Plan spłaty wierzycieli

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Plan spłaty wierzycieli

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #17473
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam jestem dopiero na początku drogi upadłości syndyk ma sprzedać moje mieszkanie oprócz tego zabiera mi 25% emerytury dorabiam ale z tego nie zabiera mi nic bo nie mam najniższej krajowej mam pytanie czy jak się ustala plan splaty to czy przy planie spłaty miga mi potrącane więcej niż 25% emerytury i wynagrodzenie ?

    #17474
    Anonim
    Nieaktywne

    jak masz już prawomocny plan spłat ustalony i orzeczony przez sad to nie ma już żadnych potraceń,syndyk znika i już niczego ci zabiera,to ty sama będziesz spłacać plan spłat zgodnie z tym co postanowi sad,ale to jeszcze długa droga do planu spłat,najpierw syndyk musi sporządzić listę wierzytelności i sprzedać mieszkanie.W każdym bądź razie jak już doczekasz planu spłat- syndyk kończy postępowanie i niczego nikt ci już nie potrąca, niestety jak się ma majątek to może to potrwać długo zanim ustalą plan spłaty.

    #17475
    Anonim
    Nieaktywne

    a wysokość i okres planu spłaty ustala sąd i nikt nie przewidzi w jakiej wysokości sad ustali go w twoim wypadku i na jak długo,poczytaj sobie jakie raty maja inni ,rozpiętość jest duża,będzie to zależeć od twojej sytuacji życiowej i możliwości zarobków.

    #17476
    Anonim
    Nieaktywne

    No właśnie nie mogę na forum nigdzie znaleźć ile sąd ludziom mniej więcej zasądza a mam jakieś 6 tys przy czym w tym 1000 tys z pracy ale nie wiem jak.dlufo ja będę miał kosztu utrzymania na poziomie 4700 żona ma jeszcze 700 zł emerytury ale nie wiem czy sąd jej emeryturę też będzie.licxyl jak ona o długach nie wiedziała a od dnia upadłości jest rozdzielność

    #17478
    Anonim
    Nieaktywne

    ja mam np 200 zł na 36 rat przy najniżej krajowej,ale sąd brał na koniec pod uwagę zarobki męża, mimo ze on nic do upadłości nie ma, natomiast jeśli mieszkacie razem,prowadzicie wspólne gospodarstwo itd, to wiadomo,ze współmałżonek ponosi tez koszty życia i opłat,dlatego bierze się to po uwagę. Rożne są plany spłat,widziałam nawet 900 zł,choć to raczej rzadkość.

    #17481
    Anonim
    Nieaktywne

    Bo część dochodu mam z emerytury ale część mam z pracy tylko że dochód z pracy nie jest w stałej kwocie raz jest to 800zl a raz 1100 różnie zalezy od przepracowanych dni i boje się że sed będzie na tej pracy bazował i jak ja ja później stawce ale zarobię mniej to brakiem mi na życie a mam schorowanaa żonę na utrzymaniu która jest trwałe niezdolna do pracy

    #17482
    Anonim
    Nieaktywne

    A mieszkanie idzie na sprzedaż i musimy jeszcze coś wynająć

    #17666
    Anonim
    Nieaktywne

    Miałem rozprawę w Sądzie o ustalenie planu spłaty i wszystko mi się powiodło w tej sprawie. Drugiego lutego Sąd wydał wyrok w tej sprawie. Mam pytanko. Od kiedy mam zacząć realizować plan spłaty?

    #17667
    Anonim
    Nieaktywne

    wszystko powinno być na wyroku o ustaleniu PSW,kwoty,komu, ile i termin od kiedy masz spłacać,mi sad dał np 3 mce od ogłoszenia planu spłat,wyznaczono dokładna datę od kiedy mam spłacać.

    #17668
    Kevin
    Uczestnik

    musisz sie wczytac w postanowienie, tam wszystko powinno byc napisane, ale nie musi byc dokladnej daty, ze od tego i tego dnia masz splacac, tylko bedzie np. do dnia 10 kazdego miesiaca poczawszy od miesiaca po uprawmocnieniu sie postanowienia, cos takiego, wiec jak sad wydal postanowenie 2.02 to moim zdaniem powinienes zaczac splacac od marca (oczywiscie jak zaden wierzyciel sie nie zazalil na to postanowienie), najlepiej wklej tutaj to postanowienie zakrywajac dane osobowe i Ci powiemy.

    p.s. inaczej ma sie sprawa jak masz splacic jakas wieksza sume na poczatek jako tzw. rate zerowa.

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.