Po spłacie wierzycieli

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Po spłacie wierzycieli

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 19)
  • Autor
    Wpisy
    Pilot
    Participant

Syndyk wpłacił na konto wierzycieli należne im pieniądze.Czy tu kończy się jego rola? Kiedy i w jaki sposób dowiem się że upadłość została zakończona.

Co do zasady postępowanie kończy uprawomocnienie się postanowienia w przedmiocie planu spłaty wierzycieli.

Pilot
    Participant

Bardzo dziękuję, jeszcze jedno pytanie czy takie postanowienie otrzymam?

Tak. Wcześniej nawet odbędzie się rozprawa. A jeszcze wcześniej będzie trzeba złożyć wniosek w tej sprawie. Wszytsko już było omawiane na forum i blogu. Proszę poczytać.

Pilot
    Participant

czytam, dziękuję serdecznie za pomoc!

Pilot
    Participant

Upadłość na początku 2017 roku. Przeliczyłem od 2 lat i 5 miesięcy wynajmuję mieszkanie . Moje syndyk sprzedał w lipcu 2019 roku z
    z całym wyposażeniem. A nowy właściciel wprowadził się w listopadzie 2019, wierzyciele spłaceni. Przez 2 lata nie oglądałem telewizji, bo nie chciałem zawierać żadnych umów i nie miałem telewizora. Teraz od nowa kupuję rzeczy niezbędne do egzystencji. Żal mi tego co zostawiłem, ale co mogłem sam. Przez 2 lata syndyk mi zabierał połowę wynagrodzenia za pracę. Żyłem kromką chleba i biletem, by dojechać do pracy, cały czas pracuję!!! Dalej nie mam nawet własnego kąta,czegoś własnego.Syndyk zażądał 25.000 zł za swoje czynności,
    bo przy jednemu upadłemu, bardzo się namęczył. Sam nie wiem ile dalej potrwa.

Pilot
    Participant

To chyba nie ma sensu, jak mam tak dalej czekać. Syndyk nie odbiera telefonu ode mnie. Jedynie na smsa odpisuje ze, nie udziela porad prawnych,czy można to gdzieś zgłosić Panie Mecenasie?

Howard80
    Participant

A złożyłeś wniosek do sądu?

Pilot
    Participant

Nie, jaki wniosek?

Pilot
    Participant

Jestem sam, czytałem dużo, ale przez 3 lata ileż można, nie znam się na prawie sądowym. Wszystko jest ukrywane przede mną. Mieszkam w innym mieście. Mam 2,5 godziny aby dojechać do czytelni akt aby dowiedzieć się czegokolwiek o swojej sprawie. Teraz nie pojadę, bo wirus. Plany były po pierwsze, pojechać na cmentarz,na grób rodziców, zaplanowane na luty, marzec.Nie stać mnie na wynajęcie adwokata.n
    Ale sprawa już jeż przewlekła, za długo się to dzieje, zabrano mi mieszkanie po rodzicach. Chyba pod most pójdę, albo może na most ze sznurem.

Howard80
    Participant

Mecenas wszystko wyraźnie opisał na blogu a i na forum często ludzie o tym piszą….
    Chodzi o wniosek o umorzenie zobowiązań bez ustalania planu spłaty wierzycieli. Wpisz sobie w google i na blogu mecenasa będziesz miał ściągę jak to zrobic

Pilot
    Participant

Ja już dawno mam spłaconych wierzycieli, a plan spłaty z 2019 roku. Już nie mam żadnych zobowiązań, tylko nie wiem jak długo jeszcze.

Aldonaa
    Participant

Jeżeli wszyscy wierzyciele CAŁKOWICIE zostali spłaceni z masy + oczywiście wystarcza w masie środków na wszystkie koszty postępowania – to ja bym napisała do sędziego-komisarza (w 2-ch egz.) pismo z prośbą o wyrażenie zgody na odstąpienie przez syndyka od dalszego dokonywania potrąceń z wynagrodzenia. No i krótkie uzasadnienie.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 months, 2 weeks temu przez Aldonaa.
    Pilot
    Participant

Już nie ma potrącenia z wypłaty. Całkowicie nie rozumiem, dlaczego nie zakończy postępowania upadłościowego. Czy robi mi na złość?

Aldonaa
    Participant

Całkowicie to znaczy że, spłacono wierzycielom tyle ile wynikało z zatwierdzonej listy wierzytelności. To są rzadkie przypadki, że masa
    pokrywa całe zadłużenie.
    Gdybyś o tym napisał to ja bym niepotrzebnie się tu nie produkowała.
    Przewlekłość (nie ma tu żadnej złośliwości) dotyka wielu upadłych, nie tylko Ciebie.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 19)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.