Participant

Mój samochód zezłomowano a urząd ścigał mnie o tablice rej. , dowód i kartę pojazdu. Na szczęście mam ludzkiego i profesjonalnego w każdym calu syndyka i po otrzymaniu informacji o zaistniałej sytuacji dopełnił formalności. Pamiętajcie o OC bo będziecie musieli opłacić kolejna składkę jeżeli nie poinformujecie ubezpieczyciela (wypowiedzenie umowy OC – wzory w internecie). Ważne jest aby wszystko co robicie uzgadniać z syndykiem i nie robić nic samemu. Ps. zachowujcie sms-y i e-maile kontaktując się z syndykiem, bo w razie „W” to też jakiś dowód na wasz kontakt lub jego brak. Rozmowa telefoniczna to zdanie przeciwko zdaniu. A zdanie dłużnika nie jest niestety ważniejsze a zawsze mniej ważne.
    Pozdrawiam.
    Jak coś to pytajcie może pomogę bo Mi też ktoś dobry pomógł.

Nie ma żadnego konkretnego przepisu. Zawierane umowy i sprawozdania ze swojej działalności składa on do akt sprawy. Proszę przjść się do sądu i przejrzeć akta. Umowa powinna być w aktach.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.