Po spłacie wierzycieli

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Po spłacie wierzycieli

Przeglądajasz 4 wpisy - od 16 do 19 (z 19)
  • Autor
    Wpisy
    Wiosna2019
    Participant

zabrano mi mieszkanie po rodzicach

Dlaczego do tego doprowadziłeś, nie można było jakoś wcześniej temu zaradzić ?.

Pilot
    Participant

Jak jestem w trakcie upadłości i otrzymuję spadek, nie darowiznę po nagle zmarłych rodzicach w tym przypadku mieszkanie wchodzi w skład masy upadłościowej. Czy każdy jest pewny że, dożyje jutra. Mnie spotkała tragedia. No jak można zaradzić?

Wiosna2019
    Participant

Wcześniej można było, rodzic(e) powinni napisać testament na kogoś tobie zaufanego.

zarow_0709
    Participant

Dzień dobry,
    mam w ręku

„Postanowienie Sądu z 17.grudnia 2019 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy w postepowaniu upadłościowym (z mojego wniosku ) w upadłości likwidacyjnej i Sąd POSTANOWIŁ :
    1. ustalic plan splaty wierzycieli w ten sposób, że ….
    2. pierwsza rata…
    3. kolejnych 11 rat …
    4. okres, w którym upadła bedzie zobowiązania spłacać…
    5. pozostałą część zobowiazań uznanych na liście wierzytelności i nie spłaconych na zasadach wskazanych w punktach 1-4 oraz wszystkie inne zobowiazania upadłej powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości(data postanowienia o ogłoszeniu upadłości) umorzyć po wykonaniu planu spłaty wierzycieli”

W dalszej części jest także uzasadnienie do powyższego postanowienia.

Klauzulę prawomocności nadano 04.lutego 2020

a ja dokonałam wpłat sum wyszczególnionych w Postanowieniu na wskazane konta wierzycieli , przy czym uregulowałam juz wszelkie wierzytelności na co mam dowody wpłat potwierdzane przez placówki pocztowe za pośrednictwem których przekazywałam należne sumy

A W ZWIAZKU Z POWYZSZYM zastanawiam się, Panie Mecenasie, czy mam wystąpić z WNIOSKIEM O STWIERDZENIE WYKONANIA PLANU SPŁATY WIERZYCIELI ? i co z tzw. SPRAWOZDANIEM ?? czy mnie to obowiązuje i w jakiej formie (?) http://xn--upadokonsumencka-z4b47hvn.com.pl/wp-content/uploads/2020/05/Wniosek-o-stwierdzenie-wykonania-planu-sp%C5%82aty-wierzycieli.pdf
    Bardzo proszę o odpowiedź albowiem na stałe zamieszkuję na drugiej półkuli i rozliczam sie z fiskusem poza Polską co znacznie wszystko utrudnia jeśli chodzi o kontakt… Do dzisiaj na adres w Polsce mimo monitów nie wpłynęło prawomocne Postanowienie Sądu, a Sąd twierdzi ze jest zwracane (??), nadal w związku z brakiem tego postanowienia z klauzulą prawomocności nie mogę wyegzekwować przesłania na moje konto za granicami Polski środków zgromadzonych na koncie ponoc nie sposób ich „przepisać” bo to co wysłała kancelaria Syndyka czyli odpis uprawomocnionego postanowienia nie jest „moje”??), a poza tym mimo decyzji o wycofaniu blokad syndyka m.in. na pocztach w Polsce – nadal nie dociera korespondencja np. z zakładu emerytalnego , który usiłował mi przekazać kilka dokumentów w związku z waloryzacją emerytury itd.

Nadmieniam, że nie jestem w stanie określić kiedy będę mogła przylecieć do Polski, bo znów otrzymałam informację że została anulowana moja rezerwacja na sierpień br.

Bardzo mi zależy aby wreszcie po prawie 5 latach zakończyło się to postępowanie i dlatego proszę pilnie o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 16 do 19 (z 19)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.