Plan spłaty ustalony

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Plan spłaty ustalony

Otagowane: 

Przeglądajasz 8 wpisów - od 16 do 23 (z 23)
  • Autor
    Wpisy
    kmaro08
    Participant

Dokładnie jak pisze @perse.
    Nie ma co się bawić. Zakładasz konto już teraz, wpłacasz na nie środki, opłacasz z nich ratę psw. Będziesz miał wszystko w jednej historii rachunku bankowego, co niewątpliwie ułatwi Ci późniejsze przygotowanie potwierdzeń wykonania przelewów, które dołączysz do sprawozdania rocznego. Nie będzie wówczas pytań i wątpliwości, że wykonałeś jakieś raty nie ze swojego konta.

smartboy123
    Participant

Dziękuję za odpowiedź. A teraz pytanie do was i Pana Mecenasa. Jak sądzicie, czy w trakcie planu spłaty mogę ubiegać się o zwrot prowizji za wcześniej spłacone Kredyty? Dodam że bank sprzedał moją wierzytelność ponad 30 tysięcy komuś innemu,a ten bank jest mi winien z prowizji ponad 3,5 tys zł.

Wiosna2019
    Participant

Mieliście w portalu sądu info o prawomocności PSW (chodzi o dokument). U mnie pojawiło się w czynnościach „zarządzenie w sprawie” i następnego dnia „skierowanie do wykonania”. W zasadzie powinno dotyczyć prawomocności, ale pewności nie ma.

kmaro08
    Participant

@Wiosna2019 Tak, miałem dokument z info o prawomocności – nazwa: Korespondencja wychodząca, zaś w czynnościach odnośnie tego nic nie było.

kmaro08
    Participant

@smartboy123 w mojej ocenie można, ponieważ nie przypominam sobie zapisów w ustawie zakazujących tego typu rozwiązań. Niemniej, powinien się bardziej wypowiedzieć jakiś expert – jak np Mecenas 🙂
    Rozumiem, że te 30 tys. to inna wierzytelność, ponieważ wcześniej spłaciłeś kredyt przed czasem, który został zamknięty, ale nie do końca rozliczony – brak zwrotu prowizji i opłat z tytułu wcześniejszej spłaty. Dodatkowo, jest to kredyt spłacony, a więc nie mógł być przedmiotem w upadłości konsumenckiej.
    Powiem Ci jak to było w moim przypadku. Tuż po uprawomocnieniu się postanowienia dot PSW złożyłem w jednym z banków reklamacje dotyczącą zwrotu opłat i prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty (kredyt był zaciągnięty w banku X, spłacony i rozliczony chyba po miesiącu od zaciągnięcia, kolejnym kredytem konsolidacyjnym). Reklamacja została złożona już w banku Y (z uwagi na przejęcie banku).
    Nie spodziewałem się tak szybkiego obrotu sprawy i praktycznie w ciągu 2 tygodni otrzymałem środki na konto, prawie 4 tysiące zł.
    I to jest jedyna ślad, że otrzymałem zwrot z tytułu wcześniejszej spłaty tego kredytu. Jednak, po otrzymaniu środków na konto, złożyłem kolejną reklamację z tytułu zwrotu ustawowych odsetek za zwłokę w wypłacie tych środków. Otrzymałem z tego tytułu prawie 700 zł (kredyt zamknięty 2-3 lat temu). Tutaj niestety pojawił się już ślad w rozliczeniu PIT, ponieważ bank podesłał mi PITa, a ta kwota pojawiła się w pkt 5. Inne źródła, niewymienione w wierszach od 1 do 4. Jednak jest to na tyle mała kwota, że myślę, że nikt nie będzie w to wnikał.
    U Ciebie jest nieco inna sytuacja, ponieważ z tego co zrozumiałem, miałeś w tym banku niespłacony kredyt (po zamknięciu tego pierwszego – nierozliczonego). Jednak wierzytelność ta została sprzedana dalej, przez co tak na prawdę nic już im nie jesteś winien i ewentualne rozliczenie za zwrot prowizji nie mogą sobie przywłaszczyć 😉
    Ja bym składał reklamację 🙂

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 months temu przez kmaro08.
    Tur73
    Participant

A jaki procent wynagrodzenia netto lub brutto wyznaczył Ci sąd?
    Wysyłałeś swoją propozycję PSW?

Tur73
    Participant

Jestem jeszcze przed PSW i cały czas mam swój drugi rachunek w Alior Banku i tam wpływa mi moja część wynagrodzenia.

kmaro08
    Participant

@Tur73 ok 17-18% wynagrodzenia netto.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 16 do 23 (z 23)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.